Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.


 wtorek 25 czerwca 2024r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Sodaspeed

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Mundurki szkolne
Zbliża się wrzesień, rodzice biegają do szkół, by zmierzyć swoje pociechy i oczywiście zapłacić za imprezę, którą zafundował nam eks-minister edukacji, czyli za nowy mundurek. Jak zwykle w takich okazjach bywa, opinie na ten temat są przeróżne, od zachwytów po odsądzanie pomysłodawcy od czci i wiary. Spróbujmy jednak spokojnie policzyć wszystkie plusy i minusy nieszczęsnego mundurka.

Po pierwsze kwestie ekonomiczne. Nowy mundurek dla jednego ucznia kosztuje średnio od ponad trzydziestu do około stu złotych. To dużo zważywszy, że większość Polaków (mimo niżu demograficznego) posiada jednak standardową dwójkę, a wielu troje dzieci i więcej. Dodatkowym obciążeniem jest fakt, że koszty trzeba ponieść teraz, kiedy musimy też kupić nowe książki, zeszyty i całą „amunicję” potrzebną na służbie w szkole... 

 Image

Są niby dotacje, ale jak to zwykle bywa wielu się na to nie załapie, bo odrobinę za dużo zarabia albo ... wstyd poprosić. Przeciętnie we wrześniu rodzic musi wydać około 100-150 zł na książki, 50 zł na zeszyty, piórniki i kredki, 40-50zł na strój sportowy czyli razem 200-300 zł. Dodajmy do tego mundurek. Wynik waha się od 250 do 400 zł. Kto ma więcej dzieci niestety jeszcze musi pomnożyć. Z rachunków wychodzi wielki minus.

Z drugiej jednak strony, ile ubrań musimy kupić naszym dzieciom w ciągu roku? I ciągle słyszymy, że Petronela ma nową bluzę Nike’a, a Klaudiusz nie nosi takich „badziewnych” koszulek. Przecież doskonale wiemy jaka rewia mody panuje obecnie w szkołach, że ubiór dzieci jest odzwierciedleniem statusu materialnego rodziców, że wiele dzieci wartościuje kolegów według ilości posiadanych markowych ciuchów, że mało jest tak rozsądnych, by liczyć się z możliwościami portfela swoich rodziców. Mundurek pozwoli uniknąć nieustannych licytacji- co kto ma. Tu mundurek otrzymuje dużego plusa.(...)

Ponadto w najnowszym numerze Echa Barlinka:
- Byli w Grecji, a teraz pojadą do Niemiec
- Życie w plenerze
- Mundurki szkolne. Pro i Contra
- Rozmowa z nowym  kierownikiem OSiW
- Koncert kameralny w hotelu „ALMA”
- O życiu, które nie „porosło czekaniem”

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież