Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 24 maja 2024r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

Sodaspeed

A A A
0 1 1 1 1 1
UTRUDNIENIA DLA KIEROWCÓW

Od dwóch dni, kierowcy mogą spotkać się z utrudnieniami w ruchu, występującymi w dwóch miejscach naszego miasta. Związane jest to z trwającymi pracami drogowymi – pierwszymi na Rynku, drugimi przy ul. Kombatantów.

 

REKLAMA

W związku z zadaniem „Remont ul. Wylotowej w Barlinku”, wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu drogowego w ciągu dróg gminnych ul. Niepodległości, ul. Wylotowa, ul. Jeziorna, ul Sądowa, ul. Szewska, ul. Grodzka, co wiąże się z utrudnieniami w ruchu drogowym w obrębie Rynku Miejskiego. Przypomnijmy, jakie prace zostaną tam wykonane. W ramach wspomnianego zadania, położono już nową warstwę bitumiczną o długości ok. 0,081 km, miejscowo zostaną rozebrane krawężniki oraz nawierzchnia chodnika z kostki kamiennej oraz betonowej, które ułożone zostaną ponownie. W ramach prac remontowych zostanie wykonana też regulacja studzienek telefonicznych, kratek ściekowych, zaworów wodociągowych i gazowych. Szacowany koszt tego zadania to 92 625,00 zł, z czego dofinansowanie wyniesie 50 943,95 zł. Według planów, koniec prac ma nastąpić w II kwartale 2024r.

 

 

Drugie z utrudnień, związane są z realizacją zadania „Remont drogi gminnej w ciągu ul. Kombatantów w Barlinku”. W tym przypadku została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu drogowego w ciągu ul. Kombatantów oraz w obszarze skrzyżowań ul. Kombatantów z ul. Ogrodową oraz z ul Widok i drogą dojazdową do Szkoły SP 4. Prace dotyczą remontu drogi na odcinku o długości 410 m w ciągu ul. Kombatantów od ul. Ogrodowej do skrzyżowania z ul. Widok oraz przyległych zjazdów i chodnika w obrębie przejścia dla pieszych wraz z odtworzeniem oznakowania poziomego jezdni. Roboty budowlane obejmują - w zakresie remontu jezdni: frezowanie istniejącej nawierzchni (częściowe) bez naruszania istniejącej podbudowy betonowej, po wykonaniu frezowania wypełnienie szczelin specjalistyczną masą zalewową, ułożenie na całej powierzchni siatki szklano-węglowej, wykonanie warstwy wyrównawczej, wykonanie warstwy ścieralnej, na odcinkach, na których różnica pomiędzy poziomem istniejącego krawężnika a projektowanej jezdni jest mniejsza niż 6 cm, zaprojektowano wymianę krawężnika. Zaprojektowano także krawężnik 15x30 na ławie betonowej z oporem usytuowany 6 cm powyżej poziomu jezdni, wykonanie zjazdów i przebudowę fragmentów chodników. Koszt zadania to ok. 732.575,45 zł brutto z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 370.188,02 zł. Zakończenie realizacji zadania planowane jest na III kwartał 2024 r.

 

M.Przybylska

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież