Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 19 lipca 2024r.   imieniny: Alfred, Arseniusz, Lutobor

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Jeszcze do niedawno wszystko wskazywało na to, że oddział Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie powstanie na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ulicy Szosowej. Na początek lipca zaplanowano pierwsze egzaminy, zarówno z części teoretycznej jak i jazdy po placu, na tym właśnie terenie. Na ostatniej sesji barlineckiej Rady Miejskiej okazało się, że decyzje w tej sprawie zostały zmienione.

WORD złożył mianowicie wniosek o wynajęcie pomieszczeń znajdujących się na parterze budynku byłego ekonomika oraz znacznej części pomieszczeń piwnicznych. Zainteresowany jest także wydzierżawieniem części gruntu o powierzchni 1554 m2 w pobliżu budynku.

REKLAMA

Zanim radni przystąpili do głosowania w tej sprawie, mieli pytania do burmistrza Dariusza Zielińskiego. Radny Grzegorz Zieliński pytał, czy wjazd na teren WORD od strony Szkoły Podstawowej nr 1, nie będzie zagrożeniem dla chodzących tam uczniów? Radny Eugeniusz Trafalski chciał wiedzieć, gdzie będą się odbywały organizowane cyklicznie na tamtym terenie m.in. Dni Barlinka, dożynki? 

Burmistrz D. Zieliński wyjaśniał, że umowa z WORD będzie tak skonstruowana, aby wspomniane imprezy mogły się tam odbywać bezpłatnie. Jeżeli chodzi o wjazd na teren WORD, jego przedstawiciele twierdzą, że ruch będzie tam minimalny, wręcz niewielki i nie będzie stanowił zagrożenia dla chodzących tam pieszych. Warto podkreślić, że WORD wszystkie potrzebne prace remontowe i dostosowujące teren do wymogów egzaminowania kierowców, zrobi na własny koszt. W zamian za to przez pewien okres czasu nie będzie płacił czynszu dzierżawnego. 

barlinek

W głosowaniu 15 radnych opowiedziało się za wydzierżawieniem bezprzetargowym na czas nieoznaczony części budynku i placu. Przypomnijmy, że budynek byłego ekonomika i teren wokół niego kilka miesięcy temu został odebrany starostwu powiatowemu, które już dawno nie prowadziło w nim działalności edukacyjnej, a na taką działalność kilka lat temu podarowała go powiatowi gmina Barlinek.  

js

Komentarze

+1

Guest

Ja też tak uważam jak p. Marceli. Zdawałam egzamin w 1978 roku, nie było placyków, rond i świateł. Na początku bałam się dużych miast ale z czasem nabrałam wprawy. Teraz są placyki i jazda ale kursanci uczą się tras na pamięć i to też nie jest dobre . Natomiast GPS pożyteczny dla wielu kierowców jest dobry w dalekie zagraniczne trasy . Kierowcy muszą patrzeć również na znaki.
+5

Marceli

jeżeli komuś wydaje się, że sam fakt zdania egzaminu zbudował kierowcę, jest w wielkim błędzie. Dokument wywalczony w Szczecinie, Gorzowie lub Barlinku będzie wart niewiele, jeżeli nie zostanie poparty rozwagą, respektem i godzinami za kółkiem każdego kierowcy. Umniejszanie barlineckim egzaminom na niewiele się przyda - to ludzie swoimi zachowaniami na drodze wystawiają świadectwo zarówno egzaminatorowi, jak i instruktorowi nauki jazdy.
A tak na marginesie - dobry egzaminator pozna potencjał zdającego już po kilku pierwszych minautach egzaminu. I nie potrzebuje do tego rond Gorzowa czy też innej wioski
-1

SzyZio

Też zdawałem wiele lat temu i to za czasów, gdy na C+E wystarczyło cofnąć 50m z przyczepą. Zrobiłem setki tys km bez wypadku.
Jednak wiem, że wiele osób zdających w naszym mieście nie poradzi sobie w innym-większym bo.. zje go/ją strach. Oczywiście nie tyczy się to wszystkich :-)
+9

Guest

Ja zdawałem egzamin w Myśliborzu,w tamtych czasach nie było,tzw WORDów nigdy nie miałem stłuczki,a przejechałem prawie całą Polskę i pół Europy.Nikt pod czas nauki jazdy nie nauczy się wszystkiego,a to że będzie mniej stresu podczas egzaminu to bardzo dobrze.
+6

Guest

Cytuję Guest:
Założenie WORD w Barlinku to jakiś żart. Osoba, która zda egzamin u Nas, nie będzie miała pojęcia jak poruszać się po Gorzowie, już nie mówiąc o Szczecinie, czy Poznaniu. Czego u Nas nauczy się taki zdający? Zatrzymywania się na czerwonym świetle na Górnym Tarasie?



Za to Ci zdający "wielkim mieście" są idealnymi kierowcami :D
-10

Guest

Założenie WORD w Barlinku to jakiś żart. Osoba, która zda egzamin u Nas, nie będzie miała pojęcia jak poruszać się po Gorzowie, już nie mówiąc o Szczecinie, czy Poznaniu. Czego u Nas nauczy się taki zdający? Zatrzymywania się na czerwonym świetle na Górnym Tarasie?
+12

łach

Pytanie Radnego Trafalskiego jest (moim zdaniem) tak głupie, że aż piękne :) Tych imprez już dawno nie powinno być na tym "placyku". Może niech Pan zapyta kiedy Gmina wybuduje obiecaną przez Pana świetlicę?
+9

Guest

Jako mieszkaniec Barlinka Wszystkim Radnym i każdemu z osobna za "wspaniałomyślne" głosowanie serdeczne: DZIĘKUJE.
Mam nadzieję, że Wszyscy Wam podziękują przy okazji najbliższych wyborów.
Sami ściąganie nieszczęście wyrażając zgodę na lokalizację przy głównym wejściu do szkoły podstawowej tylko że później nikt w sobie winy nie będzie widział a jak jeden winni będziecie Wy.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież