Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

×

Uwaga

The was a problem converting the source image.
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/aaaktualnosci3/pm1_pamietac/

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 3 marca 2024r.   imieniny: Hieronim, Maryna, Wierzchosława

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
To będziemy pamiętać
W grupie "Misie" odbyła się wspaniała uroczystość - pasowanie na przedszkolaka. Dzieci wraz z paniami zaprosiły gości - rodziców oraz panią dyrektor. Do tego dnia dzieci z grup „Misie” przygotowywały się od początku pobytu w przedszkolu.

Były  trochę zawstydzone i stremowane, bo występowały przed wspaniałymi gośćmi. Dla wielu z nich  był to pierwszy występ przed publicznością. Wszystko udało się wspaniale, a  starania dzieci i wychowawców grupy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Nadszedł wreszcie oczekiwany moment - pani Dyrektor pasowała dzieci na przedszkolaków kładąc kredkę na ramieniu. Na pamiątkę pasowania każdy z milusińskich otrzymał pamiątkowy dyplom i duży rożek ze słodyczami. Teraz już każdy z naszych najmłodszych przedszkolaków może mówić – "jestem sobie przedszkolaczek". A teraz przed nimi kilka wspaniałych lat w murach naszego przedszkola wypełnionych uśmiechem, zabawą i nauką.

REKLAMA

Dnia 14.12.210 roku w Przedszkolu Miejskim Nr 1 odbył się gminny konkurs "Czy znasz tę bajkę” - w tym roku pod hasłem „Bajki Europy”. W konkursie tym wzięły udział wszystkie sześciolatki z gminy. Każdą z grup 6-latków reprezentowało dwoje dzieci. Na konkurs zaprosiliśmy jury w składzie: Elżbieta Smoczyk, Katarzyna Prochera, Anna Snacka i Alicja Wawrzyniak. Wszystkie Panie miały w tym dniu bardzo trudne zadanie. Konkursów do oceny nie brakowało: układanie puzzli z flag krajów Unii Europejskiej, z których pochodziły bajki, prawidłowe dopasowanie rekwizytu do bajki, podawanie tytułów oraz głównych bohaterów, rozpoznawanie brzmienia niektórych języków UE i wiele, wiele innych.

Przedszkolaki dowiedziały się od prowadzących, kto to jest Syriusz – maskotka UE. Impreza była bardzo udana a dzieci były zachwycone! Po podsumowaniu wyników wyłoniono zwycięzców:
I miejsce zajęły dzieci z grupy Żabki z PM1, 
II miejsce przypadło aż trzem grupom: „Skrzaty” z SP1, „Kosmonauci” z PM 2 oraz "Biedronki" z PM1
III miejsce otrzymały również trzy grupy: „Kotki” z PM1, „Biedronki” z SP1 i „Leśna Gromada”  z PM2.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy,  nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz upominki, które otrzymaliśmy z Urzędu Miejskiego w Barlinku. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Przedszkole Miejskie Nr 1

{gallery}aaaktualnosci3/pm1_pamietac/{/gallery}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież