Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 19 lipca 2024r.   imieniny: Alfred, Arseniusz, Lutobor

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
ZMIEŃ MYŚLENIE
Motywacja – wewnętrzny mechanizm, który uruchamia i kieruje nasze zachowania i działania na osiągnięcie wytyczonego celu”. Idąc tą myślą - zaczynamy od uruchomienia innego myślenia. Pozytywnego! Nastaw się optymistycznie do nowego przedsięwzięcia - to już połowa sukcesu! Odrzuć myśli typu "spróbuję ale pewnie znów się nie uda" albo "daję sobie tydzień, jak nie schudnę to daję sobie spokój". 

Musisz myśleć realistycznie - skoro nie przytyłeś 5 kg w ciągu tygodnia, to nie zrzucisz tego w ciągu 7 dni. Prawdopodobnie, stan w którym obecnie się znajdujesz, jest efektem wieloletniego lub przynajmniej kilkumiesięcznego zaniedbania więc trochę czasu minie, nim zauważysz diametralne zmiany. Sęk w tym, że aby wytrwać dłuższy czas w swoim postanowieniu, musisz zacząć doceniać małe sukcesy, np. pierwszego dnia udało Ci się jeść regularne posiłki, odmówiłaś pączka koleżance z pracy lub wypiłaś 2 szklanki wody więcej niż wczoraj. Każdy, nawet najmniejszy postęp zbliża Cię do celu!

REKLAMA

Warto usiąść na chwilę i zastanowić się, co (oprócz rozmiaru spodni) zmieni się w Twoim życiu kiedy schudniesz - czekasz, aż mąż spojrzy na Ciebie tak jak kiedyś? Nabierzesz pewności siebie, której ostatnio tak bardzo Ci brakuje? A może przebiegniesz upragniony maraton? Utrata wagi dla wielu osób może być dopiero początkiem czegoś nowego! Cel - niezbędny czynnik motywacyjny. Bez niego, bardzo łatwo możesz zapomnieć, po co właściwie to wszystko robisz - MUSISZ GO MIEĆ! Aby cel faktycznie motywował do działania, musi być mierzalny i możliwy do osiągnięcia, czyli zamiast mówić "postaram się schudnąć jeszcze w tym roku", załóż "do 31 grudnia zgubię 5 kilogramów". Im bardziej konkretny cel, tym większa szansa na jego osiągnięcie. Kiedy już włączysz pozytywne myślenie i określisz cel - czas zacząć działać! Wszystko powinno być dokładnie przemyślane, nie można działać po omacku. Zrób plan działania - pomyśl jakie błędy dotychczas popełniałeś podczas odchudzania i w codziennym żywieniu, następnie wymyśl, co możesz zrobić, aby temu zapobiec, np.:
- piłeś za mało wody - rozplanuj ją dobrze w ciągu dnia, np. jedząc 5 posiłków dziennie postaraj się pomiędzy nimi wypijać po 1 szklance wody + po jednej na czczo i przed snem.
- lubisz przekąszać słone solone orzeszki - zastąp je pieczoną ciecierzycą z przyprawami lub chipsami z liści jarmużu itp. Możesz wspomóc się tabelami motywacyjnymi gdzie będziesz zaznaczać odbyte treningi lub załóż dziennik żywieniowy i notuj wszystko to co jesz. Nagradzaj się za sukcesy ale UWAGA! Nigdy nie pozwól aby nagroda kojarzyła Ci się z jedzeniem - to zamknięte koło. Jeśli za jeden dzień, który poszedł po Twojej myśli pozwolisz sobie na tzw. "cheat day", niestety możesz zapomnieć o osiągnięciu upragnionego celu. Pomyśl, jakie cechy lub zasoby pomogą Ci w osiągnięciu celu - punktualne osoby z pewnością wdrożą regularne spożywanie posiłki, ci bardziej zorganizowani przygotują je dzień wcześniej i popakują porcje w osobne pojemniki, a ci, którzy lubią gotować, z pewnością przygotują zdrowe zamienniki tradycyjnych potraw.
Jeżeli jednak Twoim największym wrogiem jest słomiany zapał - znajdź kogoś kto będzie dopingował Cię w Twoich zmaganiach lub będzie Ci w nich towarzyszył. Rzuć koleżance wyzwanie 21 dni bez słodyczy lub namów ją na wspólne lekcje zumby, a jeśli twoje otoczenie jest święcie przekonane, że to tylko Twoje kolejne fanaberie, które skończą się jak "zwykle" - spraw, by nie było tak jak zwykle! Możesz zgłosić się po pomoc do specjalisty, który zajmie się Twoim planem żywieniowym, wskaże błędy nad którymi warto jeszcze popracować i pochwali postępy, a także będzie motywował Cię do dalszej pracy.

Image 

Gorąco zachęcamy do wprowadzania zmian małymi krokami. Pierwszym z nich może być, np. odstawienie słodyczy. Tutaj, świetnie sprawdzi się czekoladowe ciasto z fasoli, do którego spróbowania namawiamy:

Składniki:
2 puszki (po 240g) konserwowej czerwonej fasolki
1 duży banan
4 jaja kurze
4 łyżki jogurtu naturalnego
2 łyżeczki proszku do pieczenia
2 łyżki masła klarowanego
6-8 łyżek naturalnego kakao
garść suszonej żurawiny
40 kropli słodzika PECVA (odpowiednik ok. 6-7 łyżeczek cukru)

Sposób przygotowania:
Puszki fasoli (czerwona) odsączamy z zalewy i kilka razy przepłukujemy. Blendujemy z 4 całymi jajami i bananem. Następnie dokładamy kakao, masło klarowane, proszek do pieczenia i jogurt naturalny oraz słodzik. Wszystko blendujemy. Dodajemy żurawinę i mieszamy razem. Ciasto przekładamy do foremki wyłożonej papierem do pieczenia. Wkładamy do piekarnia nagrzanego do 150 stopni i pieczemy około 40-50 minut. 

Smacznego życzy Centrum Dietetyczne Naturhouse Barlinek!  

Kącik dietetyczny >>>       

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież