Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.


 wtorek 25 czerwca 2024r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Sodaspeed

A A A
2.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 2.67 (9)
RUSZYŁY ZAPISY NA DYŻURY WAKACYJNE DO PRZEDSZKOLI

Burmistrz Barlinka informuje, że do dnia 14 czerwca 2024 r. Trwają zapisy dzieci na dyżury wakacyjne do przedszkoli miejskich na miesiąc lipiec 2024 r.

 

REKLAMA

 

Zgłoszenia przyjmują sekretariaty przedszkoli, do których dziecko obecnie uczęszcza:

  • Przedszkole Miejskie nr 1 – ul. Leśna 10
  • Przedszkole Miejskie nr 2 – ul. Podwale 1

 

Burmistrz Barlinka
Bernarda Lewandowska

 

UM Barlinek – nadesłane

Foto: PM1

 

Komentarze

+4

Guest

Cytuję Guest:
Tutaj nie chodzi o wypychanie dzieci do przedszkoli żeby mieć wolny czas dla siebie, tylko o to że rodzice nie mają co zrobić z dziećmi. Proszę więc napisz jak sobie radziłaś mając tylko 2 tygodnie urlopu w wakacje? Może podasz jakiś pomysł rodzicom którzy mogą liczyć tylko sami na siebie...
Dwa tygodnie bierze matka urlop a dwa następne ojciec . I tak się robiło jak nie miał kto się dzieckiem zająć
-10

Guest

Takie typowe małomiasteczkowe myślenie. W większych miastach nie ma czegoś takiego jak zamknięte przedszkole w wakacje. Pelczyce mają otwarte przedszkole i żłobek tak samo inne miejscowości w pobliżu. Co z Wami ludzie? Najlepiej wypowiadać się negatywnie gdy się wykorzystuje babcie i dziadków.
-7

Guest

Tutaj nie chodzi o wypychanie dzieci do przedszkoli żeby mieć wolny czas dla siebie, tylko o to że rodzice nie mają co zrobić z dziećmi. Proszę więc napisz jak sobie radziłaś mając tylko 2 tygodnie urlopu w wakacje? Może podasz jakiś pomysł rodzicom którzy mogą liczyć tylko sami na siebie...
+10

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Akurat nauczyciele w przedszkolu pracują nie po 19 godzin, tylko 25. A pracownicy obsługi, którzy pomagają nauczycielom w opiece nad dziećmi, mają normalny etat 40 godzin i też tylko 26 dni urlopu. Ciekawe kiedy mają go wykorzystać, jeśli całe wakacje będą musieli pracować. I nie zapominajmy, że też mają dzieci i wnuki. Jeśli zaczną wybierać zaległe urlopy w roku szkolnym, to odbije się to zarówno w jakości opieki nad dziećmi, jak i w kieszeni podatników naszej gminy.

25 godzin to i tak o 15 mniej czyli dwa dni robocze, bravo.


A kto komu zabronił zostać nauczycielem i pracować 18 czy 25 godzin???? A tak szczerze - praca z dziećmi, to ciężki kawałek chleba. A rodzice, którzy tak chętnie rezygnują z opieki nad swoimi dziećmi chyba o tym wiedzą, prawda? Skoro tak trudno zająć im się swoimi dziećmi i tak chętnie "wypychają" swoje pociechy do przedszkoli. I na marginesie - nie jestem i nigdy nie byłam nauczycielką. Też pracowałam zawodowo i też miałam tylko 26 dni urlopu. I takich rodziców jak ja było więcej, i jakoś dawaliśmy radę.
Zastanawiam się dlaczego ludzie się rozmnażają, skoro czasu i chęci im brak do opieki nad własnymi dziećmi? Może wprowadźmy przedszkola całodobowe żeby zapracowani "rodzice" mieli czas dla siebie? A dzieci weźmie się do domu jak przyjadą goście.... Aaaa, i przy okazji zacznijmy budować szpitale psychiatryczne, bo tam trafią z pewności obecne przedszkolaki
+11

Guest

Cytuję Guest:
Przez wiele lat były dyżury w jednym z przedszkoli na zmianę. Od pandemii się pozmieniało tylko że wrócić do tego co było już się przedszkolom nie chciało. Bardzo dobrze że Pani Burmistrz zdecydowała się pomóc rodzicom. A Panie przedszkolanki niech maja urlopy tak jak każdy inny człowiek 2 tygodnie i do pracy. Każde przedszkole dookoła Barlinka jest otwarte tylko nasze miasto ma jakieś swoje wymysły co do wakacji.

Żeby o czymś pisać, warto byłoby się najpierw dowiedzieć u źródła. Nie jest prawdą, że przedszkolom się nie chciało wrócić do tego co było. Pani prawnik z naszego urzędu stwierdziła, że jest to niezgodne z prawem, aby dzieci z jednego przedszkola mogły na miesiąc przenieść się do drugiego przedszkola (czy dzieci ze Szkoły nr 1 mogą sobie na miesiąc przejść do Szkoły nr 4?) . Dziecko zostało zrekrutowane do jednej placówki i jest pod opieką zatrudnionych w niej nauczycieli. Gdyby doszło np. do nieszczęśliwego wypadku, kto ponosiłby odpowiedzialność? I na jakiej podstawie? Nikt nie myśli o takich sytuacjach, a jak się coś stanie, to wtedy jest szukanie winnego.
+15

Guest

Czy aby na pewno są to dzieci rodziców pracujących? Spójrzcie na listy zapisów, przecież się znacie, Zawsze są też dzieci rodziców niepracujących. Takich co to lubią sobie poplażować w spokoju i nie przejmować się swoim dzieckiem, które spędza czas w przedszkolu, w sali nagrzanej do 40 stopni, bez klimatyzacji. Cóż, są rzeczy ważne i ważniejsze.
-13

Guest

A co Ty się martwisz dziećmi czy chciały chodzić czy nie. Chodzi tutaj o wsparcie rodziców, wiadomo że lepiej gdy dzieci są w przedszkolu niż same w domu. Rodzice tych dzieci pracują i nie mają pomocy od rodziny.

Guest

Cytuję Guest:
Przez wiele lat były dyżury w jednym z przedszkoli na zmianę. Od pandemii się pozmieniało tylko że wrócić do tego co było już się przedszkolom nie chciało. Bardzo dobrze że Pani Burmistrz zdecydowała się pomóc rodzicom. A Panie przedszkolanki niech maja urlopy tak jak każdy inny człowiek 2 tygodnie i do pracy. Każde przedszkole dookoła Barlinka jest otwarte tylko nasze miasto ma jakieś swoje wymysły co do wakacji.
A czy dzieci tak bardzo chętnie chciały chodzić do obcego przedszkola??????
+11

Guest

Cytuję Guest:
Pani Burmistrz zrobiła to na prośbę rodziców !Tak???!!!! Czy tymi rodzicami były koleżanki z komitetu wyborczego? A poza tym Pani Burmistrz jako przedsiębiorca działający kilka lat powinna wiedzieć, że jest coś takiego jak planowanie urlopu i odbywa się to dużo wcześniej niż miesiąc przed. Jeśli chciała wprowadzać rewolucję to mogła to robić od przyszłego roku.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież