Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 niedziela 21 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Daniel

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Sekrety geniuszu
Jego nowatorstwo było największe, gdy miał najmniejszą wiedzę. Swoich największych odkryć dokonał, gdy był całkowicie odizolowany od społeczności naukowej. Był wtedy młody i pracował w urzędzie patentowym. Nie znał reguł, zasad, nie znał teorii. To go doprowadziło do największych, genialnych pomysłów i rozwiązań – wychodzenie ponad schematyczne myślenie.

Ciekawostką jest to, że gdy chłonął coraz więcej teorii, słuchał autorytetów, wpadał na mniej innowacyjnych pomysłów.

Gdy Newton stworzył regułę „absolutności czasu”, teorię, że w całym wszechświecie czas biegnie w jednostajny sposób, stworzył fundament wiedzy naukowej. Idea stała się logiczna i głęboko zakorzeniła się w umysłach naukowców i kolejnych pokoleniach. Uczeni nie wyobrażali sobie, że można złamać regułę absolutności czasu i dlatego nie mogli rozwiązać problemu niezmienności prędkości światła. Einstein nie miał takich oporów. Po prostu wyobraził sobie, że dla różnych ciał, czas może biec szybciej lub wolniej.

EINSTEIN ZREWOLUCJONIZOWAŁ ŚWIAT, DZIĘKI ŁAMANIU REGUŁ I NIE TRZYMANIU SIĘ NAUKOWYCH FUNDAMENTÓW WIEDZY.

Po latach, gdy miał coraz większą wiedzę, która zaczynała hamować jego rewolucyjne pomysły, sam przyznał: „W uprawianiu nauki najbardziej przeszkadza mi moje wykształcenie”.

W młodości Einstein nie był najlepszym studentem. Wykłady opuszczał na rzecz swoich własnych eksperymentów w laboratorium.

REKLAMA

NAJWIĘKSZYM ATUTEM MYŚLENIA EINSTEINA BYŁY 3 CZYNNIKI:
• Wychodzenie ponad schemat, pomijanie reguł
• Właściwe definiowanie problemu
• Odpowiednie pytania

Zanim powstało legendarne równanie E=mc2, Uczeni zadawali sobie pytanie: Jak to możliwe, że natura zachowuje się w taki sposób, który wg badań jest niemożliwy?

Einstein zapytał: Jak musiałaby wyglądać natura, by zachowywać się w sposób, jaki obserwujemy?

Z wiekiem i nabywaniem coraz większej wiedzy, Einstein choć pozostawał nadal niedoścignionym naukowcem i autorytetem, tracił swoją otwartość na nowe.

Image

Z własnej woli popełnił największy błąd w życiu – poprawił własne równanie sprzed lat, by było zgodne ze zdrowym rozsądkiem.

Z jego obliczeń wynikało, że wszechświat musi się rozszerzać bądź kurczyć. Einstein nie mógł znieść tej nieprzewidywalności i uznał, że musi być stateczny.

Potem astronomowie zaobserwowali rozszerzanie się wszechświata.

ZAPISY NA SZKOLENIE PIĘKNY UMYSŁ I STRATEGIE GENIUSZY >>> 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież