Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.


 wtorek 25 czerwca 2024r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Sodaspeed

A A A
0 1 1 1 1 1
JESZCZE RAZ O DRODZE WOJEWÓDZKIEJ 151

W artykule „System chwilowo nie działa”, który ukazał się na naszej stronie 29 maja br., pisaliśmy o wątpliwościach kierowców, dotyczących jej oznakowania na odcinku, na którym ustawiony jest odcinkowy pomiar prędkości. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości w tej sprawie, zapytaliśmy Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy.

 

REKLAMA

 

 

„Na odcinku DW 151 Brunki – Łubianka, od 21 maja wykonywane są remonty cząstkowe nawierzchni. Polegają na wypełnieniu ubytków w nawierzchni metodą grysów i emulsji. Ze względu na charakter prac, wykonawca wprowadził ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz ustawił znaki ostrzegawcze A-28, czyli „Uwaga, sypki żwir”. Świeże wypełnienia, które nie zostały jeszcze trwale związane emulsją, mogą w trakcie przejazdu pojazdu wykruszać się i powodować odpryski. Dlatego kierowcy w miejscach remontów cząstkowych, powinni zachować szczególną ostrożność. Chodzi nie tylko o prowadzone prace, ale również o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Wszyscy kierowcy powinni stosować się do aktualnego oznakowania, nawet jeśli nie widzimy ekip remontowych. Ponieważ w ostatnim czasie mamy sporo dni deszczowych z bardzo intensywnymi opadami, prace remontowe zostały na razie wstrzymane. Zostaną wznowione, gdy nawierzchnia będzie sucha.

I ostatnia sprawa. Oznakowanie tymczasowe nie ma żadnego związku z prowadzonym w tym miejscu, odcinkowym pomiarem prędkości.  W związku z prowadzonymi robotami remontowymi w uzgodnieniu z Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego, do czasu zakończenia prac naprawczych nawierzchni, pomiary GITD zostały zawieszone. Prace remontowe powinny zakończyć się do 7 czerwca.”

 

Jacek Słomka

 

Komentarze

+1

Guest

Dziękuj za wyczerpujące wyjaśnienie tego co jest w tej chwili.Jednak jeżeli są tak jak mowa w wyjaśnieniu,opady deszczu które powodują przerwanie prac remontowych,,czy firma która ustawiła te znaki nie powinna ich zasłonić?Nie dosyć że mamy pomiar w lesie,który faktychnie tylko uświadamia kierowców że to nie autostrada czy też droga expresowa i powinno się jechać z dopuszczalną prędkością 90km/h.W tej sytuacji proponuję żeby mobile fotoradary weszły na ten odcinek drogi i wszyscy zwolnią ...ale by śię działo,prawda?
+8

Guest

Zamiast położyć nowy asfalt na danym odcinku drogi to będzie kolejna łatanina "remonty cząstkowe nawierzchni" żeby kawałki ponownie się odrywały za miesiąc

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież