Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 czwartek 18 lipca 2024r.   imieniny: Arnold, Erwin, Erwina

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Boginka Moriana
Zapraszamy Państwa do przeczytania wywiadu z tegoroczną, trzecią już w historii Barlinka opiekunką Królowej Puszczy Barlineckiej – Boginką Morianą. W tym roku została nią Nikola Groszkowska.

 

Boginka Moriana prywatnie to…? Gdzie się uczysz, czym się zajmujesz, jakie masz zainteresowania?

Nazywam się Nikola Groszkowska i mam 16 lat. Od września będę chodzić do Liceum Ogólnokształcącego w Barlinku. Na co dzień robię zdjęcia oraz zajmuje się filmem. Począwszy od ustawienia światła, aparatu przez nagrywanie, montaż i udostępnianie tego na YouTube’ie. Na swoje pasje, realizowanie się poświęcam najwięcej czasu. Jest to dla mnie priorytet, ponieważ dzięki temu co robię czuję się spełnioną osobą, która czerpie z życia pełnymi garściami. Mam nadzieję, że w przyszłości moje hobby będzie moją pracą.

REKLAMA

W tym roku po raz pierwszy wzięłaś udział w wyborach na Królową Puszczy Barlineckiej. Jury zdecydowało o tym, że to właśnie Ty zostaniesz Boginką Morianą. Nie czujesz się trochę zawiedziona tą decyzją, że to jednak nie tytuł Królowej a Boginki?

Szczerze powiedziawszy było mi trochę przykro na samym początku, ponieważ myślałam że Moriana pełni przez rok swoją funkcję, a w następnym roku nie może ponownie startować. Okazało się, że jest inaczej. Obecna posada nie dyskwalifikuje mnie z możliwości startowania na Królową Puszczy Barlineckiej w przyszłym roku, także bardzo się cieszę, że zostałam Boginką. Najbliższy czas będzie dla mnie sprawdzianem. Będzie to taka mała część obowiązków Królowej. Jeżeli będę czuć się na siłach i spodoba mi się to z pewnością ponownie pojawię się na wyborach.

Jesteś trzecią Morianą w historii Barlinka. Z pewnością przyglądałaś się nie raz jak Twoje poprzedniczki sobie radziły i w jakich momentach ważnych dla miasta można było je zobaczyć. Czy wiesz więc jakie będą Twoje obowiązki? Do obowiązków Moriany zalicza się przede wszystkim godne reprezentowanie Barlinka zarówno w naszym mieście jak i na różnych wyjazdach np. spotkaniach partnerskich. Poza tym będę cały czas przy Królowej, a co za tym idzie będę ją wspierać oraz jej pomagać.

Image
Foto: Radosław Nawrot

Decyzja jury o wyborze pozostaje tajemnicą aż do Barlineckich Świętojanek, czyli do czasu Koronacji Królowej Puszczy Barlineckiej. Trudno było zatrzymać to tylko dla siebie i nie mówić o tym nikomu? Oczywiście, że było ciężko. O decyzji jury powiedziałam tylko rodzicom. Najgorzej było w szkole. Każdy się dopytywał jak było, jak mi poszło, kto został Królową a kto Boginką, jakie zadawali nam pytania itp. Dlatego cieszę się, że koronacja już za mną i wszyscy oficjalnie poznali werdykt jury, bo nie wiem jak długo mogłabym to jeszcze utrzymać w tajemnicy.

Jak więc zaraz po koronacji na tytuł Boginki Moriany zareagowała rodzina, przyjaciele, koledzy? Rodzina jest ze mnie dumna. Zawsze cieszyli się moim szczęściem, wspierali mnie i tym razem nie było inaczej. Moi przyjaciele zareagowali tak samo jak rodzina. Bardzo ich ucieszyła ta wiadomość, a co niektórzy zastanawiali się czy za rok też by nie wystartować. Reszta osób była zadowolona na pewno z tego, że zaspokoili swoją ciekawość kto kim został. Nie wiem czy się cieszą razem ze mną, czy się śmieją z tego co robię. Ważne jest dla mnie to, że mi się podoba moja obecna posada.

Powiedz tak szczerze, cieszysz się z tego, że zostałaś Boginką Morianą? Czujesz się w jakimś stopniu wyróżniona? Tak jak już napisałam wcześniej bardzo się cieszę, że jestem Boginką. Jest to dla mnie duże wyróżnienie. Pokonałam mocną konkurencję, ale co najważniejsze to to, że przełamałam w sobie jakąś barierę, otworzyłam się i nie stresowałam się za bardzo. Tytuł Moriany to nagroda za trud włożony w przygotowanie się  do wyborów oraz dobre zaprezentowanie się. Mam nadzieję, że równie godnie będę reprezentować nasz Barlinek przez najbliższy rok.

Image
Foto: Radosław Nawrot

Dziękuję Ci za rozmowę i życzę Ci wszystkiego najlepszego w tym niewątpliwie ważnym dla Ciebie roku. Życzę Ci również powodzenia w przyszłorocznych wyborach na Królową Puszczy Barlineckiej.

Z Boginką Morianą 2015/2016 Nikolą Groszkowską
rozmawiała
monikary

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież