Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 czwartek 18 lipca 2024r.   imieniny: Arnold, Erwin, Erwina

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Podróż nie zawsze przyjemna
List następującej treści dotarł do naszej redakcji. "Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie Paan Bus przewoźnik ten zarzeka się, w powitalnej wiadomości, że dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz uprawnieniom i certyfikatom gwarantuje BEZPIECZEŃSTWO i PROFESJONALNĄ obsługę…niestety niekoniecznie.

Przewoźnik oferuje nam w miarę przystępne ceny, autobusy w niezłym stanie, jednak kierowcy zapominają o podstawowych cechach, które każdy z nich powinien posiadać – kulturze, punktualności i pracowitości. Wielokrotnie zdarzały się sytuacje, w których kierowcy przyjeżdżali zdecydowanie za wcześnie bądź za późno, w autobusie palili papierosy czy też nie przyjeżdżali na przystanek po pasażerów i nie przejeżdżali pełnej trasy, pomimo aktualnego rozkładu jazdy. Jak domniemam, kierowcy Ci pozostają bezkarni, bo od pewnego czasu wciąż są pracownikami firmy, a przede wszystkim wciąż rażą pasażerów swoim brakiem kultury i ignorowaniem rozkładów jazdy, i powszechnych zasad. Jako dowód przesyłam państwu wiadomość, którą Pani z infolinii prosiła napisać na e-mail Paan Bus.

REKLAMA

Dnia 17.05.2014 r w okolicach godziny 12:00 w Barlinku na przystanku Rynek doświadczyłem przykrej sytuacji. Kierowca jadący na trasie Szczecin - Barlinek - Pełczyce, potraktował mnie w bardzo niecywilizowany sposób, mianowicie: nosiłem się z zamiarem przejechania trasy Barlinek - Pełczyce autobusem, który miał wyjechać z przystanku Barlinek Rynek o godzinie 12:04, wg zamieszczonego rozkładu jazdy. Podchodząc do autobusu spytałem kierowcę o to czy jedzie do Pełczyc, na co kierowca odpowiedział mi, że nie. Następnie próbowałem wytłumaczyć temu Panu, że na rozkładzie jazdy jest wyraźnie napisane, że autobus ten kursuje w soboty, na co ten Pan odpowiedział mi, tu cytuje: "W dupie mam kur** te rozkłady" po czym przed moim nosem zamknął drzwi autobusu i pojechał w stronę kolejnego przystanku. W autobusie w tym czasie siedziały dwie osoby, po których minach można było wywnioskować, że są równie zszokowane co ja zaistniałą sytuacją i tonem, w jakim ten kierowca odniósł się do mojej osoby.

Sytuacja powtarza się po raz kolejny, ponieważ wcześniej zdarzały się przypadki, w których ten kierowca nie zabierał pasażerów, palił w autobusie papierosy podczas jazdy i rozmawiał przez telefon podczas kierowania autobusem. Pasażer nie ma poczucia bezpieczeństwa jeżdżąc z tym kierowcą. Proszę, o reakcje z państwa strony, ponieważ myślę, że nie muszę tłumaczyć, że taka sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca a dzieje się już po raz kolejny. Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam, zdenerwowany (niedoszły) pasażer".

Szanowni Państwo,
W odpowiedzi na e-maila z 29.10.2014 r. informuję, iż dzisiaj po ponad 5 miesiącach trudno powiedzieć, czy zdarzenie opisane przez „pasażera” miało miejsce czy też nie. Jeżeli taka sytuacja zaistniała to dzisiaj jedynie mogę tego pasażera przeprosić. Szkoda, że nie zostaliśmy w maju br. poinformowani o tym „wyczynie” wówczas na bieżąco moglibyśmy podjąć działania. Z naszej strony podjęliśmy jednak starania, aby w przyszłości nie dochodziło do takich „ekscesów” i jesteśmy zobowiązani Państwu, że reagujecie na takie czy inne zachowania kierowców wykonujących usługi na rzecz „Paan-bus” Sp. z o.o.

Zarząd Paan-bus Sp. z o. o.

Od redakcji
Z listu czytelnika usunęliśmy tylko imię i pierwszą literę opisywanego kierowcy. Reszta została nie zmieniona. Usunęliśmy ponieważ sam czytelnik pisze, że opisywany kierowca najprawdopodobniej tak się nazywa.
js

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież