Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 19 lipca 2024r.   imieniny: Alfred, Arseniusz, Lutobor

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Coraz więcej cudzoziemców podejmuje pracę na terenie powiatu myśliborskiego. Taką informacje przekazała m.in. w trakcie sesji barlineckiej Rady Miejskiej, dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Myśliborzu, Beata Stachurska-Wołk. W 2016 roku wydano 1426 zgód na zatrudnienie krótkoterminowe i sezonowe, do 6 miesięcy.

W roku 2015 było ich 542. W 2016 roku wojewoda wydał 631 zezwoleń na pobyt długoterminowy. W 2015 wydał ich 205. Gdyby nie cudzoziemcy, którzy tak naprawdę wykonują prace często najprostsze, najcięższe i najsłabiej płatne, nie bylibyśmy w stanie zapewnić potrzeb przedsiębiorców z terenu naszego powiatu. 

REKLAMA

- Doszliśmy jakby do ściany, bo z jednej strony mamy w naszych rejestrach zarejestrowane osoby bezrobotne a, że są to prace nisko płatne, nasi bezrobotni nie są nimi zainteresowani - podkreślała dyrektorka PUP.    

js

Komentarze

+3

Guest

praca nisko płatna to praca za 13zł na godzinę która płaci się przykładowo ukraińcą a ja jako polak we własnym kraju mam tylko 11zl na godzinę między innymi dlatego że są sprowadzani pracownicy z innych krajów czy to normalne a może tylko śmieszne?
-7

Guest

Brak ludzi do pracy nic dziwnego¡!!!!!!! Za te pieniądze to lepiej po siedzieć domu . Co tego że cudzoziemcy jak większość jest tu tylko raz mówiąc że mało płacą i szukają pracy gdzie indziej to kto tu oszukuje statystyka i zasłania się że 500+ , to śmieszne
-1

Guest

Niestety,nie zgodzę się z niektórymi wpisami.Ja z miłą chęcią poszła bym do pracy mimo ,iż posiadam 500+ i nie jestem nieudacznikiem,nieśmiała ani staruszka tylko matką dwójki dzieci;-)I niestety ale tu się zaczyna problem,brak miejsca w przedszkolu,nie stać mnie na prywatne przedszkole a pozatym zmiany,zwłaszcza nocki,nie mam z kim zostawić dzieci,nie mam żadnej babci ani cioci na miejscu.Więc jakim prawem ktoś bierze wszystkich do jednego wora mówiąc (efekt 500+)A umowy swoją drogą;-)
-7

Guest

Większość tych , którzy potrafią coś zrobić wyjechała z kraju. Pozostali tylko , starcy , nieśmiali i nieudacznicy. Więc co pozostało tylko cudzoziemcy , do puki jeszcze u nas chcą pracować.
A rząd się chwali niskim bezrobociem. Bezrobocia to w Polsce nie ma już od 10 lat!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież