Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 środa 24 kwietnia 2024r.   imieniny: Aleksander, Egbert, Erwin

Reklama

A A A

15 stycznia br. w Barlinku, na Szlaku Przygody przy Jeziorze Barlineckim dokonano kradzieży zainstalowanej tam kamery monitoringu. Sprawca kradzieży najprawdopodobniej nie wiedział, że monitoring działa. Dzięki temu funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komendy Policji w Barlinku szybko ustalili i zatrzymali sprawcę.

Złodziej miał 35 lat, przyznał się do winy. Skradzioną kamerę odzyskano. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

 

REKLAMA

Włamano się do pomieszczeń gospodarczo - produkcyjnych na terenie Barlinka. Złodziej ukradł młot wyburzeniowy wartości 4 tys. zł. Po kilku dniach ponowienie włamano się do tych samych pomieszczeń. Tym razem skradziono przedmioty o wartości 2 tys. zł. Policjanci ustalili, że sprawca obu kradzieży jest ten sam, 22 - letni mężczyzna. Podjęte przez funkcjonariuszy czynności doprowadziły do jego zatrzymania. Ustalono, że skradzione przedmioty sprawca zbył w lombardach w Barlinku i Gorzowie Wlkp. Policjanci w całości odzyskali skradzione mienie. Wróciło ono do właściciela. Sprawcy grozi do 10 lat pozbawiania wolności.   

26 stycznia br. funkcjonariusze Referatu Prewencji, na terenie Barlinka zwrócili uwagę na samochód, którego kierowca na widok policjantów zaczął uciekać ulicami miasta. Nie reagował na sygnały od policjantów, którzy próbowali go zatrzymać. Po pościgu został jednak zatrzymany. Okazało się, że kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości. Teraz zajmie się nim sąd.

js

 

Komentarze

+7

Guest

Cytuję Guest:
Upier.....ć łapy przy łokciach siekierą na pieńku na scenie na rynku w Boże ciało. Nastepny bedzie sie bal pomyslec o tym zeby cos zniszczyc.

Człowieku chcesz, aby pół Barlinka chodziło bez rąk? Leczenie i rehabilitacja pójdzie ze wspólnej kasy. Nie opłaca się "upier...ć łap". Trzeba wymyslić inny, mniej kosztowny społecznie sposob na złodziei.
+23

Marceli

aż dziwne, że kamera jeszcze działała. Brawa dla Policji.
Wnioskuję o zainstalowanie jeszcze kilku rejestratorów obrazu (mogą być utajnione) a może uda się zachować "ścieżkę" w dobrym stanie. Prewencja, mości panowie
+29

Guest

Upier.....ć łapy przy łokciach siekierą na pieńku na scenie na rynku w Boże ciało. Nastepny bedzie sie bal pomyslec o tym zeby cos zniszczyc.
+49

Guest

zrobić im ładne zdjęcia, podpisać ich imieniem i nazwiskiem i wrzucić tutaj.
Po takiej akcji tych winnych pouczyć, bądź dać mandat 50 zł i wypuścić. Niech żyją. Po takiej akcji nawet 5 zł z chodnika nie podniosą

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież