pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 15 kwietnia 2021r.   imieniny: Bazyli, Wacław, Wiktoryn

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
3.75 1 1 1 1 1 Ocena 3.75 (4)

Trwają prace mające na celu likwidację przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulicy Żabiej z Niepodległości. Jak dowiedzieliśmy się w barlineckim Urzędzie Miejskim, związane jest to z poprawą bezpieczeństwa w tym rejonie miasta.

Zmiany zaakceptowane zostały w myśliborskim starostwie powiatowym. Do końca br. na ulicy Niepodległości zmodernizowanych zostanie pięć przejść dla pieszych. Zostaną m.in. doświetlone i lepiej oznakowane.

 

REKLAMA

 

Ma to bezpośredni związek z bezpieczeństwem na tej ulicy, na której w przeszłości dochodziło do poważnych wypadków z udziałem pieszych.

 

Jacek Słomka

 

barlinek

 

 

Pin It

Komentarze

+4

Guest

*** i tyle
Ludzie dziesiątki lat przechodzili tym przejściem i mają to we krwi, jak i miejscowi kierowcy...
Niech przyjedzie kierowca który jeszcze nie przejeżdżał tedy i napotka kogoś niewyspanego pieszego który nie zauważył likwidacji przejścia dla pieszych... Gdzie oznakowanie że zmiana organizacji ruchu? Kto odpowiada za to.? Depopulacja miejska?
+1

Guest

Cytuję Guest:
Uważam, że im więcej przejść dla pieszych tym bezpieczniej. A nie na odwrót. Większość z nas jest w ciągłym biegu (tym bardziej w okresie zimowym, gdy dzień jest krótki) i jak nie ma przejścia w zasięgu 2-3 metrów, to przebiegamy byle gdzie, żeby nie robić dodatkowych metrów. A jeszcze z zakupami w ręku? A starsi ludzie? Mają szukać przejścia?

Ci co tylko jeżdżą samochodem tego nie rozumieją niestety
+4

Guest

Za granica robi sie tzw dremple podwyszenie jezdni na przejsciach i kierowcy zawsze tam zwalniaja tak jak na ulicy kolo szkoly nr 1
I po problemie.
+3

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
jak nie ma przejścia w zasięgu 2-3 metrów, to przebiegamy byle gdzie,

To się nazywa idiotyzm i nie ma się czym chwalić, że tak się robi. Problem bo się trzeba będzie przejść parę metrów. Ryzykować zdrowie i życie, żeby zaoszczędzić dwie minuty. Najlepiej zrobić pasy co 5 metrów, żeby pańcia ma problem, żeby parę metrów dalej przejść.

Pańcia akurat nie ma problemu, bo jeździ samochodem, ale zwraca uwagę, co robią piesi.
+16

Guest

Cytuję Guest:
To raczej w zarządzie dróg wojewódzki załatwiane tj. Koszalin i policja szczecin

Nieprawda. Od kiedy wybudowano drogę średnicową, ul.Niepodległości jest drogą gminną, czyli organizacja ruchu jest w kompetencjach Burmistrza.
+14

Guest

Cytuję Guest:
To raczej w zarządzie dróg wojewódzki załatwiane tj. Koszalin i policja szczecin

nie, to droga gminna od kilku miesięcy

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.