niedziela 4 grudnia 2022r.   imieniny: Barbara, Biernat, Piotr

Reklama

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
barlinek

Aby dostać się do sklepu Bricomarche piesi muszą pokonać ruchliwą jezdnię. Nie ma tam wyznaczonego dla nich przejścia. Dlatego przechodzą gdzie i jak chcą. Dostają za to mandaty od policji. Tyle tylko, że innej możliwości dojścia do sklepu nie ma. Być może kiedy dojdzie tam do wypadku, właściciel drogi wojewódzkiej przejrzy na oczy i przejście dla pieszych się tam pojawi.

O problemie braku przejścia dla pieszych w pobliżu sklepu już pisaliśmy. Przypomnijmy. Sklep usytuowany jest przy ulicy Gorzowskiej. Piesi, którzy chcą w nim zrobić zakupy, mają dwie możliwości, aby się do niego dostać. Idąc poboczem ruchliwej ulicy, albo chodnikiem, ale wtedy przechodzą na drugą stroną jezdni na własne ryzyko.

REKLAMA

Nikt nie pomyślał, żeby w pobliżu marketu usytuować przejście dla pieszych. Podobno dlatego, że z drugiej strony drogi nie ma chodnika i tym samym nie ma możliwości wyznaczenia przejścia. Przejścia dla pieszych znajdują się w znacznej odległości od sklepu. Skorzystanie z nich dalej wiąże się z maszerowaniem poboczem, co w godzinach wieczornych jest bardzo niebezpieczne. Na jednym z przejść zamontowana jest sygnalizacja świetlna. Tyle tylko, że od dłuższego czasu nie działa. Stąd niewielu kierowców chce się tam zatrzymać, aby przepuścić pieszych. I problem pozostaje. Do czasu aż dojdzie do tragedii.
js

barlinek

barlinek

 

Komentarze

Guest

... co mają powiedzieć mieszkańcy i nie tylko wyjeżdżający z posesji przy ul. Gorzowskiej na drogę wojewódzką , a po lewej i prawej stronie na chodniku lub trawniku stoi samochód zasłaniając widoczność... Tera po poszerzeniu "chodników" tych samochodów będzie jeszcze więcej

Guest

Nie ma potrzeby oznaczanie tych ulic w przejścia. Każdy kierującym ma obowiązek
wjeżdżając w drogę poprzeczna ustąpić pierwszeństwa pieczemu nawet jeżeli nie ma wyznaczonego przejścia.
+9

jaszczur

A ja w tym miejscu chcę dodać że między głównymi rondami w Barlinku na całej długości ulicy Niepodległości wzdłuż tej ulicy na ma żadnych równoległych przejść dla pieszych np. Zabia Kozia rozana itd. Tam wobec powyższego piesi mogą przechodzić ale pierwszeństwo mają samochody. Jednak rzeczywistośc szybko to weryfikuje i właściwie każdy pieszy ma kierujących w du...ie i przechodzi przez skrzyżowanie stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym dla kierujących. Wobec powyższego nasi radni i stosowane władze powinny oznakowac te drogi poboczne od Niepodległości dając tam przejścia dla pieszych. A brico? Żart. Chyba sklep wymyślony tylko dla zmotoryzowanych
+17

Guest

mam wrażenie że w każdym podręczniku drogowca jest napisane:
- " nie stosować rozwiązań ułatwiających i chroniących życie obywatelom do czasu gdy ktoś nie straci życia w tymże miejscu."
- "jeżeli ktoś życie straci w skutek wypadku, należy rozpocząć publiczną dyskusję czy miejsce uczynić bezpieczniejszym, jednocześnie zapewniając że tak będzie"
- "po obietnicach należy jak najszybciej (czytaj : w ciągu dwóch lat) zastosować rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo"
+10

Guest

Odległość między przejściami dla pieszych na tym odcinku to około 400m, a droga wyjazdowa z Brico od przejścia ze światłami przy ul.Myśliborskiej jest w odległości około 160m.
Być może część mandatów jest w takim razie niesłuszna.
+36

Guest

Odnośnie mandatu to policja "wlepia" mandaty pieszym a ci z braku wiedzy je przyjmują.

Art. 13 ustawy prawo o ruchu drogowym stanowi:
"2.Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.
3.Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, o którym mowa w ust. 2, jest dozwolone tylko pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni iść drogą najkrótszą, prostopadle do osi jezdni."
+10

Guest

Podobny problem mają mieszkańcy ulic Okrężna i Jasna , nie ma jak przejść na chodnik ul.Gorzowskiej , loteria jak na polu minowym , jak mnie pamięć nie myli ktoś dawno obiecał wykonanie chodnika i przejścia do Brico . Klienci Żabki przestali już się dziwić jak piękne mają podejście do sklepu.Gratulacje!!!"Czekaj tatka latka"

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.