Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 3 marca 2024r.   imieniny: Hieronim, Maryna, Wierzchosława

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A

16 kwietnia ok. godz. 18.30, druhowie z OSP Barlinek otrzymali wezwanie do widocznego z oddali czarnego dymu w okolicach Ożar. Po dojeździe na miejsce stwierdzono duży pożar uli. Doszczętnie spłonęło 40 uli i 20 rodzin pszczelich jednego z lokalnych pszczelarzy i producentów miodu.

Na miejsce zadysponowano jeden zastęp OSP Barlinek. Przyczyna pożaru nie jest znana. Będzie to wyjaśniane.

REKLAMA

Pierwszą pomoc dla pszczelarza, który stracił w pożarze ule, zaoferował inny pszczelarz - Jarosław Obidowski, który poinformował naszą redakcję, że przekaże pięć odkładów pszczelich, aby rodziny mogły się odbudować. Jest to niebywała pomoc, bowiem straty w pszczołach poniesione w pożarze są ogromne.

monikary

 

barlinek

barlinek

barlinek

barlinek

 

Komentarze

+9

Guest

Raczej samo się nie pod(za-)paliło... Niestety to jest taki kraj, że... "O!, tamten ma lepiej niż ja, to trzeba tak zrobić aby miał gorzej niż ja..." Dlatego trzeba zainwestować w monitoring!!! I takie pasieki muszą mieć fotopułapki. I kamera prawdę pokaże... i takiego delikwenta przykładnie ukarać! Niestety, taki to jest kraj... A Policja łapie przechodniów bo idą do apteki...
+3

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Tego nie zrobił człowiek tylko ***

Tego nie zrobił człowiek, tylko mógł zrobić równie dobrze właściciel, wiesz co to jest dymiarka? 90% pożarów takich to właśnie przez nią.

A wiesz co to jest podkurzacz? :D
-4

Guest

Cytuję Guest:
Tego nie zrobił człowiek tylko ***

Tego nie zrobił człowiek, tylko mógł zrobić równie dobrze właściciel, wiesz co to jest dymiarka? 90% pożarów takich to właśnie przez nią.
+12

Guest

Przykre bardzo. Ludzie bez pszczół nie bedzie nas. Czym te pożyteczne stworzonka sobie zasłużyły ? Winnego powinien spotkać taki los.
-3

Guest

Pszczoły tak są najważniejszym i najwydajniejszym zapylaczem, ale w razie zaniku pszczół miodnych. Zostają dzikie pszczoły, osy, muchówki, motyle, a nawet mrówki. Produkcja rolna spadnie, ale z drugiej strony w dobie coraz większej produkcji odmian F1 to niema to większego znaczenia w przypadku roślin bulwiastych, ani tych gdzie zjadamy liście takich roślin. Oberwałyby owoce i zboża, ale to nie tak że by całkowicie wyginęły, większość roślin może być zapylana przez inne gatunki. Np. wiśnia, czereśnia czy marchewka w większości jest właśnie zapylana przez inne owady niż pszczoły, a co dopiero miodne. Same pszczołowate to prawie 6 tysięcy gatunków.
+7

Guest

Współczuję to ogromna teagedia...a zwyrodnialcowi życzę wszystkiego najgorszego do śmierci ...mam nadzieję,że to przeczytasz kanalio właśnie teraz mamy ten świat i problemy przez takich bezmózgów jak ty...
+9

Guest

Strata przeogromna. Trudno wyobrazić sobie, że nastąpił samozapłon lub przez czyjąś nieuwagę. Wielkie brawa dla osób spieszących z pomocą.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież