Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 2 marca 2024r.   imieniny: Paweł, Piotr, Radosław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
foto: gs24.pl

Kosztem 14 mln zł miała być wyremontowana droga z Mostkowa do Barlinka. Naprawiona miała być też główna ulica miasta. Z tego ostatniego zrezygnowali jednak miejscy radni.

Radnych do takiego kroku przekonał starosta myśliborski Andrzej Potyra. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta podzielił się z radnymi efektami wizyty na terenie powiatu myśliborskiego marszałka województwa Norberta Obryckiego. Towarzyszył mu m.in. przewodniczący sejmiku Michał Łuczak. Ten ostatni zapewnił starostę, który jest mieszkańcem Barlinka, że do wieloletniego planu inwestycyjnego województwa zachodniopomorskiego, wpisane zostanie zadanie: "budowa obwodnicy Barlinka". I jeszcze w tej kadencji zostanie budowa rozpoczęta.

Jednak, żeby tak się stało, potrzebne jest stanowisko rady, która zrezygnuje z remontu części drogi z Mostkowa do Barlinka i dalej w kierunku Pełczyc. Według tego stanowiska, prace zostaną zakończone na skrzyżowaniu ulic 31 Stycznia, Gorzowskiej i Niepodległości. Nie będzie remontu głównej ulicy miasta. A zaoszczędzone tą drogą pieniądze, przeznaczy się na projekt i budowę obwodnicy śródmiejskiej.

To burzy plan
Zdziwiony takim projektem stanowiska rady był radny Mariusz Maciejewski.

- Mamy zrezygnować z powiedzmy 10 mln złotych już nam przyznanych, na rzecz niepewnej inwestycji? Przecież taka decyzja burzy cały nasz plan remontów ulic w mieście. Czy nie lepiej wystąpić do marszałka o dodatkową inwestycję w mieście? Nie znam nikogo, kto rezygnuje z już przyznanych pieniędzy. My będziemy pierwsi - podkreślał Maciejewski.

Przewodniczący "za"
Za deklaracją rezygnacji z remontu optował przewodniczący rady Dariusz Zieliński.

- Jest to stanowisko klubu radnych Porozumienie Razem - wyjaśniał. - Wypracowane zostało po wizycie marszałka. Uzgodniliśmy też to stanowisko z naszym przedstawicielem w sejmiku, Józefem Falińskim. Bo przez lata tylko mówiono o obwodnicy. Żadne działania w tym temacie nie były podejmowane.

Zdziwiony takim projektem stanowiska był burmistrz Zygmunt Siarkiewicz. Według niego, taka decyzja może rodzić bardzo dalekie konsekwencje. Zarówno dla Barlinka, jak i innych miast.

Przypomniał o porozumieniu, jakie w poprzedniej kadencji, podpisali wójtowie i burmistrzowie kilku powiatów i miasta województwa zachodniopomorskiego. W jego rezultacie miała powstać droga łącząca Kołobrzeg z zachodnią granicą państwa. I to przedsięwzięcie zostało wpisane w wieloletni plan inwestycyjny województwa. A, środki na to zapisano w stosownej uchwale.

Nie zachęcajmy do takich cięć!
- Szkoda, że temat ten nie trafił na komisje rady miejskiej - mówił Siarkiewicz. - Wyjaśnilibyśmy, co w temacie obwodnicy już zrobiliśmy. A teraz zrzekniemy się czegoś, co już mamy zapisane. Jestem temu przeciwny - zaznaczył Siarkiewicz. - Nie zachęcajmy województwa do oszczędzania na naszych inwestycjach. Bo będzie to naszym błędem.

Po burzliwej dyskusji radni przystąpili do głosowania. Ośmiu z nich opowiedziało się za oszczędnościami, i tym samym rezygnacji z remontu głównej ulicy miasta. Sześciu było przeciwko i jeden z nich wstrzymał się od głosu.

Żródło: gs24.pl

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież