Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 czwartek 18 lipca 2024r.   imieniny: Arnold, Erwin, Erwina

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Wywiad z Burmistrzem
Zapraszamy Państwa do przeczytania ekskluzywnego – pierwszego wywiadu z nowym Burmistrzem Barlinka, Dariuszem Zielińskim. Na początku chcielibyśmy serdecznie pogratulować wygranej w II turze wyborów. Minęło już trochę czasu od momentu wyborów, był czas na ochłonięcie, jakie były Pana pierwsze reakcje, wrażenia po wiadomości, że to właśnie Pan został Burmistrzem Barlinka?

Dziękuję za gratulacje. Wieczór wyborczy 30 listopada spędziliśmy w gronie naszego komitetu wyborczego. Były dyskusje o ewentualnych wynikach w poszczególnych obwodach wyborczych i jak to zwykle bywa były typowane wyniki. Po godzinie 21. atmosfera była coraz bardziej gorąca. Pierwsze informacje otrzymaliśmy o 21.12, a następne napływały w ciągu kolejnych minut i było coraz goręcej. Ok. 21.30 wszystko było już jasne. Z niedowierzaniem przyjąłem ilość głosów od-danych na mnie i mojego konkurenta. Obawiałem się najbardziej powtórki sytuacji, która miała miejsce 8 lat temu, kiedy między nami w I turze było 6 głosów różnicy. W niedzielę szacowałem, że ta różnica może wynieść 200 może 300 głosów. Ostateczny wynik zaskoczył mnie najbardziej.

Jak ocenia Pan tegoroczną kampanię wyborczą?

Była to kolejna kampania wyborcza, w którą czynnie byłem zaangażowany. Gdybym miał jednym zdaniem ją ocenić powiedziałbym, że nic mnie nie zaskoczyło. Moje przewidywania co do formy prowadzenia kampanii przez konkurencyjne komitety wyborcze sprawdziły się w 99%.

Prowadził Pan dość nietypową kampanię jak na Barlinek. Nie organizował Pan festynów i gremialnych spotkań z wyborcami. Czy uważa Pan, że to właśnie tak prowadzona kampania przyniosła oczekiwany sukces?

O planowanym starcie w wyborach samorządowych w moim środowisku zaczęliśmy rozmawiać ponad rok temu. Szybko też pojawiła się grupa chętnych do pracy ludzi, naszych kandydatów na radnych. Plan prowadzenia kampanii zakładał skuteczny, bezpośredni kontakt z wyborcami. Ponadto zdecydowaliśmy o jednym, że nie krytykujemy konkurentów lecz staramy się przekonać mieszkańców do oddania głosów na naszego kandydata na radnego i burmistrza oferując nasz program wyborczy. Czy sama kampania wyborcza decyduje o tym kto wygrywa? Myślę, że nie. Kampania wyborcza jest podsumowaniem pracy kandydata w okresie poprzedzającym kampanię. A to jest czas wieloletniej pracy. Oczywiście ważnym dodatkiem są również materiały wyborcze, które mieliśmy zaplanowane 3 miesiące przed wyborami.

REKLAMA

Pierwsze decyzje, personalne, po objęciu stanowiska burmistrza. Czy należy się spodziewać "czystek" w Urzędzie Miejskim i jednostkach gminnych? Bo takowymi straszono wyborców.

Temat straszenia mną pracowników Urzędu Miejskiego i jednostek gminnych już przerabiałem wiele razy. I dzisiaj z perspektywy kilku dni po wyborach muszę podziękować tym „przyjaciołom”, którzy te plotki rozsiewali, bo pomogli mi osiągnąć wynik lepszy od zakładanego. Po 8 latach przewodniczenia Radzie Miejskiej i wielu kontaktów z pracownikami nikt rozsądny już w to nie uwierzył. Pracuję od 23 lat i nigdy nie miałem żadnych konfliktów zawodowych. Jestem przekonany, że przez następne 4 lata będzie podobnie. Za mną pierwsze spotkania z pracownikami i mam nadzieję, że udało nam się nawiązać porozumienie. Wynik wyborów interpretuję między innymi jako wskazanie mieszkańców do zmian i takie zmiany nastąpią.

Jaki Barlinek przejął Pan po poprzedniku?

Ostatnio pojawiła się informacja, że w gminie Pisz nowo wybrany burmistrz zrezygnował z objęcia mandatu z uwagi na złą sytuację finansową gminy. W moim przypadku nie ma zaskoczenia, a sytuacja Barlinka jest dobra. Dlatego w trakcie kampanii wyborczej nie kwestionowałem osiągnięć poprzedniego burmistrza. Sukcesy i obecna sytuacja Barlinka są wypadkową pracy i decyzji wielu ludzi. Wspólnie decydowaliśmy o planowanych w kolejnych latach inwestycjach. Z całą pewnością jestem gwarantem ich realizacji.

Czy skład Rady Miejskiej, jaki obecnie mamy, daje nadzieje i szanse na dogadanie się z Burmistrzem i przez kolejne lata będziecie pracować zgodnie dla Gminy Barlinek?

Podczas pierwszego spotkania z radnymi, będąc jeszcze radnym, zaproponowałem szerokie porozumienie szanując wybór mieszkańców. Zadeklarowałem zrozumienie dla wszystkich propozycji radnych, które wynikać będą z potrzeb mieszkańców i możliwości organizacyjnych ich realizacji. Z 14. radnych 9. to doświadczeni radni. Zgodność radnych w sprawie powołania komisji stałych i tzw. prezydium jest budująca. Jest to dobry zwiastun na nową jakość w barlineckim samorządzie.

Image

Ma Pan jakiś pomysł na poprawę bezpieczeństwa w Gminie Barlinek? Chodzi m.in. o zwiększenie patroli policyjnych i dodatkowe etaty w tutejszym komisariacie.

Poprawa bezpieczeństwa jest zadaniem, które zawsze jest aktualne. Jestem umówiony z komendantem komisariatu na spotkanie w tej sprawie. Mam pewne propozycje i nadzieję, że uda nam się wypracować taki projekt, który poprawi poczucie bezpieczeństwa wśród naszych mieszkańców. Chcę również zapytać o rezultaty wcześniejszych ustaleń, które były zaproponowane na spotkaniu w obecności komendanta powiatowego policji i przedsiębiorców z branży turystycznej. O wynikach na pewno Państwa poinformuję.

Jak będzie wyglądać gmina za cztery lata, co powinno się jeszcze na jej terenie zmienić?

Propozycji mam wiele, a te wynikają choćby z programu wyborczego naszego komitetu. Przed nami kolejny okres programowania w Unii Europejskiej i możliwość wsparcia gminnych inwestycji. Czekam z niecierpliwością na dalsze prace nad kontraktem wojewódzkim. Priorytetem jest tzw. obwodnica po torowisku. Budowa i modernizacja ulic i dróg z infrastrukturą. Budowa kolejnych świetlic wiejskich. W dalszym ciągu będziemy poprawiać bazę sportowo – rekreacyjną: ostatni etap modernizacji stadionu miejskiego (szatnie, hotelik), modernizacja kompleksu sportowego przy SP nr 4 i PG nr 2, w Rychnowie boisko wielofunkcyjne i boisko piłkarskie, w Krzynce zagospodarowanie placu zabaw. Gorąco komentowane przygotowanie koncepcji budowy basenu i amfiteatru w tej kadencji powinny znaleźć swój finał. Zajęć burmistrzowi i radnym na pewno nie zabraknie. Dziękuję za rozmowę i pozdrawiam Wszystkich internautów.

Z Burmistrzem Barlinka
Dariuszem Zielińskim
rozmawiała
monikary

najek - prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież