Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 sobota 20 kwietnia 2024r.   imieniny: Agnieszka, Czesław, Czech

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
730- lecie
Barlinek szukuje się do jubileuszu. Całoroczne obchody zaczynają się już w piątek. Inauguracja obchodów rozpocznie się 8 lutego o godz. 17.00. Jubileusz miasta połączony będzie ze świętem par małżeńskich. Aż 30 obchodzić będzie srebrne gody, dziesięć - złote, a jedna para - diamentowe.

Znani mieszkańcy
Tego samego dnia otwarta zostanie wystawa fotograficzna prezentująca najbardziej znanych mieszkańców Barlinka. Miasto wyda też specjalną serię kartek pocztowych opatrzonych okolicznościowym stemplem.

W lutym na uwagę zasługuje koncert zespołu pieśni i tańca Mazowsze. Bilety za 20 zł są jeszcze do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej i Panoramie. - Już nie mogę się doczekać tego koncertu. To mój ulubiony zespół i cieszę się, że będę mogła zobaczyć go na żywo - mówi Stanisława Kozłowska.

W ciągu roku odbędą się także występy barlineckich artystów. Zaprezentują się Uśmiechy, grupa taneczna Feeling oraz Formacja Słońce - Słoneczna Gromada, Presto, Barliniacy, Mostkowianki, Retro oraz chór Halka.

REKLAMA

Urodziny mistrza szachów
W maju odbędzie się jubileuszowy jarmark ceramiczny. - Połączymy go z otwarciem sezonu turystycznego pod hasłem "Barlinek to mnie rusza”. Chodzi oczywiście o promowanie dyscypliny nordic walking, czyli spacerów z kijkami narciarskimi - tłumaczy Katarzyna Wawrzyniak z biura promocji.

Na przełomie maja i czerwca odbędzie się festiwal szachowy związany z obchodami 140. rocznicy urodzin Emanuela Laskera, szachowego mistrza, rodem z Barlinka. W muzeum będzie wystawa o Laskerze, a jego salonik w muzeum wzbogaci się o nowe eksponaty.

Podświetlą jezioro
Kulminacja obchodów przypadnie na czerwiec. - Będziemy mieli Dni Barlinka. Poznamy nową królową puszczy barlineckiej, będzie tez koncert Dody - mówi . K. Wawrzyniak.

Pod znakiem jubileuszu miasta upłynie też tradycyjne Barlineckie Lato Teatralne.
Z okazji Dni Miasta planowane jest też uruchomienie pływającej fontanny na Jeziorze Barlineckim.

Zakończenie jubileuszu zaplanowano na grudzień. Będzie to koncert bożonarodzeniowy.

Źródło: gazetalubuska.pl

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież