Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 3 marca 2024r.   imieniny: Hieronim, Maryna, Wierzchosława

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Bój o miejsce w radzie
Zdawałoby się, że wybór przedstawiciela gminy do Powiatowej Rady Zatrudnienia w Myśliborzu, to zwykła formalność. Okazało się, że barlineccy rajcy potrzebują na to kilka dni. Wyboru miano dokonać na ubiegło tygodniowej sesji Rady Miasta. Tak się jednak nie stało. O tym, że kadencja poprzedniej rady zatrudnienia dobiegła końca, poinformował radnych starosta myśliborski.

Dlatego poprosił o wydelegowanie osoby, do nowej rady. – W poprzedniej kadencji przedstawicielem był burmistrz – przypominał radnym przewodniczący RM Dariusz Zieliński. – Jego kadencja dobiegła końca, dlatego teraz czekam na nowe kandydatury. Według radnej Teresy Tomczyszyn, w nowej radzie powinien dalej zasiadać burmistrz Zygmunt Siarkiewicz. – Jest tam poruszanych wiele spraw, m.in. tych dotyczących gminy. – Pozyskiwanie funduszy, decydowanie o podziale różnego rodzaju pożyczek. Chociażby dlatego powinien on tam zasiadać ponownie.

REKLAMA

Odmienne zdanie miał radny Marek Kurkiewicz. Według niego, idealnym kandydatem na to stanowisko będzie radny Paweł Lewczuk. Ten zgodził się stanąć w szranki wyborcze z burmistrzem. – Wiedza merytoryczna jest po stronie pana burmistrza – dodał przewodniczący Zieliński. – Siłą rzeczy ma bardzo rozległe informacje. Rozmawiałem z burmistrzem wcześniej na ten temat. - Nie upierał się on jednak przy swojej kandydaturze. Niestety wyjaśnienia przewodniczącego, trafiły do część radnych, jako odebranie kompetencji radnemu Lewczukowi. Ten ostatni stwierdzając, że przewodniczący lobbuje na rzecz burmistrza, zrezygnował z kandydowania. - Źle się w tej sytuacji poczułem i dlatego rezygnuję. – Ale to nie znaczy, że burmistrz znowu powinien być w radzie. Na tym sesję przerwano.

Image

Po trzech dniach radni spotkali się ponownie. Tym razem żadnych niespodzianek już nie było. – Po długiej rozmowie udało mi się przekonać Pawła Lewczuka, do ponownego kandydowania – stwierdził m.in. radny Jan Janas. – Jest on osobą konkretną, konsekwentną i kreatywną. I taka osoba jest tam, w powiatowej radzie zatrudnienia, potrzebna. Według Siarkiewicza, z małej sprawy powstał duży problem. Zadeklarował zarazem, że pomoże radnemu  w sprawowaniu nowej funkcji. W trakcie głosowania większość radnych opowiedziała się za Pawłem Lewczukiem. Tym samym został on przedstawicielem gminy w powiatowej radzie zatrudnienia. Funkcja ta pełniona jest społecznie. 
js

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież