pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 5 sierpnia 2021r.   imieniny: Emil, Karolin, Maria

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A

16 kwietnia ok. godz. 18.30, druhowie z OSP Barlinek otrzymali wezwanie do widocznego z oddali czarnego dymu w okolicach Ożar. Po dojeździe na miejsce stwierdzono duży pożar uli. Doszczętnie spłonęło 40 uli i 20 rodzin pszczelich jednego z lokalnych pszczelarzy i producentów miodu.

Na miejsce zadysponowano jeden zastęp OSP Barlinek. Przyczyna pożaru nie jest znana. Będzie to wyjaśniane.

REKLAMA

Pierwszą pomoc dla pszczelarza, który stracił w pożarze ule, zaoferował inny pszczelarz - Jarosław Obidowski, który poinformował naszą redakcję, że przekaże pięć odkładów pszczelich, aby rodziny mogły się odbudować. Jest to niebywała pomoc, bowiem straty w pszczołach poniesione w pożarze są ogromne.

monikary

 

barlinek

barlinek

barlinek

barlinek

 

Pin It

Komentarze

+9

Guest

Raczej samo się nie pod(za-)paliło... Niestety to jest taki kraj, że... "O!, tamten ma lepiej niż ja, to trzeba tak zrobić aby miał gorzej niż ja..." Dlatego trzeba zainwestować w monitoring!!! I takie pasieki muszą mieć fotopułapki. I kamera prawdę pokaże... i takiego delikwenta przykładnie ukarać! Niestety, taki to jest kraj... A Policja łapie przechodniów bo idą do apteki...
+3

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Tego nie zrobił człowiek tylko ***

Tego nie zrobił człowiek, tylko mógł zrobić równie dobrze właściciel, wiesz co to jest dymiarka? 90% pożarów takich to właśnie przez nią.

A wiesz co to jest podkurzacz? :D
-4

Guest

Cytuję Guest:
Tego nie zrobił człowiek tylko ***

Tego nie zrobił człowiek, tylko mógł zrobić równie dobrze właściciel, wiesz co to jest dymiarka? 90% pożarów takich to właśnie przez nią.
+12

Guest

Przykre bardzo. Ludzie bez pszczół nie bedzie nas. Czym te pożyteczne stworzonka sobie zasłużyły ? Winnego powinien spotkać taki los.
-3

Guest

Pszczoły tak są najważniejszym i najwydajniejszym zapylaczem, ale w razie zaniku pszczół miodnych. Zostają dzikie pszczoły, osy, muchówki, motyle, a nawet mrówki. Produkcja rolna spadnie, ale z drugiej strony w dobie coraz większej produkcji odmian F1 to niema to większego znaczenia w przypadku roślin bulwiastych, ani tych gdzie zjadamy liście takich roślin. Oberwałyby owoce i zboża, ale to nie tak że by całkowicie wyginęły, większość roślin może być zapylana przez inne gatunki. Np. wiśnia, czereśnia czy marchewka w większości jest właśnie zapylana przez inne owady niż pszczoły, a co dopiero miodne. Same pszczołowate to prawie 6 tysięcy gatunków.
+7

Guest

Współczuję to ogromna teagedia...a zwyrodnialcowi życzę wszystkiego najgorszego do śmierci ...mam nadzieję,że to przeczytasz kanalio właśnie teraz mamy ten świat i problemy przez takich bezmózgów jak ty...
+9

Guest

Strata przeogromna. Trudno wyobrazić sobie, że nastąpił samozapłon lub przez czyjąś nieuwagę. Wielkie brawa dla osób spieszących z pomocą.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.