Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 2 marca 2024r.   imieniny: Paweł, Piotr, Radosław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Tu rządzą bezkarni wandale
Kolejny pożar strawił resztę drewnianych elementów w budynkach, po byłym zakładzie drzewnym, przy ul. Jeziornej w Barlinku. - Znowu przeżyliśmy koszmar - opowiada mieszkająca obok jednego z wypalonych budynków, kobieta. - Grozę potęgowały potężne słupy ognia. Do tego dochodziły fruwające w powietrzu, rozżarzone fragmenty papy. Z niepokojem patrzyliśmy, czy któryś z nich nie spadnie na dach naszego domu.

Z głupoty, czy celowo?
Mieszkańcy są oburzeni bezradnością władz. Pytają, jak długo jeszcze zamierzają one tolerować rosnące poczucie bezkarności wandali. Wyraz swojej frustracji dają na jednym z lokalnych portali internetowych. - Komuś naprawdę bardzo zależy na tym, żeby wartość tego terenu spadła. Tym razem było poważnie, a nie jak kilka ostatnich razy. Wielki szacunek dla strażaków, którzy narażali własne życie prze głupotę i bezmyślność jakiegoś kretyna - napisała ania 8009. Inny internauta dodał: - Ktoś, kto jest najbardziej zainteresowany zakupem tej nieruchomości podpala by wymusić i przyspieszyć sprzedaż przez gminę. Wartość obiektu spadnie. Do tego dojdzie konieczność rozbiórki ze względu na zagrożenie. I oto chodzi. Komuś zależy na placu, nie na budynkach.

REKLAMA

Nadzieja w przetargach
Władze gminy nie poczuwają się do winy. - W tym roku, odbyły się już dwa przetargi na wydzierżawienie tego terenu - tłumaczy burmistrz Zygmunt Siarkiewicz. - Niestety nie wpłynęły żadne oferty. Być może winnym jest kryzys, który skutecznie odstrasza inwestorów. Chcę przypomnieć, że zgodnie z uchwałą rady miasta, wydzierżawione ma zostać około osiem hektarów powierzchni. Ma on być przeznaczony na cele turystyczno - rekreacyjne. Jak się okazuje na wrzesień zaplanowano kolejny przetarg. - Cały czas mamy nadzieję, że wreszcie znajdzie się chętny - zapewnia burmistrz. - Trzeba jednak pamiętać, że ta nieruchomość jest zbyt cenna, żeby ją wydzierżawić za małe pieniądze.

Bezradny administrator
Odnosząc się do ostatniego pożaru Zygmunt Siarkiewicz wskazuje na Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które administruje tym terenem. - To ono - tłumaczy - powinno, w miarę swoich możliwości, zabezpieczyć znajdujące się tam obiekty przed dewastacją. - Przyjrzymy się, co jeszcze można tam zrobić, aby nie dopuścić do kolejnych podpaleń - obiecuje Zenon Wróblewski prezes PKG - Jedno jest jednak pewne, że nie ma żadnych szans, aby ten teren pilnować przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. To za duże koszty. Ale nawet, trafiły się pieniądze, to i tak znajdą się wandale, którzy będą niszczyć to co jeszcze zostało.

JACEK SŁOMKA

Źródło: Głos Szczeciński (18 czerwca 2009)
Tytuł oryginalny: BARLINEK Ogień zagrażał budynkom mieszkalnym. Tu rządzą bezkarni wandale.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież