Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 24 maja 2024r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

Sodaspeed

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Mistrzostwa Barlinka
Już 14 września startują Mistrzostwa Barlinka w szachach klasycznych. Dla jednych to doskonała okazja , by zmierzyć się z najlepszymi szachistami Barlinka, a dla innych kolejna szansa, by poczuć smak prawdziwej szachowej rywalizacji. W imieniu klubu Lasker Barlinek, serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych.

 

Miejsce rozgrywek: BOK Panorama, sala nr 11
Termin: Od 14 do 30 września w piątki, soboty i niedziele
Czas na partię: 120 minut dla zawodnika
Wpisowe: 10 zł juniorzy, 25 zł seniorzy

Turniej rozegrany zostanie systemem szwajcarskim na dystansie 9-ciu rund.

Barlinek to miasto urodzin Emanuela Laskera, wybitnego mistrza świata w szachach, który zasiadał na swym tronie aż 27 lat! To do dziś nie pobity rekord i jak sądzą specjaliści – nie zostanie pobity już nigdy. To dla naszego miasta wielki zaszczyt. Co roku organizujemy Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Emanuela Laskera – jeden z największych i najbardziej znanych turniejów szachowych na świecie. Odwiedzają nas sympatycy królewskiej gry z ponad 6 krajów, niektórzy przemierzają nawet 8000 km! Jak mówią: to nie jest zwykły turniej, to historia w której każdy chce uczestniczyć. Z pewnością mają rację, bo takiej specyficznej atmosfery nie ma chyba nigdzie indziej, a podążający śladami Laskera szachiści niemal czują wokół siebie jego obecność.

Przez kilka dni tego roku Barlinek był szachową stolicą Polski. To za sprawą Mistrzostw Polski Kobiet – dużej i elitarnej imprezy szachowej. Poparta dużym doświadczeniem organizacja zawodów przebiegła bardzo sprawnie, a zawodniczki nie raz podziwiały urok naszego miasta.

W mieście rozgrywane są też inne turnieje, m.in. Grand Prix Barlinka oraz Mistrzostwa Barlinka w szachach klasycznych. Powstał też klub szachowy „Lasker Barlinek”, który już w pierwszym dniu działalności liczył ponad 20 osób. Nasi szachiści uczestniczą w wielu turniejach poza granicami miasta. Sukcesy odnosili już w Gryfinie, Gorzowie, Szczecinie, Choszcznie, Myśliborzu, Bierzwniku, … a nawet w niemieckim Schneverdingen.

Na tegoroczne Mistrzostwa Barlinka zapraszam zarówno amatorów jak i zawodowców, bez względu na wiek. Ci pierwsi będą mieli okazję na podszlifowanie szachowych umiejętności, a drudzy szansę na wywalczenie tytułu. Wiadomo już, że poziom turnieju będzie wysoki,  prawdopodobnie zagra w nim 10 najlepszych szachistów Barlinka. Nie zabraknie też samego organizatora Jerzego Klimaszewskiego i zwycięzcy ostatniego turnieju Grand Prix Piotra Nicińskiego.

Niżej kilka zdjęć przedstawiających fragmenty szachowego życia Barlinka.

R.

{jgxgal folder:=[images/stories/aktualnosci/szachy_bar/] cols:=[4]}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież