pldaenfrdeuk

 poniedziałek 18 lutego 2019r.   imieniny: Konstancja, Krystiana, Więcesława

Reklama

0 1 1 1 1 1
barlinek

26 czerwca, Gmina Barlinek, przekazała teren pod budowę „Szlaku Przygody”. Zagospodarowanie terenu nad brzegiem Jeziora Barlineckiego, staje się więc powoli faktem. W ramach zadania, zaplanowano realizację trasy turystycznej pieszo-rowerowej wokół jeziora oraz powstaną miejsca rekreacyjno - wypoczynkowe.

Prace te postępować będą etapami. Pierwszy z tych etapów już się rozpoczął. Zamknięto odcinek od Plaży Miejskiej do ul. Polana Lecha na wysokości ośrodka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz odcinek znajdujący się w Moczkowie (od strony ul. Źródlanej). Wycięto już tam 36 drzew a obecnie, na odcinku od Plaży Miejskiej, prowadzone są prace związane z przygotowaniem terenu pod położenie kostki brukowej.

 

REKLAMA

Przypomnijmy, że na trasie od Plaży Miejskiej do ul. Polana Lecha, ma powstać m.in. stacja serwisowa dla rowerów, witacz z postaciami Królowej Puszczy i Skrzatów, wiata edukacyjna, figury roślin z tablicami edukacyjnymi. Na wysokości ośrodka Pomorskiego Uniwersytety Medycznego wybudowany zostanie pomost z możliwością cumowania łodzi, stopniowane nabrzeże oraz parking dla rowerów. Przy pomoście stanie figura Boginki Moriany wraz z tablicą informacyjną. W pobliżu punktu wypoczynkowego powstanie też plac aktywności ruchowej, relaksu i zabaw dla dzieci. Naprzeciw, miały być posadowione dwie figury owadów – pająk i mrówka - atrakcja edukacyjna dla dzieci.

 

barlinek

 

Jak udało nam się dowiedzieć, prawdopodobnie z tego zrezygnowano i postawione zostaną figury łosia i dzika w naturalnych wielkościach. Kawałek dalej, na skrzyżowaniu ul. Polana Lecha, zostanie wybudowany drugi pomost z możliwością cumowania łodzi oraz pasaż przybrzeżny i zadaszona wiata dla turystów. Obok pomostu stanie oryginalna ławka w kształcie dwóch łabędzi. Z kolei na „Spalonce”, stanie drewniana wiata wypoczynkowa, tablica informacyjna, ławka w kształcie pająka oraz tablica edukacyjna i ruchome elementy edukacyjne, które wykona Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. Prace budowlane prowadzi firma Sebastiana Owczarza. Koszt inwestycji to ok. 4.090.000 zł. Oddanie do użytkowania zakończonej już inwestycji, ma nastąpić w październiku tego roku. Postępujące prace będziemy podpatrywać na bieżąco.

monikary

 

barlinek

 

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

0 #20 Guest 2018-07-24 17:27
Czy termin jest wybrany żeby wykurzyć turystów z PUMu? Sam pomysł dobry (oprócz tej kostki) ale czy koniecznie trzeba budować infrastrukturę wypoczynkowo/turystyczą w sezonie wypoczynkowo/turystycznym? Kto to wymyślił?
Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 #19 Guest 2018-07-09 20:06
Dawno to powinno być zrobione. Co niektórzy stoją w rozkroku i turystów by chcieli i dzikiej przyrody. Jedno i drugie może być pożyteczne ale nierozważnie traktowane szkodliwe. Przemysłu wielkiego tu już raczej nie będzie, środek Miasta śmierdzi od ogólnospławnej kanalizacji, spacerować się tu nie da a spacerowanie błotem dookoła Jeziora też nie zachęca. Więc niech lepiej to zrobią dookoła Jeziora i jak najszybciej również od strony Moczkowa.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #18 Guest 2018-07-08 22:32
Trzeba zwiększać atrakcyjność janowa. I pieniazki beda się większe kręcić :-D
Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 #17 Guest 2018-07-07 22:09
Prace latem zaczete, żeby sie tam nie kąpac. I kase na Janowie I Na prawdziwce zostawiac. Wystarczyło poszerzyc dróżke, korzenie usunąć mostek postawić I byłoby super.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 #16 Guest 2018-07-07 06:26
Czy naprawdę każdą inwestycję w Barlinku trzeba zaczynać od wycinki drzew? Wycięto znowu kilka starych, zdrowych i pięknych. A czy ubita droga od Sportowej do pomostu i dalej na Polanę Lecha była zła? Można było nią przejść przy każdej porze roku. Barlinek staje się betonową pustynią, niedługo drzewa będą rosły tylko na posesjach prywatnych :(
Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 #15 Guest 2018-07-06 07:17
może i ładnie, beton beton i jeszcze raz beton. Wystarczyłoby prześwietlić trochę drogę, odsłonić jezioro i wybudować pomosty. Pozostawić naturę, z tego Barlinek słynie, z zieleni!!!!!!!!!!!!!. A teraz znaczna część jeziora w kostce i betonie. masakra
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #14 Marceli 2018-07-06 05:44
robią - źle. Nic nie robią - bardzo źle. Budują za cudze - paskudnie. Betonują za swoje - nieudaczniki. Ale będzie ładnie, będą zadowoleni....Pan będzie i Pani również. I dumnie pierś wypną, gdy ich gość podczas spaceru powie, że jakoś fajnie tutaj, że Barlinek....Dumnie!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 #13 Andrzej56 2018-07-05 22:04
To znaczy, że inwestycja jest czterokrotnie tańsza od "Barlineckiej obwodnicy". Tyle, że tamta jest pięciokrotnie dłuższa, ma kładkę i dwa mosty, o kilku rondach nie wspomnę.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #12 TBM58 2018-07-05 21:16
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Ale ładnie będzie

ładnie to było, sama natura. wystarczyło most zrobić na molo.
Nie za bardzo mozna zrobic pomost na pomoście.Ale ten na dawnym PAM był najlepszy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #11 Guest 2018-07-05 20:33
może i ładnie, ale czy na Polana Lecha dalej będzie miejsce do kąpieli, czy dostęp do jeziora zostanie zamknięty. Szkoda natury.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież