Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 23 lipca 2024r.   imieniny: Apolinary, Bogna, Żelisław

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Po wpadce, jaka wydarzyła się dwa tygodnie wcześniej w niemieckim Teterow, tym razem Bartek Zmarzlik spisał się zdecydowanie lepiej podczas kolejnej rundy Grand Prix. W sobotę 22-latek z Kinic wskoczył na podium zawodów w Sztokholmie!

W stolicy Szwecji Bartek czuł się od początku zawodów bardzo dobrze i był skuteczny. Zaczął od dwóch dwójek, ale przyjeżdżał za plecami Antonio Lindbaecka i Jasona Doyle'a. W tej pierwszej rywalizacji Zmarzlik jechał na prowadzeniu, ale "Toninho" był zdecydowanie szybszy i objechał go po zewnętrznej. W drugim przypadku to Polak gonił rywala, ale Australijczyk był bezbłędny i pewnie dojechał do mety na prowadzeniu.

Trzecia seria startów dała Zmarzlikowi "jedynkę". Nasz reprezentant ruszał z trzeciego pola startowego, które jest zazwyczaj najgorsze. W tym przypadku szybsi od Polaka byli Emil Sajfutdinow i Chris Holder. Później Bartek w końcu zwyciężył i po czterech biegach miał w swoim dorobku 8 punktów.

REKLAMA

Chwilę po kosmetyce toru 22-latek z Kinic ponownie ruszał z trzeciego pola. I tym razem dojechał na końcu stawki. Po serii zasadniczej okazało się jednak, że wcześniejsza zdobycz wystarczyła, aby znaleźć się w półfinale. W nim Bartek pewnie jechał na drugiej pozycji i wjechał do finału.

W finale Zmarzlik startował z czwartego pola, usytuowanego najbliżej bandy. Chciał to wykorzystać i nabrać odpowiedniej prędkości na zewnętrznej. Jednak rywale popisali się nieco lepszą reakcją startową i Polak musiał się przebijać. Był nawet przez moment na prowadzeniu, ale ostatecznie dojechał do mety na drugiej pozycji, tuż za Matejem Zagarem. Podium uzupełnił Jason Doyle, który pewnie zmierza po tytuł mistrza świata.

- Na pierwszym łuku było strasznie dużo zamieszania. W drugim łuku idealnie ucelowałem w koleinę, która mnie wyciągnęła. Mogłem być nawet pierwszy, ale Matej Zagar jechał wyprostowanym motocyklem i był szybszy. Trzeba było uważać na tych koleinach. Jazda bez gazu, sztywno trzymając motor, to była recepta na dojechanie do mety - ocenił finał Zmarzlik przed kamerami telewizji Canal+.

- Jestem bardzo szczęśliwy z tego drugiego miejsca. Ostatni turniej w Teterowie nie był dobry dla mnie. Cały mój zespół wykonał bardzo dobrą robotę. Dziękuję wszystkim chłopakom oraz moim sponsorom. Dzisiaj wspaniale się czułem. Nie panikowałem nawet po zerze. Pola startowe mi nie pomogły. Przez cały sezon mam ciągle dwa razy trzecie pola. Nienawidzę go. Losowanie mi nie sprzyja. Chyba muszę dać więcej na tacę - mówił zadowolony 22-latek.

Na dwie rundy przed końcem Bartek jest siódmy w klasyfikacji generalnej i do podium cyklu GP traci 14 punktów. - To jest żużel i wszystko może się zdarzyć. Mam swoje marzenia w tym roku, ale nie będę ich zdradzał. Powiem dopiero po Australii - podsumował.

barlinek
Foto: speedwaygp.com

Dwa dni wcześniej Bartek cieszył się z innego sukcesu, również w Szwecji. Jego Elit Vetlanda pewnie awansowała do finału tamtejszej ligi, a Zmarzlik w meczu półfinałowym wywalczył komplet 15 punktów. Tym samym 22-latek ma szansę na ligowe złoto w Szwecji.

W niedzielę Zmarzlik miał walczyć w ZIelonej Górze z gorzowską Stalą o brąz Drużynowych Mistrzostw Polski, jednak na przeszkodzie stanęła pogoda. Zawody w Zielonej Górze jednak się nie odbyły ze względu na opady deszczu i niekorzystne warunki na torze.

Dawid Lis

Wyniki GP Szwecji:
1. Matej Zagar - 13 (1,2,1,3,0,3,3)
2. Bartosz Zmarzlik - 12 (2,2,1,3,0,2,2)
3. Jason Doyle - 18 (3,3,2,3,3,3,1)
4. Peter Kildemand - 10 (0,2,3,1,2,2,0)
5. Emil Sajfutdinow - 12 (3,3,3,2,1,w)
6. Chris Holder - 9 (1,0,2,3,3,w)
7. Fredrik Lindgren - 9 (2,3,1,2,0,1)
8. Antonio Lindbaeck - 8 (3,2,t,1,2,0)
9. Maciej Janowski - 7 (3,1,0,2,1)
10. Piotr Pawlicki - 6 (0,0,2,1,3)
11. Max Fricke - 6 (2,1,3,0,0)
12. Patryk Dudek - 6 (1,3,0,w,2)
13. Tai Woffinden - 6 (t,t,2,2,2)
14. Martin Vaculik - 5 (0,1,1,0,3)
15. Jacob Thorssell - 4 (1,3)
16. Martin Smolinski - 4 (2,0,0,1,1)
17. Kim Nilsson - 2 (0,1,0,0,1)
18. Filip Hjelmland - 0 (0)

Biegi Bartka:
4. Lindbaeck, Zmarzlik, Zagar, Kildemand
7. Doyle, Zmarzlik, Nilsson, Hjelmland
10. Sajfutdinow, Holder, Zmarzlik, Janowski
16. Zmarzlik, Lindgren, Pawlicki, Fricke
17. Vaculik, Dudek, Smolinski, Zmarzlik
Półfinał nr 1: Doyle, Zmarzlik, Lindgren, Lindbaeck
Finał: Zagar, Zmarzlik, Doyle, Kildemand

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież