Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 19 lipca 2024r.   imieniny: Alfred, Arseniusz, Lutobor

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Bartek kończy sezon z brązem!
W sobotę w dalekiej Australii odbyła się ostatnia runda tegorocznego cyklu Grand Prix. To właśnie na Antypodach Bartosz Zmarzlik w debiutanckim sezonie walczył o medal indywidualnych mistrzostw świata. Ta sztuka mu się udała! 21-latek kończy sezon z brązem!

  

Od początku młodzieżowiec Stali Gorzów prezentował się bardzo dobrze. Bartek był bardzo szybki i albo wygrywał start i odjeżdżał rywalom, albo napędzał się i bez problemów wyprzedzał swoich przeciwników. Tak było w pierwszych dwóch startach.
Później jednak startował z zewnętrznego pola w pierwszym biegu po równaniu toru. Warto dodać, że owal w Australii to tzw. tor jednodniowy, a więc wyjechać ze startu z czwartego pola nie jest łatwo. Zmarzlik już po pierwszym łuku był na końcu i nie zdołał dogonić żadnego z rywali. Dojechał ostatni, ale sędzia zdyskwalifikował Grega Hancocka, który na dystansie przepuścił Chrisa Holdera i w ten sposób Bartek zyskał "oczko".

Greg Hancock już po pierwszym swoim starcie świętował zdobycie czwartego tytułu mistrza świata, a w ten sposób chciał pomóc koledze w pogoni za medalem. Arbiter ukarał to zachowanie Amerykanina, ale Holder pozostał z "trójką" przy nazwisku. A to właśnie między Holderem, Zmarzlikiem i Tai'em Woffindenem rozgrywała się walka o pozostałe dwa medale.

REKLAMA

W dwóch ostatnich startach rundy zasadniczej Bartek w sumie wywalczył 5 punktów, przegrywając na dystansie tylko z Antonio Lindbaeckiem. W ten sposób 21-latek z Kinic zdobył 12 punktów w pięciu startach i pewnie awansował do półfinału. Tam też jednak znaleźli się jego najgroźniejsi rywale w walce o medale w klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix.

Półfinał nie zaczął się najlepiej dla Zmarzlika. Nasz zawodnik najpierw został zamknięty przez Mateja Zagara, a później przed Polak wjechał jeszcze Lindbaeck. Bartek jednak nie dał za wygraną i wyprzedził na dystansie Zagara, awansując w ten sposób do wielkiego finału. Jeszcze przed biegiem finałowym był pewny medalu mistrzostw świata, ale w samym finale walczył o srebro, ponieważ dzieliło go z Woffindenem tylko "oczko".

W finale od początku do końca na prowadzeniu jechał Holder. Za jego plecami trwała zacięta walka. Bartkowi udało się wyprzedzić Lindbaecka i gonił Woffinden. Brytyjczyk jednak na mecie był przed Polakiem i to on wywalczył drugie miejsce w Australii i w całym cyklu. Bartek, debiutujący w GP jako stały uczestnik, na Antypodach stanął dwukrotnie na najniższym stopniu podium. Najpierw była to dekoracja ostatniej rundy, a później całego cyklu.

Image
Foto: Zuzanna Kloskowska

- Wszyscy przed zawodami mówili, że 11 punktów wystarczy, żeby zdobyć medal. Okazuje się, że jeszcze trochę i te 13-14 punktów by nie wystarczyło. Przed sezonem marzyłem o pierwszej ósemce. Udało mi się wywalczyć trzecie miejsce. Zrobiłem to, bo byłem dzisiaj wyluzowany. Myślę, że sezon mogę uznać za udany. W finale chciałem lepiej pojechać, ale nie byłem zdecydowany, którą koleinę wybrać. Starczyło to na trzecie miejsce. Chcę podziękować rodzinie i moim mechanikom. Dziękuję też kibicom. Pracujemy dalej - mówił w wywiadzie telewizyjnym po zakończeniu zawodów.

Dawid Lis

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież