Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 24 maja 2024r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

Sodaspeed

A A A
barlinek

26 czerwca, Gmina Barlinek, przekazała teren pod budowę „Szlaku Przygody”. Zagospodarowanie terenu nad brzegiem Jeziora Barlineckiego, staje się więc powoli faktem. W ramach zadania, zaplanowano realizację trasy turystycznej pieszo-rowerowej wokół jeziora oraz powstaną miejsca rekreacyjno - wypoczynkowe.

Prace te postępować będą etapami. Pierwszy z tych etapów już się rozpoczął. Zamknięto odcinek od Plaży Miejskiej do ul. Polana Lecha na wysokości ośrodka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz odcinek znajdujący się w Moczkowie (od strony ul. Źródlanej). Wycięto już tam 36 drzew a obecnie, na odcinku od Plaży Miejskiej, prowadzone są prace związane z przygotowaniem terenu pod położenie kostki brukowej.

 

REKLAMA

Przypomnijmy, że na trasie od Plaży Miejskiej do ul. Polana Lecha, ma powstać m.in. stacja serwisowa dla rowerów, witacz z postaciami Królowej Puszczy i Skrzatów, wiata edukacyjna, figury roślin z tablicami edukacyjnymi. Na wysokości ośrodka Pomorskiego Uniwersytety Medycznego wybudowany zostanie pomost z możliwością cumowania łodzi, stopniowane nabrzeże oraz parking dla rowerów. Przy pomoście stanie figura Boginki Moriany wraz z tablicą informacyjną. W pobliżu punktu wypoczynkowego powstanie też plac aktywności ruchowej, relaksu i zabaw dla dzieci. Naprzeciw, miały być posadowione dwie figury owadów – pająk i mrówka - atrakcja edukacyjna dla dzieci.

 

barlinek

 

Jak udało nam się dowiedzieć, prawdopodobnie z tego zrezygnowano i postawione zostaną figury łosia i dzika w naturalnych wielkościach. Kawałek dalej, na skrzyżowaniu ul. Polana Lecha, zostanie wybudowany drugi pomost z możliwością cumowania łodzi oraz pasaż przybrzeżny i zadaszona wiata dla turystów. Obok pomostu stanie oryginalna ławka w kształcie dwóch łabędzi. Z kolei na „Spalonce”, stanie drewniana wiata wypoczynkowa, tablica informacyjna, ławka w kształcie pająka oraz tablica edukacyjna i ruchome elementy edukacyjne, które wykona Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. Prace budowlane prowadzi firma Sebastiana Owczarza. Koszt inwestycji to ok. 4.090.000 zł. Oddanie do użytkowania zakończonej już inwestycji, ma nastąpić w październiku tego roku. Postępujące prace będziemy podpatrywać na bieżąco.

monikary

 

barlinek

 

Komentarze

Guest

Czy termin jest wybrany żeby wykurzyć turystów z PUMu? Sam pomysł dobry (oprócz tej kostki) ale czy koniecznie trzeba budować infrastrukturę wypoczynkowo/turystyczą w sezonie wypoczynkowo/turystycznym? Kto to wymyślił?
-1

Guest

Dawno to powinno być zrobione. Co niektórzy stoją w rozkroku i turystów by chcieli i dzikiej przyrody. Jedno i drugie może być pożyteczne ale nierozważnie traktowane szkodliwe. Przemysłu wielkiego tu już raczej nie będzie, środek Miasta śmierdzi od ogólnospławnej kanalizacji, spacerować się tu nie da a spacerowanie błotem dookoła Jeziora też nie zachęca. Więc niech lepiej to zrobią dookoła Jeziora i jak najszybciej również od strony Moczkowa.
+12

Guest

Prace latem zaczete, żeby sie tam nie kąpac. I kase na Janowie I Na prawdziwce zostawiac. Wystarczyło poszerzyc dróżke, korzenie usunąć mostek postawić I byłoby super.
+16

Guest

Czy naprawdę każdą inwestycję w Barlinku trzeba zaczynać od wycinki drzew? Wycięto znowu kilka starych, zdrowych i pięknych. A czy ubita droga od Sportowej do pomostu i dalej na Polanę Lecha była zła? Można było nią przejść przy każdej porze roku. Barlinek staje się betonową pustynią, niedługo drzewa będą rosły tylko na posesjach prywatnych :(
+22

Guest

może i ładnie, beton beton i jeszcze raz beton. Wystarczyłoby prześwietlić trochę drogę, odsłonić jezioro i wybudować pomosty. Pozostawić naturę, z tego Barlinek słynie, z zieleni!!!!!!!!!!!!!. A teraz znaczna część jeziora w kostce i betonie. masakra
+9

Marceli

robią - źle. Nic nie robią - bardzo źle. Budują za cudze - paskudnie. Betonują za swoje - nieudaczniki. Ale będzie ładnie, będą zadowoleni....Pan będzie i Pani również. I dumnie pierś wypną, gdy ich gość podczas spaceru powie, że jakoś fajnie tutaj, że Barlinek....Dumnie!!
+11

Andrzej56

To znaczy, że inwestycja jest czterokrotnie tańsza od "Barlineckiej obwodnicy". Tyle, że tamta jest pięciokrotnie dłuższa, ma kładkę i dwa mosty, o kilku rondach nie wspomnę.
+6

TBM58

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Ale ładnie będzie

ładnie to było, sama natura. wystarczyło most zrobić na molo.
Nie za bardzo mozna zrobic pomost na pomoście.Ale ten na dawnym PAM był najlepszy.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież