Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 19 lipca 2024r.   imieniny: Alfred, Arseniusz, Lutobor

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
O PIENIĄDZACH NA DOŻYNKI
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej głos zabrał m.in. radny Romuald Romaniuk, który odniósł się do pieniędzy z funduszu sołeckiego. Funduszu, który radni wcześniej akceptują. A jeżeli nie wszyscy radni, to na pewno komisja finansowo - budżetowa i planowania gospodarczego, której radny R. Romaniuk jest przewodniczącym.

Oto, co zbulwersowało radnego. - Niektóre sołectwa przeznaczyły na dożynki powyżej 2 tys. złotych, lub 2 tys. - mówił m.in. radny. - Panie burmistrzu, na to nie powinno być zgody. Ja wiem, ze fundusze dzielą sołectwa. Ale jeżeli Dzikowo mogło organizować dożynki za 700 złotych, a Ożar za 2 tys., to jest coś nie tak.

REKLAMA

To może w przyszłym roku będą planować po 4 tysiące. Pani skarbnik, na takie rzeczy nie powinno się pozwalać. Powinno być jakieś maksimum. Nie powinno być zgody na taką rozrzutność. Na przejadanie środków publicznych. Moje zdanie jest takie, że powinno się ograniczyć sołtysom korzystanie ze środków sołeckich na organizacje dożynek. Ja się dziwię, że nikt tego nie weryfikuje. Sołectwo Ożar, 20 mieszkańców. - To nie powinno tak być - podkreślał m.in. radny R. Romaniuk.
js

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież