pldaenfrdeuk środa 23 września 2020r.   imieniny: Bogusław, Libert, Tekla

Reklama

A A A
3.7142857142857 1 1 1 1 1 Ocena 3.71 (7)

20 marca, premier Mateusz Morawiecki ogłosił w kraju stan epidemii, który umożliwia wprowadzenie wielu ograniczeń i zakazów. Do świąt Wielkanocnych wstrzymano zajęcia lekcyjne we wszystkich placówkach oświatowych i uczelniach wyższych. Od 25 marca nauczyciele będą mieli obowiązek realizowania podstawy programowej za pomocą nauczania na odległość.

 

REKLAMA

Za pośrednictwem internetu możliwe będzie wystawianie ocen i sprawdzanie wiedzy. Informacje te przekazał Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, który poprosił jednocześnie żeby nauczyciele zważali na to, jak dużą porcję wiedzy próbują przekazać. Trzeba brać pod uwagę to, że nie każdy ma nowoczesny komputer i szybki internet. I to, że w jednym gospodarstwie może kilka osób korzystać z tego jednego komputera. Egzaminy ósmoklasisty i matury nie zostaną przełożone. Podobnie wybory. Rok szkolny nie zostanie wydłużony. 

 

barlinek

 

Za złamanie kwarantanny, kary nałożone na osobę, która opuści miejsce, gdzie odbywa kwarantannę, zostały podwyższone do 30 tysięcy złotych.

Wprowadzone będą też "dodatkowe mechanizmy śledzenia tego, czy ludzie przebywają pod adresem, który zadeklarowali". Nie będą zamykane sklepy spożywcze, apteki, kioski, banki.

 

 

Co stan epidemii oznacza w praktyce?

Rząd ma możliwość zamknięcia miast oraz wprowadzić zakazy wyjazdu lub wjazdu. W ustawie czytamy, iż w czasie epidemii można ustanowić:

  • czasowe ograniczenie określonego sposobu przemieszczania się,
  • czasowe ograniczenie lub zakaz obrotu i używania określonych przedmiotów lub produktów spożywczych,
  • czasowe ograniczenie funkcjonowania określonych instytucji lub zakładów pracy,
  • zakaz organizowania widowisk i innych zgromadzeń ludności,
  • obowiązek wykonania określonych zabiegów sanitarnych, jeżeli wykonanie ich wiąże się z funkcjonowaniem określonych obiektów produkcyjnych, usługowych, handlowych lub innych obiektów,
  • nakaz udostępnienia nieruchomości, lokali, terenów i dostarczenia środków transportu do działań przeciwepidemicznych przewidzianych planami przeciwepidemicznymi,
  • obowiązek przeprowadzenia szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 3, oraz grupy osób podlegające tym szczepieniom, rodzaj przeprowadzanych szczepień ochronnych

 

monikary

 

 

barlinek

 

 

Komentarze

+2

Guest

Sklepy ze żywnością maja być otwarte apteki i drogerie a u nas jakoś wszystko po otwierane. Nie wiarygodne jak ludzie lekcewarza zakazy. Ja jestem z drugi tydzień siedze z dziećmi w domu. Raz wyszły na podwórko również ja wychodze jak muszę do sklepu lub z psem. I i omijam skupisk ludzi. Jeżeli mówią zostanie w domu to zostań. Proste. Jest epidemia z rok zwaga troche
+2

Guest

Stan epidemii .....hahaha. Ludzie w sklepach , na spacerach bez maseczek , pogawędki lecą jak wcześniej w normalności. Selekcja naturalna się zbliża.

Guest

No tak ale sklepów w Barlinku to nie dotyczy pepka, ccc, odzieżowe, dom towarowy, a nawet brico bez ograniczeń można stać w kolejce jeden na drugim
+19

Guest

Jak widać sprawa jest na tyle poważna na całym świecie, że nie wolno jej bagatelizować! Ludzie są bardzo nieodpowiedzialni. Jeżdżą do rodzin, chodzą po znajomych, a w domach nie siedzą. Sama mam dzieci i do dziadków nie chodzą w obecnej sytuacji. Przecież można nie mieć objawów, a właśnie w taki sposób przenosi się tego wirusa. Jeżeli będziemy się stosowali do zasad, to prędzej się to wszystko skończy. To proste - siedź w domu!!
+13

Guest

Myślę, że na czas 2 tygodni powinno się pozamykać wszystkie duże zakłady pracy. Tam jest bardzo duże skupisko ludzi, a co za tym idzie bakterii.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.