pldaenfrdeuk


 wtorek 20 sierpnia 2019r.   imieniny: Bernard, Jan, Sabin, Samuel

Reklama

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (10)

Jako mieszkańcy Barlinka zrzeszeni w różnych organizacjach społecznych wystąpiliśmy do  władz miasta, Burmistrza i Rady Miejskiej z wnioskiem o stałe upamiętnienie nieżyjącego DYREKTORA ZAKŁADÓW URZĄDZEŃ OKRĘTOWYCH  BOMET BRONISŁAWA BAGIŃSKIEGO w formie popiersia z brązu na postumencie z granitu.

Przewidywany koszt tego przedsięwzięcia  to około 20.000 zł. Popiersie wykona rzeźbiarz z Gorzowa. Wniosek nasz został pozytywnie zaakceptowany przez Pana Burmistrza, Radę Miejską, rodzinę oraz organizacje społeczne działające na terenie naszego miasta. 

REKLAMA

Popiersie to planuje się postawić przy głównym wejściu do Sali widowiskowej Barlineckiego  Ośrodka Kultury przy ul. Podwale 9. Nadmieniamy, że PAN BRONISŁAW BAGIŃSKI BYŁ NASZYM LOKALNYM PATRIOTĄ miał ogromny wpływ na obecny wizerunek Barlinka. To dzięki jego usilnym staraniom w tych trudnych czasach mamy najładniejszy Ośrodek Kultury w okolicy, stadion ,przystań żeglarską, przedszkole, żłobek mieszkania przy ul. Kościelnej, Wodnej, Wylotowej, Sądowej, Stodolnej, Matejki itp.

Swoimi działaniami  zostawił nam wiele po sobie, był wyjątkowo osobą zasługującą na naszą pamięć.

NIECH TO BĘDZIE NASZA WSPÓLNA FORMA DZIĘKCZYNNA, która będzie przekazywana następnym pokoleniom i turystom.

Wsparcie finansowe na ww. cel prosimy przekazać na konto:
Barlinecki Ośrodek Kultury ul. Podwale 9 74-320 Barlinek skr. poczt. 52
GBS Bank konto 48 8355 0009 0000 0420 2000 0001

Za każdą Kwotę będziemy wdzięczni. Ofiarodawcy znaczących kwot będą umieszczeni w akcie erekcyjnym (za ich zgodą).

Realizacja tego przedsięwzięcia będzie rozliczona przez  księgowość BOK przy naszym udziale.

 

WDZIĘCZNI MIESZKAŃCY BARLINKA 
PRZEDSTAWICIELE ORGANIZACJI SPOŁECZNYCH

Wacław Danowski
Stanisław Rewers
Teresa Czerwińska

Komentarze  

+3 # Guest 2019-06-08 11:36
Popiersie jak najbardziej żeby upamiętnić tak zasłużonego człowieka czy ten pan miał przed nazwiskiem tow.,czy robotnik to niejest ważne wazne jest to że tyle opinie dobrych się słyszy o tym człowieku nie wszyscy będą mogli mieć taki zaszczyt dobrego imienia, apropo Panoramy to napewno z góry Pan Bagiński nie może patrzeć jak ten dom kultury się przekształcił w hotel i sale okolicznościową
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2019-06-07 06:18
Dyrektor ZUO BOMET Bronisław Bagiński był pomysłodawcą, inwestorem, lobbystą na rzecz Barlinka. W zasadzie wszystkie inwestycje w Barlinku takie jak przemysł, mieszkalnictwo, służba zdrowia, drogi, wodociągi, kanalizacje oraz inne: kultura, sport, oświata były jego dziełem, lub powstały przy jego uczestnictwie poprzez skuteczny lobbing. Ponadto wiele ważnych inwestycji dla przemysłu stoczniowego choćby Więcław, Godków było jego dziełem. Uzyskiwał te sukcesy, bardzo trafne w tamtych czasach, dzięki możliwości wpływania swoją osobowością, prestiżem na ówczesne władze krajowe wojewódzkie i lokalne. Popieram pomysł wykonania popiersia dyr Bagińskiego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-06-07 05:56
Bez inicjatywy i mnóstwa "załatwiania" nie byłoby ani zgody, ani materiałów na "zakładowe" obiekty, które wyniosły Barlinek na wyższy poziom. Zawsze służyły całemu miastu. Sam brałem lekcje gry u p.Kalisty w Zakładowym Domu Kultury Panorama, który użyczał pomieszczeń.

Był jeszcze w Barlinku Dom Kultury Drzewiarza. Sala widowiskowa (na kilku imprezach tam się było..) dziś tej funkcji już nie pełni, a budynek obok służy turystom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-06-07 02:03
Po co te kłótnie ?Mamy co mamy .wszyscy narzekaja!Cieszmy Sie zTego co mamy .coś się dzieje !!!
Nie znałem osobiście PANA.B.BAGIŃSKIEGO ALE COŚ OD MIESZKAŃCÓW ......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-14 # Guest 2019-06-06 21:05
za przeproszeniem ale był komunistą z krwi i kości, nie wszyscy chyba będą mieli ochotę się dołożyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-06-12 15:27
Chyba nie znasz Jego krwi i kości, był partyjnym na ile musiał. Po powstaniu I-szej Solidarności jako jeden z pierwszych z pracowników umysłowych do niej się zapisał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-06-06 18:58
Zróbcie droge do Żydowa i innych wsi!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # mdma 2019-06-06 21:22
Jasna sprawa! Dzięki temu, że Pan Bagiński czyta komentarze na B24, to wstanie on z grobu i osobiście, w czynie społecznym ci te wszystkie drogi wybuduje. Jak to niewiele trzeba, piszesz komentarz w internecie i CYK! Na drugi dzień przed domem piękna asfaltowa wstęga.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+31 # Guest 2019-06-06 13:53
Panu Baginskiemu i pracownikom Bometu pewnie należy się upamietnienie ich dokonań dla Barlinka jednak myślę że pomnik powinni ufundować wszyscy ci którzy doprowadzili taką firmę do upadku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # TBM58 2019-06-06 21:21
Cytuję Guest:
Panu Baginskiemu i pracownikom Bometu pewnie należy się upamietnienie ich dokonań dla Barlinka jednak myślę że pomnik powinni ufundować wszyscy ci którzy doprowadzili taką firmę do upadku
Rondo nie wystarczy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-06-06 16:08
Czyli Niemcy, którzy doprowadzili do upadku polskie stocznie a w to miejsce otrzymaliśmy toksyczne zakłady jak Hacon. Gdyby dyr B. Bagiński żył to nie dopuściłby do trucia Barlinka przez Hacon. Ja dołoże cegiełkę w kwocie 20 złotych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2019-06-06 18:18
dołóż cegiełkę, dzięki wielkie dobry człowieku ale proszę, nie wypowiadaj się w kwestiach, o których masz mgliste pojęcie. Dużo zdrowia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-13 # Guest 2019-06-06 13:48
Czy Wy naprawde nie macie innych problemów?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2019-06-06 11:05
Za!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2019-06-06 11:01
Pamiętajmy o tym, że bez św. pamięci dyrektora Bronisława Bagińskiego nie było by Panoramy, Domu Kultury, i innych rzeczy wpływających na obecny poziom kulturalno -społeczny w Barlinku.

Bez Niego Barlinek byłby w czarnym "miejscu" ... bo może obecnie Michał S. pobudowałby Coś takiego ? a może jacyś inni "Barlinneccy" przedsiębiorcy? ... nie - ponieważ " nie mają kasy "
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # TBM58 2019-06-06 21:32
Na kamieniu nagrobnym p.Dyrektora przed nazwiskiem był skrót Tow.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-06-16 21:20
Cytuję TBM58:
Na kamieniu nagrobnym p.Dyrektora przed nazwiskiem był skrót Tow.

Nigdy nie było takiego skrótu , no chyba ,ż pan lub pani ma kłopoty ze wzrokiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-06-14 21:07
Nigdy nie było.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # TBM58 2019-06-06 21:20
Cytuję Guest:
Pamiętajmy o tym, że bez św. pamięci dyrektora Bronisława Bagińskiego nie było by Panoramy, Domu Kultury, i innych rzeczy wpływających na obecny poziom kulturalno -społeczny w Barlinku.

Bez Niego Barlinek byłby w czarnym "miejscu" ... bo może obecnie Michał S. pobudowałby Coś takiego ? a może jacyś inni "Barlinneccy" przedsiębiorcy? ... nie - ponieważ " nie mają kasy "
Jakoś mi nie pasuje skrót przed nazwiskiem.Na nagrobku(obelisku) Pana Dyrektora było"TOW."No chyba ,że towarzysze partyjni mieli swoje wtyki w św.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2019-06-06 09:48
Jestem za!
Na pewno dołożę się do tego projektu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi