Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 19 lipca 2024r.   imieniny: Alfred, Arseniusz, Lutobor

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Na wrześniowej sesji Rady Miejskiej radni szybko zadecydowali o usunięciu pomnika zlokalizowanego w parku przy ul. Sądowej - Szewskiej. Szybko, bo dyskusji w tym punkcie nie było, była w trakcie posiedzeń komisji RM. Pomnik ustawiono w tym miejscu 22 lipca 1980 roku.

Postawiono go, jak napisano na tablicy pamiątkowej, która spoczywa obok pomnika "Tym którym Barlinek zawdzięcza swój obecny kształt". W projekcie uchwały i uzasadnieniu (pdf) do niej można przeczytać, co dalej z samym pomnikiem i tablicą się stanie. O ile tablica znajdzie swoje miejsce w barlineckim Muzeum Regionalny, to już pomnik najprawdopodobniej zostanie rozbity na mniejsze kawałki i usunięty.

REKLAMA

Jak się dowiedzieliśmy w magistracie, sam pomnik jest bardzo głęboko osadzony. Próba jego wydobycia w całości mogłaby uszkodzić fundamenty budynku stojącego za nim. O tym jednak wypowiedzą się fachowcy z dziedziny budownictwa. Co z samym placem, po usunięciu pomnika? Planów konkretnych nie ma. Będą trwały prace nad koncepcją jego zagospodarowania.
js 

barlinek

barlinek

Komentarze

+1

Guest

Nie wierze, ze dorosli ludzie nie wyciagaja wnioskow z tego co widza. Inwestor, ktory postawil bloki, ktore notabene idealnie pasuje do pomnika, bo sa wypisz wymaluj szkaradne jak za komuny, powinien NA WLASNY KOSZT wykonac parking dla swoich klientow. Pytanie jak dostal pozwolenie na budowe w centrum miasta bez koniecznosci budowy parkingu. Jest ktos kogo jeszcze to nie zastanawia?? No walek straszny i jeszcze my wszyscy mamy temu biednemy inwestorowi pomoc w inwestycji finansujac parking?? Ja mowie NIE!
+9

Guest

parking ma wybudować miasto dla kogoś kto buduje lokale i sprzedaje a może tak on budując te lokale powinien od razu wybudować parking pod nimi bo każdy kto buduje lokal myśli o parkingu dla klijentów ale poco ma to robić skoro miasto robi to za darmo jeśli chodzi o plac zabaw to w samym centrum, smrodzie spalin, to super miejsce, ja jeszcze raz powtarzam byłem jak go odsłaniali i mam 50 lat czerwony niebyłem ale szacunek dla historii się należy dlatego śmiem twierdzić ze jak najbardziej powinien być przeniesiony przed rozpoczećiem budowy i zobowiązany powinien być inwestor zgodnie z prawem budowlanym i szanujmy się wszyscy bo za 50 lat nasze dzieci tez mogą przenieśc pomnik z parku po drugiej stronie rynku
-8

Guest

W końcu doczekaliśmy się usunięcia kiczowatego pomnika. Artysta, który to robił rzeczywiście miał dziką wyobraźnię. Teren zagospodarować na plac zabaw dla dzieci. I zrobic garaż podziemny bo brakuje miejsc do parkowania.
-5

Guest

Kochany były milicjancie ja wiem ,że za komuną ci się łezka kręci ale, to straszydło to zwykły kicz "artystyczny".Jeśli chcesz to postawimy tobie go w ogródku.
+8

Marceli

tak sobie siedzę i myślę...o Wiśle...jeżeli pomnik jest beee bo nawiązuje do 22 lipca i pamięci komunistycznych wyzwolicieli miasta i okolic, a jego usunięcie jest zgodne z myślą ustawy dekomunizacyjnej.... to tak sobie myślę, czy w naszym Barlineczku są zakończone "dobro-zmianowe" zmiany? Czy wreszcie zmienimy ulicę 31 Stycznia na 10 kwietnia, wszak kojarzącą się z czołgami bratniej armii, czy skasujemy rondo Bagińskiego, nie mówiąc o stadionie jego imienia - wszak to on utrwalał i budował komunizm na naszej działce, czy skasujemy wreszcie ulicę imć Działkowa, który straszy od lat, nie mówiąc o ulicy strasznego ubeka komunisty Sportowa? Jak już mamy być tacy czyści, to może do końca? ;-)
+17

Guest

Radnym proponuję aby usunęli siebie samych.
Ręce opadają.... fundament pomnika za głęboko? Trzeba było myśleć o przeniesieniu przed wydaniem pozwolenia na budowę.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież