Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI


 piątek 29 marca 2024r.   imieniny: Eustachy, Ostap, Wiktoryn

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

Szkoła Kierowców EFEKT

Mariusz Kuziel - Lewica

BARLINEK W NASZYCH SERCACH - Koalicja Obywatelska

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Bartek drugi w finale

Do trzech razy sztuka. Dopiero za trzecim razem udało się rozegrać finał Złotego Kasku, który odbył się w poniedziałek w Tarnowie. I to też zawodnicy nie pojechali do końca, bo zakończono zawody po trzech seriach startów. W tej imprezie drugie miejsce zajął nasz Bartosz Zmarzlik!

   

Bartosz Zmarzlik bardzo pewnie prezentował się od początku zawodów. W swoim inauguracyjnym starcie dobrze wyjechał z pierwszego pola startowego, nie dał się założyć żadnemu z rywali i szybko odjechał od reszty stawki. Junior Stali Gorzów pewnie zwyciężył.

W drugiej serii ponownie wyszedł dobrze spod taśmy i był na prowadzeniu, ale za jego plecami doszło do upadku Maksyma Drabika i sędzia przerwał bieg. Przed powtórką nasz zawodnik dokonał drobnych zmian w sprzęcie, co było widać w drugim podejściu do siódmego biegu. Tym razem Zmarzlik nie był najszybszy, dobrze dojechał do pierwszego łuku, ale po zewnętrznej wyprzedził go Drabik. 21-latek z Kinic rzucił się w pogoń za młodszym rywalem, ale tym razem do mety dojechał drugi.

REKLAMA

W trzecim biegu młodzieżowiec gorzowskiej drużyny miał najgorsze, trzecie pole startowe, a dodatkowo obok siebie bardzo dobrych rywali. Wyjście ze startu nie było najlepsze w wykonaniu Zmarzlika, ale w szczycie pierwszego łuku popisał się znakomitym manewrem, wszedł między Macieja Janowskiego i Tomasza Jędrzejaka i wyjechał na pierwszej pozycji! Do końca za Zmarzlikiem gonił Janusz Kołodziej, który jechał na swoim torze i był bardzo szybki, ale to nasz zawodnik dojechał do mety jako pierwszy!

Ostatecznie zawody ze względu na padający deszcz zostały przerwane po trzech seriach startów. Wyniki zostały zaliczone i zwycięzcą został Patryk Dudek, który wygrał wszystkie swoje biegi. Drugie miejsce wywalczył Zmarzlik, który miał tyle samo punktów co Kołodziej, ale w bezpośrednim pojedynku był lepszy od kapitana tarnowskich "Jaskółek". A tuż za podium uplasował się inny zawodnik Stali Gorzów - Krzysztof Kasprzak.

Finał Złotego Kasku był jednocześnie walką o przepustki do krajowych eliminacji o Grand Prix oraz Speedway Euro Championships. Awans do eliminacji GP wywalczyło pięciu najlepszych zawodników. Szóstego nominuje GKSŻ po konsultacji z trenerem reprezentacji Markiem Cieślakiem. Natomiast do eliminacji cyklu SEC awans wywalczyło siedmiu jeźdźców, ponieważ pewny udziału w SEC jest już Janusz Kołodziej.

Image
źródło: zmarzlik.com

- Jestem zadowolony ze swojego wyniku. Szkoda jednak tego jednego biegu, ale wiem, że moje motocykle jadą, a ja jestem szybki. Drugie miejsce w tym turnieju jest na pewno sukcesem. Uważam, że przerwanie zawodów było dobrą decyzją, bo tor po opadach nie byłby równy do walki. Kibicom dziękuję za doping - przyznał po zawodach Zmarzlik.

Wyniki:
1. Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) - 9 (3,3,3)
2. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów) - 8 (3,2,3)
3. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów) - 8 (3,3,2)
4. Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów) - 7 (2,2,3)
5. Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław) - 5 (2,3,0)
6. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) - 5 (3,0,2)
7. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz) - 5 (1,1,3)
--------------------------------------------------------------------------
8. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) - 4 (1,3,0)
9. Michał Szczepaniak (Polonia Piła) - 4 (0,2,2)
10. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) - 4 (2,1,1)
= Piotr Protasiewicz (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) - 4 (2,1,1)
= Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów) - 4 (1,2,1)
13. Damian Baliński (ROW Rybnik) - 2 (0,d,2)
14. Mateusz Szczepaniak (Speedway Wanda Instal Kraków) - 2 (1,1,0)
15. Norbert Kościuch (Polonia Piła) - 1 (0,0,1)
16. Krystian Pieszczek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) - 0 (w,0,0)

Bieg po biegu:
1. Kołodziej, Kasprzak, Drabik, Mi. Szczepaniak
2. Pi. Pawlicki, Janowski, Buczkowski, Kościuch
3. Dudek, Jędrzejak, Ma. Szczepaniak, Pieszczek (w)
4. Zmarzlik, Protasiewicz, Prz. Pawlicki, Baliński
5. Dudek, Mi. Szczepaniak, Janowski, Baliński (d/4)
6. Kołodziej, Prz. Pawlicki, Buczkowski, Pieszczek
7. Drabik, Zmarzlik, Ma. Szczepaniak, Kościuch
8. Jędrzejak, Kasprzak, Protasiewicz, Pi. Pawlicki
9. Buczkowski, Mi. Szczepaniak, Protasiewicz, Ma. Szczepaniak
10. Zmarzlik, Kołodziej, Janowski, Jędrzejak
11. Dudek, Pi. Pawlicki, Prz. Pawlicki, Drabik
12. Kasprzak, Baliński, Kościuch, Pieszczek

Dawid Lis

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież