Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 sobota 13 kwietnia 2024r.   imieniny: Jan, Małgorzata, Przemysław

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Dzień bez Samochodu
Duże brawa należą się uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej
nr 1
za organizację happeningu z okazji Światowego Dnia bez samochodu. Około godziny 10.30 uczestnicy manifestacji zebrali się na Placu Bankowym, skąd przemaszerowali na Rynek miasta.

 

Zorganizowano tu szereg konkursów, z których największym zainteresowaniem (szczególnie chłopców) cieszyły się konkurencje „rowerowe”. Dziewczęta preferowały konkurs rysunkowy oraz spontaniczne występy sceniczne. Młodzież opracowała ciekawe plakaty, znaki i transparenty wzywające do ograniczenia poruszania się samochodami, zachęcające do korzystania z rowerów, wrotek, rolek i innych "ekologicznych” środków lokomocji.

W imprezie aktywny udział brali też pracownicy Urzędu Miejskiego oraz barlineccy policjanci zabezpieczający przemarsz ulicami miasta. Podziękowanie należy się również Barlineckiemu Ośrodkowi Kultury za przygotowanie nagłośnienia sceny.

Z pewnością happening przyczynił się do edukacji ekologicznej młodzieży i dorosłych. Gratulacje dla organizatorów za wciągnięcie do zabawy dużej ilości dzieci !!

 {jgxtimg src:=[images/stories/aktualnosci/mewy.jpg] width:=[170]}P.S. Wciąż mamy niedosyt praktycznych działań w naszym mieście. Zadymiona główna ulica, odlewnia zatruwająca Górny Taras, ciągły hałas dochodzący z wielu zakładów przemysłowych to tylko niektóre nasze problemy. O jakości wody i powietrza w Barlinku mogą zaświadczyć mewy, niegdyś dumnie siedzące na poprzeczkach symbolicznego drzewa ;) A dziś ?  Zobaczcie sami...

Mieszkaniec

{jgxgal folder:=[images/stories/aktualnosci/dzien_bez_samochodu/] cols:=[4]}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież