Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 czwartek 18 lipca 2024r.   imieniny: Arnold, Erwin, Erwina

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Pieniądze dla wykonawcy
Na październikowej sesji Rady Miejskiej, radni zajęli się m.in. projektem uchwały zmieniającym budżet 2015 roku. Pytania w tym temacie zadał radny Rafał Szczepaniak. - Mam pytanie do działu w uchwale, które dotyczy zagospodarowania Parku Delta Młynówki.

- Chciałbym, żebyśmy się cofnęli w czasie. Rok 2013, sierpień, sesja Rady Miejskiej. Radny Romuald Romaniuk, pytał ówczesnego burmistrza o zwiększenia nakładów na realizację tej inwestycji. Raz 100 tysięcy i kolejne 100 tysięcy złotych. Mija 2 lata z hakiem i koło się zatacza. Znowu trzeba wydać ponad 50 tys. złotych plus odsetki, m.in. na opłaty sądowe. Panie burmistrzu mam pytanie, czy to już koniec, czy nie będzie kolejnych wydatków na tę inwestycje? Drugie pytanie. Mam przed sobą protokół komisji rewizyjnej z 25 kwietnia 2015 roku, interesuje mnie punkt 5. Wnioski pokontrolne. Jest tutaj kilka podpunktów, ktore pozwolę sobie przeczytać. Według członków komisji rewizyjnej koszt zagospodarowania parku w Delcie Młynówki to 1.233,161 złotych, jest zbyt wysoki w stosunku do wykonanych prac. Należałoby zabezpieczyć pochylające się drzewa przed nieszczęśliwym wypadkiem. Należałoby zabezpieczyć teren obok kładki w pobliżu GBS, uszkodzone blachy pozamykane na kłódkę. Należy oczyścić teren przy promenadzie i plażę w pobliżu Fiksa. Należy zwrócić uwagę na bieżące sprzątanie parku. Należy sprawdzić oświetlenie. Według członków komisji rewizyjnej należy je uzupełnić. I tutaj moje pytanie. Czy niedociągnięcia bądź uwagi zostały zrealizowane? - dociekał radny Szczepaniak.

REKLAMA

Włodarz gminy Dariusz Zieliński, odpowiadał. - Wykonawca zadania inwestycyjnego pod nazwą zagospodarowanie parku w Delcie Młynówki miał roszczenie w stosunku do gminy Barlinek, z tytułu zapłaty kwoty w wysokości 50872,76 złotych za wykonanie dodatkowej warstwy nawierzchni ciągów pieszych, oraz elementu placu zabaw dla dzieci. Sąd Okręgowy w Szczecinie zasądził na rzecz wykonawcy kwotę dochodzoną, wraz z odsetkami i kosztami sądowymi, uznając roszczenie za zasadne. Tym samym procedura sądowa w tym zakresie została wyczerpana. Postępowanie rozpoczęło się w 2014 roku, w tym je zakończono. Nie są to dodatkowe koszty związane z tą inwestycją. (Wytrzymano tylko zapłatę za wykonanie położenie dodatkowej warstwy na ciągach pieszych - przyp. red.). Wnioski komisji uznałem za zasadne - zakończył burmistrz Zieliński. W głosowaniu za zmianami w budżecie opowiedziało się 13 radnych. Nikt nie był przeciwny i nikt się nie wstrzymał od głosowania.
js

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież