Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 24 maja 2024r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

Sodaspeed

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Barlineckie Świętojanki
Pierwszy dzień Barlineckich Świętojanek to przede wszystkim koronacja nowej Królowej Puszczy Barlineckiej, którą została Kinga Lewandowska. Burzowe chmury szczęśliwie ominęły Barlinek i wszystkie zaplanowane uroczystości mogły odbyć się bez przeszkód.

galeria

 

Najbardziej widowiskowe z nich to oczywiście korowód, który przeszedł z Rynku Miejskiego na stadion i koronacja. Panującej jeszcze Królowej towarzyszyła „Królowa Łabędzi” z Prenzlau oraz skrzaty i wojownicy słowiańscy, którzy dali wspaniałe pokazy walk. Po przekazaniu wszystkich insygniów władzy nowej królowej nastąpiła symboliczna ceremonia przekazania „Kwiatu Paproci” oraz mianowanie szóstki nowych Skrzatów Puszczy Barlineckiej.

Duże wrażenie na publiczności zrobił florysta – dr Piotr Salachna ze Szczecina, Mistrz Polski w tworzeniu kompozycji kwiatowych. Podczas układania kwiatów odkrywał przed widzami tajniki florystyki.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się Widowisko Sobótkowe na plaży miejskiej przygotowane przez Teatr Wiatrak i grupę Feeling. Świetnie przygotowana scenografia, doskonały wybór miejsca, ogień i dyskretne oświetlenie wprowadziły widzów w tajemniczy świat dawnych Słowian.

Kolejną atrakcją był pokaz sztucznych ogni przygotowany przez GBS Barlinek, który obchodzi w tym roku 60-lecie istnienia. Pokaz trwał około 10 minut lecz był bardzo widowiskowy.

Kolejny wykonawca wystawił cierpliwość barlineckiej publiczności na próbę. Koncert Norbiego rozpoczął się z prawie godzinnym opóźnieniem, ale widzowie z pewnością zostali usatysfakcjonowani jego występem.

Wokół DNI BARLINKA odbyło się wiele konkursów, pokazów i prezentacji.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież