Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 czwartek 18 lipca 2024r.   imieniny: Arnold, Erwin, Erwina

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Hubert Czerniawski

Podczas tegorocznej Gali Sportu zajął VII miejsce w plebiscycie na najlepszego sportowca 2014 roku. Jak sam mówi jeździ od niedawna a sama nominacja była dla niego ogromnym wyróżnieniem. Na swoim koncie ma już sporo znakomitych osiągnięć i z pewnością jest to rosnąca gwiazda czarnego sportu. Zapraszamy Państwa do przeczytania wywiadu z Hubertem Czerniawskim – zawodnikiem Just Fun Speedway Wawrów i Stali Gorzów.

 

Hubert, przedstaw się naszym czytelnikom. Gdzie chodzisz do szkoły, jakie masz pasje i zainteresowania.
Nazywam się Hubert Czerniawski mam 14 lat mieszkam i pochodzę z Barlinka. Uczęszczam do Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Barlinku Im. Bohaterów Westerplatte. Interesuje się głównie żużlem a także wszystkimi sportami motorowymi.

W jakim klubie jeździsz?
Od zdania licencji mini żużlowca 27 sierpnia 2013 roku, jeździłem jako zawodnik Just Fun Speedway Wawrów do końca sezonu 2014 roku i godnie reprezentowałem barwy tego klubu. Ponadto dostałem szansę reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata w Częstochowie. Pod koniec sezonu 2014 roku zacząłem treningi w Gorzowskiej Stali i trwa to do dnia dzisiejszego.

REKLAMA

Jakim motocyklem jeździsz?
Będąc zawodnikiem Speedway Wawrów jeździłem na motocyklach mini żużlowych o pojemności 85ccm mocy 34kM. Obecnie jeżdżę motocyklem, który jest przystosowany do jazdy w najwyższej lidze marki GM o pojemności 500ccm.

Kiedy zaczęła się Twoja przygoda żużlem? Kto jest odpowiedzialny za zaszczepienie w Tobie pasji do czarnego sportu?
Moja przygoda z żużlem zaczęła się 2 lata temu, kiedy z tatą po raz pierwszy pojechaliśmy do Gorzowa na mecz ligowy, który bardzo mnie zainteresował.  Po meczu zapytałem tatę czy możemy spróbować jazdy na żużlu, oczywiście tata nie miał żadnych zastrzeżeń a mama kręciła trochę nosem, ale dała się przekonać. Kiedy otrzymałem zgodę rodziców tata poprosił pana Pawła Zmarzlika o zbudowanie motocykla mini żużlowego. Pamiętam, że nie mogłem się doczekać motocykla i po otrzymaniu wspaniałej mini żużlówki zostało tylko trenować. Pierwsza jazda odbyła się właśnie w Kinicach na przydomowym mini torze Bartka Zmarzlika i pod jego okiem stawiałem pierwsze kroki. To właśnie tam w Kinicach na małym torze Bartosza poczułem chęć do jazdy w lewo i miłość do czarnego sportu.

Image

Marzysz o jakimś klubie, który chciałbyś reprezentować?
Tak, jest to KS Stal Gorzów. Bardzo chciałbym reprezentować drużynę Stali, ale przede mną jeszcze bardzo dużo pracy, oraz wiele ciężkich  treningów. Gorzowski klub znad Warty ma bardzo wysoki poziom i dużo utalentowanych zawodników, dołączenie do czołówki będzie bardzo ciężkie. Czy zostanę jednym z najlepszych i założę żółto niebieski kewlar - okaże się w przyszłości.

Masz swoje obowiązki szkolne, więc jak wyglądają Twoje treningi? Dużo czasu musisz na nie poświęcić?
Szkoła jest ważna, choć kujonem nie jestem i staram się pogodzić obowiązki szkolne z treningami, chociaż jest to niezmiernie trudne. Każdy trening jest inny, bardzo ciężki, wymagający i jest ich dużo. W okresie zimowym na treningi dojeżdżam pięć razy w tygodniu do Gorzowa na zajęcia halowe, a w sezonie mamy treningi na stadionie Stali Gorzów dwa, trzy razy w tygodniu. Dodatkowo w każdy weekend trenuję na crossie na przydomowym torze w Kinicach a każde wolne dni od treningów poświęcam na mycie i naprawę moich motocykli.

Image

Przybliż nam swoje najważniejsze osiągnięcia. Z czego jesteś najbardziej dumny?
Osiągnięcia? Nie było by ich gdyby nie tata, zawsze starał się profesjonalnie i dokładnie przygotować mi motocykle do zawodów. Dopasowywał przełożenia, dopracowywał i tuningował silniki, to dzięki jego staraniom zajmowałem tak wysokie miejsca. Sezon 2014 jest bardzo ważny w moim życiu, ponieważ był to mój debiutancki występ na arenie mini żużla i ze wszystkich osiągnięć jestem bardzo zadowolony i dumny.
- Indywidualny Wice Mistrz Polski w mini żużlu
- Drugi Wicemistrz w Indywidualnym Pucharze Polski w mini żużlu
- Drużynowy Wice Mistrzem Polski w mini żużlu
- Mistrz w Pucharze Polskich Par Klubowych w mini żużlu
- 16 Mistrzostwa  Świata w Częstochowie w mini żużlu
- II miejsce Speedway Kidsgeames Parchim Niemcy w mini żużlu
- III miejsce Unijne Talenty Europy Wawrów w mini żużlu

Jakie masz plany i cele sportowe na 2015 rok?
Plan na ten rok jest bardzo wymagający. Czeka mnie dużo pracy i wyrzeczeń. Obecnie nie mogę startować jako zawodnik KS Stal, ponieważ nie mam wieku. Dopiero po ukończeniu 15 lat będę mógł brać udział w zawodach ligi juniorskiej. Ten rok będzie poświęcony wyłącznie treningom i jak najlepszym przygotowaniem się do licencji żużlowca. 

Kto jest Twoim idolem jeśli chodzi o zawodników żużla?
Oczywiście, że Bartosz Zmarzlik. To w 100% profesjonalista w tym co robi. Nie jeden z nas zachwyca się jego techniką jazdy. To zawodnik wysokiej klasy. Osoba godna naśladowania i jest dla mnie wzorem. Bardzo zdumiewa mnie jego przygotowanie do sezonu dbałość o szczegóły, detale i zawsze ma wszystko dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. To właśnie Bartosz bardzo dużo mi podpowiada, doradza i udziela cennych wskazówek za co bardzo mu dziękuje.

Image
foto: Patryk Paszkowski

Podczas tegorocznej Gali Sportu, zająłeś VII miejsce w kategorii Najlepszy Sportowiec 2014 r. Jak zareagowałeś na tą wiadomość i czy nie byłeś trochę zawiedziony, że to nie było miejsce „na pudle”?
Już sama nominacja do Gali Sportu była dla mnie ogromnym wyróżnieniem, za które bardzo dziękuję. Nawet się nie spodziewałem, że zajmę tak wysokie VII miejsce i jestem bardzo szczęśliwy z tego tytułu. Na koniec chciałbym bardzo podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do moich osiągnięć.

Hubert serdecznie dziękuję Ci za rozmowę i życzę samych sukcesów na torze żużlowym. Spełniaj marzenia i czekamy na tak znakomite a może i nawet lepsze niż do tej pory wyniki.

Z Hubertem Czerniawskim
rozmawiała
monikary 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież