Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 czwartek 18 lipca 2024r.   imieniny: Arnold, Erwin, Erwina

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Placebo
Kiedyś od lekarza usłyszałam, że wszystko to jest efektem samotności. Ale czy samotność to życie w pojedynkę, czy składowa tego, że człowiek nie może dojść do ładu z samym sobą?”. W lipcu br. w księgarniach ukazała się najnowsza książka Elizy Chojnackiej pt. „Placebo”. Książka  jest napisana w niezwykły sposób i takiej też dotyka tematyki – rzadko spotykanej, nietypowej i nieco przytłaczającej.

 

Opowiada o szpitalu psychiatrycznym widzianym oczyma pacjentki, rozchwianej emocjonalnie, szukającej własnego miejsca. Choć książka do najłatwiejszych nie należy, treść, którą autorka spisała na kartkach „Placebo”, dotyczyć może każdego z nas.

REKLAMA

Książka stanowi dla czytelnika pewnego rodzaju oczyszczenie. Wytacza drogi i daje wskazówki. Podobnie było przy „Nieporządnej?” i „Sinicuik”.

Zależy mi bardzo, żeby moje książki były o czymś. Żeby czytelnik do nich powracał, żeby podkreślał ołówkiem zdania, które później wielokrotnie będzie czytał. Ja tak robię z ważnymi dla mnie książkami - mówi Eliza Chojnacka - Nie chcę, żeby moje powieści po przeczytaniu, zapomniane stały na tyle półki.

Image 

Główną bohaterką książki jest kobieta, która nie ulega stereotypom, zasadom, nie szufladkuje ludzi. Mało tego, uważa że każdy jest trochę „wariatem”. Walczy z wewnętrznymi słabościami, przez co dodaje otuchy czytelnikowi, który zmaga się  np. z rakiem duszy, ale nie tylko, który np. nie może poradzić sobie z natłokiem obowiązków, z codziennym życiem. Przypomina o ważnych dla nas sprawach, odtwarza nam zakurzone już wartości.

Image Eliza Chojnacka: rocznik 75. Debiutowała w 2010 roku książką „Nieporządna?”, która wśród czytelników wzbudziła wiele kontrowersji. W 2012 roku ukazała się jej kolejna powieść „Sinicuik", określana mianem „niebezpiecznej”.

Laureatka Literackiej Przepustki magazynu „Zwierciadło". W swoich powieściach porusza problem współczesnego człowieka ze szczególnym uwzględnieniem sfery erotyki, potrzeby tolerancji, swobody i otwartości w relacjach damsko - męskich i damsko - damskich.

Uznawana za jedną z najładniejszych pisarek młodego pokolenia, zajmująca miejsce w rankingu tuż obok Katarzyny Bondy i Gai Grzegorzewskiej. Obecnie zbiera materiały i pracuje nad kolejną książką, która rozpocznie niejako nowy etap literacki.

Więcej informacji o autorce i jej nowej książce, podczas audycji "Kobieca Strona Świata” w Radio Plus Gorzów, we wtorek 18 sierpnia między 17.00 a 18.00 na 100,7 FM, której gościem będzie Eliza Chojnacka.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież