Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 4 marca 2024r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A

300 000 zł – właśnie tyle, może otrzymać zwycięski projekt miejski zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Właśnie ruszyło głosowanie. A kto wygra, zdecydują mieszkańcy gminy Barlinek. Głosować można na jeden projekt miejski i jeden sołecki. Dziś, zapraszamy Państwa do zapoznania się z czterema propozycjami miejskimi.

 

REKLAMA

Projekt nr 1 – Budowa Skateparku

Wnioskowana kwota 300 000 zł. Skatepark ma być zlokalizowany przy ul. Kombatantów. Na jego elementy składać się będzie m.in. platforma, podjazdy, poręcz spadowa, poręcz prosta i łamana. Funbox Grindbox - EFEKT Centrum Rekreacji Młodzieży. Jak czytamy w projekcie - skatepark to rozwiązanie, które pozwala dzieciom i młodzieży spędzać aktywnie czas. Jest to miejsce spotkań, realizacji, pasji, zainteresowań i integracji. Młodzież uprawiająca sport mniej sięga po alkohol i narkotyki oraz mniej czasu spędza przed komputerem.

 

 

Projekt nr 2 - Doposażenie jednostki OSP Barlinek w quada specjalistycznego pożarniczego i drona poszukiwawczego

Wnioskowana kwota 249 000 zł. Quad Polaris Big Boss 6x6 będzie służył m.in. do zabezpieczenia i udzielaniu pierwszej pomocy na ścieżkach rowerowych w miejscach trudno dostępnych dla pojazdów, gaszeniu pożarów na terenach leśnych trudno dostępnych. Dron H520 z kamerą termowizyjną umożliwi nocne poszukiwania osób zaginionych oraz wspomoże miejski monitoring w zabezpieczeniu przestrzeni publicznej. Jak napisali wnioskodawcy, przez zakup quada i drona zostanie podniesiony poziom bezpieczeństwa i uchroni to przed dewastacją mienia publicznego (w ostatnim czasie zostały zniszczone: pomost, ławki, kosze na śmieci, itp.).

 

 

Projekt nr 3 - Budowa placu zabaw na Kąpielisku Miejskim w Barlinku przy ul. Sportowej 2

Wnioskowana kwota 100 000 zł. W ramach projektu zostanie zakupione i zrobione: zestaw Dżungla 3, karuzela krzyżowa 180, drabina wielofunkcyjna, ważka na sprężynie, delfin na sprężynie, zjeżdżalnia wolnostojąca oraz ogrodzenie. Na terenie kąpieliska przebywa wiele rodzin z dziećmi. Powstanie takiego miejsca ma wiele korzyści i stanowi miejsce spotkań dzieci i rodziców, sprzyja zacieśnieniu relacji, kształtuje prawidłowe postawy społeczne wśród najmłodszych, zachęca dzieci i rodziców do atrakcyjnego spędzania wspólnych chwil na świeżym powietrzu oraz podnosi atrakcyjność kąpieliska.

 

 

Projekt nr 4 – Modernizacja bloku operacyjnego wraz z traktem porodowym w Szpitalu Barlinek sp. z o.o.

Wnioskowana kwota 300 000 zł. Projekt zakłada zakup następujących elementów jego wyposażenia: stół operacyjny, łóżko porodowe zaprojektowane dla zapewnienia maksymalnego komfortu rodzącym kobietom, myjnia-dezynfektor zapewnia ciągłą pracę szpitala, chroniąc pacjentów przed zakażeniami. Celem inwestycji jest zwiększenie dostępności i jakości świadczeń medycznych poprzez zmniejszenie ryzyka zakażeń szpitalnych dzięki poprawie warunków higieniczno- sanitarnych i poprawie warunków pracy personelu oraz podniesienie poziomu świadczonych usług medycznych. Realizacja projektu zapewni pełną funkcjonalność i niezawodność pracy bloku operacyjnego poprzez jego modernizację. Doposażenie przyspieszy proces diagnostyczny, zastosowanie nowoczesnego, a przede wszystkim bezawaryjnego sprzętu medycznego umożliwi skrócenie czasu leczenia pacjenta do niezbędnego minimum i tym samym obniży koszty leczenia. Modernizacja  bloku operacyjnego wraz z traktem porodowym zdecydowanie poprawi: proces leczenia i bezpieczeństwo świadczonych usług medycznych, warunki pracy personelu, lepszą dostępność do świadczonych usług, efektywność ekonomiczną i organizacyjną bloku operacyjnego,wzrost konkurencyjności w obszarze usług zdrowotnych.

 

 

W tym roku obowiązują nowe zasady głosowania (głosy można oddawać tylko za pomocą strony internetowej):

- W głosowaniu udział biorą mieszkańcy Gminy Barlinek.

- Każdy głosujący ma do dyspozycji tylko po jednym głosie na zadanie miejskie i zadanie sołeckie, przy czym można głosować tylko jeden raz.

- Głos można oddać tylko na jeden projekt miejski i jeden projekt sołecki.

- Głosowanie odbywa się tylko w formie elektronicznej, pod adresem: barlinek.budzet-obywatelski.org

- Weryfikacja tożsamości głosującego odbywać się będzie poprzez podanie imienia, nazwiska oraz trzech ostatnich cyfr numeru PESEL.

- Obliczenie wyniku głosowania polega na zsumowaniu głosów oddanych na każdą z propozycji projektów z listy projektów miejskich i sołeckich.

 

Głosowanie potrwa od 12 października do 06 listopada br.

Jutro przedstawimy projekty sołeckie zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2021.

 

M. Przybylska