Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 4 marca 2024r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
PKS na Rynku
Jest szansa, że przy Rynku w Barlinku będzie się zatrzymywał autobus. Domagają się tego mieszkańcy. Przystanek PKS na Rynku został zlikwidowany dziesięć lat temu z uwagi na zabytkowy charakter miejsca. Autobusy z trudem poruszały się też po zatłoczonych uliczkach. Teraz wsiąść i wysiąść z autobusu można przy ul. Gorzowskiej (koło świateł) lub na dworcu głównym. Z jednego i drugiego miejsca do centrum jest kilka minut drogi.

Potrzeba zezwolenia

- Pewnie, że wolałabym wysiąść w centrum, tym bardziej, że idę do hotelu przy Rynku - mówi Grażyna Jezgarzewska z Czarnkowa w pow. białogardzkim. Mieszkańcy są tego samego zdania. W dodatku dziwią się, że autobusy innych przewoźników zatrzymują się w centrum i nie przeszkadzają im ciasne uliczki.

- Podjeżdża komunikacja miejska i autobusy prywatnej firmy przewozowej. Dlaczego nie może PKS? - pyta Tomasz Danilewski. Podobnie Józefa Baryło. - Jestem za tym, żeby w Rynku był przystanek PKS. Wiek już nie ten i nie mam siły chodzić do oddalonego od centrum przystanku - mówi mieszkanka Moczkowa pod Barlinkiem.

Przystanku przy Rynku na jednej z sesji domagał się też radny Eugeniusz Trafalski.
Po wystąpieniu radnego magistrat zapytał o możliwość przywrócenia przystanku PKS-y w Myśliborzu, Stargardzie Szczecińskim i Gorzowie. Na pismo odpowiedział przewoźnik z Myśliborza. Okazuje się, że do uruchomienia przystanku potrzeba znaku informacyjnego. Przewoźnik nie ma prawa go postawić. Zezwolenie może wydać jedynie właściciel drogi.

Zrobią analizę

- Ze znakiem nie będzie żadnego problemu - usłyszeliśmy w Urzędzie Miejskim. Ale oficjalnej odpowiedzi do PKS-u w Myśliborzu magistrat jeszcze nie wysłał.
- To miasto musi powiedzieć, czy chce, żeby autobusy wjeżdżały w uliczki zabytkowego Rynku - mówi Janusz Baranowicz, kierownik działu przewozów PKS Myślibórz.

Według jego wyliczeń koszty przywrócenia przystanku w centrum wyniosą 4 tys. zł. Pieniądze wydane będą m.in. na zmianę zezwolenia i inne konieczne dokumenty. Myśliborski PKS jest gotów zainwestować.

Źródło: www.gazetalubuska.pl

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież