Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 3 marca 2024r.   imieniny: Hieronim, Maryna, Wierzchosława

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Tymczasowe aresztowanie
Sąd Rejonowy w Myśliborzu zastosował tymczasowe aresztowanie na okres dwóch miesięcy, wobec 29-letniego mieszkańca Barlinka. Takie stanowisko Sądu było podyktowane tym, że mężczyzna w dniu 14 listopada br. w Barlinku na ul. 1-go maja dokonał czynnej napaści na funkcjonariuszy, którzy wykonywali czynności w związku z popełnionym przez niego wykroczeniem.

Między innymi mężczyzna odpychał, kopał i szarpał Policjantów za odzież oraz umundurowanie. Podczas przewożenia sprawcy na Komisariat a następnie do Ambulatorium Kontrolowanego Trzeźwienia w Gorzowie Wielkopolskim, mężczyzna kierował wobec policjantów groźby pozbawienia życia oraz słowa powszechnie uważane za obelżywe w celu zmuszenia ich do odstąpienia od  wykonywania czynności służbowych. 

REKLAMA

Jednak to nie jedyne takie zachowanie mężczyzny bo 15 grudnia br. w Barlinku ponownie dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariuszy. Policjanci, którzy przybyli na interwencję, podczas próby zatrzymać mężczyzny usłyszeli od niego, że posiada przy sobie nóż kuchenny i użyje go, jeśli nie odstąpią od wykonywania dalszych czynności. Interweniujący na miejscu policjanci obezwładnili mężczyznę i przewieźli na Komisariat.

W związku z tym, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości, zatrzymany został kolejny raz przewieziony do Ambulatorium Kontrolowanego Trzeźwienia w Gorzowie Wielkopolskim. W trakcie transportu jak poprzednim razem mężczyzna znieważył policjantów słowami powszechnie uznanymi za obelżywe. Teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem, za przestępstwa przeciwko funkcjonariuszom publicznym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Myślibórz

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież