Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 sobota 13 kwietnia 2024r.   imieniny: Jan, Małgorzata, Przemysław

Reklama

A A A
1 1 1 1 1 1 Ocena 1.00 (1)
Image
Bartek Zmarzlik po operacji

Podczas rozgrywanych w Gnieźnie Drużynowych Mistrzostw Świata, młodzieżowa reprezentacja Polski wywalczyła tytuł najlepszej drużyny naszego globu. Jednym z reprezentantów naszego kraju był Bartosz Zmarzlik. Niestety podczas jednego z wyścigów uległ on wypadkowi.

 

Po groźnie wyglądającym upadku, z podejrzeniem złamania lewego uda, został odwieziony do szpitala. Po potwierdzeniu wstępnej diagnozy, Bartek był operowany. Operacja zakończyła się sukcesem. Teraz, przez kilka tygodni, czeka żużlowca rekonwalescencja, a następnie rehabilitacja. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia.
Js

REKLAMA

Drużyna musi pokazać charakter i determinację, jeżeli chce być w finale
Ciężka kontuzja Bartosza Zmarzlika znacznie komplikuje plany Stali Gorzów, która w tym sezonie jest jednym z faworytów ligi do zdobycia złotego medalu. Co o tym nieszczęśliwym wydarzeniu w perspektywie zbliżającej się fazy play off sądzi Ireneusz Maciej Zmora, prezes Stali?

- Panie prezesie, jak zareagowano w klubie na wieści z Gniezna?
To olbrzymi cios dla naszego klubu i naszej drużyny, ale przede wszystkim dla samego zawodnika i jego rodziny. Bartek w tej chwili bardzo cierpi zarówno fizycznie, jak i psychicznie. To bardzo ambitny zawodnik, który w tym roku postawił sobie wiele celów do osiągnięcia, a ta kontuzja część z nich przekreśliła. Dzisiaj najważniejsze jest jego zdrowie. Mam nadzieję, że operacja pod okiem doktora Andrzeja Wasilewskiego przebiegnie pozytywnie i Bartek będzie szybko wracał do zdrowia. Całą rundę zasadniczą udało nam się przejechać bez większych kontuzji, a nagle przed play offami czołowy junior i podpora drużyny ulega tak poważnemu urazowi. To chyba jakieś fatum. Niemniej wszyscy trzymamy kciuki za szybki powrót Bartka do zdrowia i pełni dyspozycji. Żużlowcy wychodzili z większych opresji i zostawali mistrzami. Bartek jest młody, jego organizm szybko się regeneruje i to przemawia na jego korzyść.

- Kontuzja Zmarzlika znacznie osłabia potencjał Stali przed meczami play off.
Do tej pory mieliśmy kompletną drużynę. Nawet w przypadku gorszej dyspozycji jednego z zawodników jego koledzy brali ciężar wyniku na siebie. Mając w składzie Bartka trener Piotr Paluch mógł nim zastępować seniorów, którzy danego dnia gorzej jechali. Teraz zabraknie naszego najlepszego młodzieżowca, więc skład seniorski będzie musiał dać z siebie maksimum możliwości. Do dwumeczu z Falubazem przystąpimy mocno osłabieni, ale wierzę, że tych zawodników stać na awans do finału. W dwumeczu to jednak Falubaz występuje w roli faworyta. Drużyna musi pokazać charakter i determinację, jeżeli chce być w finale.

- Kto zastąpi Bartka Zmarzlika w składzie?
Jest jeszcze za wcześnie, by o tym mówić. Decyzja zapadnie za kilka dni.

- 9 września Stal jedzie do Zielonej Góry a tydzień później rewanż w Gorzowie. Nadwarciański klub zdecyduje się ugościć kibiców z Zielonej Góry pomimo zakazu?
Cały czas ta kwestia jest przedmiotem naszych analiz. Mamy w pamięci skandaliczne zachowanie zielonogórzan w meczu rundy zasadniczej, z drugiej strony pojawia się wiele głosów fanów Stali, którzy uważają, że derby bez kibiców rywala to nie derby. Decyzja o ewentualnym przyjęciu kibiców Falubazu zapadnie w poniedziałek 10 września. Rozmawiał Krzysztof Wesoły

Stal Gorzów

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież