pldaenfrdeuk

 

 


 niedziela 28 lutego 2021r.   imieniny: Chwalibóg, Józef, Roman

Reklama

A A A
3.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 3.67 (3)
ULICE I BEZPIECZEŃSTWO

Wiele sygnałów dotyczących bezpieczeństwa na ulicach miasta, dociera do redakcji od naszych Czytelników. Temat ten bardzo często poruszany jest w trakcie sesji barlineckiej Rady Miejskiej.

Jednym z ostatnich, jest kwestia przejścia dla pieszych, zlokalizowanego przy Galerii Hosso, na ulicy 31 stycznia. Przejście jest nieoświetlone. Bardzo słabo widać na nim pieszych, szczególnie w czasie opadów deszczu, którzy stoją na wysepce rozdzielającej pasy ruchu. Zasłonięci są m.in. ustawionymi tam znakami.

 

REKLAMA

 

Zarówno piesi, jaki i kierowcy uważają, że przejście w tym miejscu powinno zostać doświetlone. Być może da się coś zrobić ze stojącym na wysepce oznakowaniem. Tak, aby nie zasłaniało pieszych. 

 

barlinek

 

Jak dowiedzieliśmy się w barlineckim Urzędzie Miejskim, do końca grudnia zostanie zmodernizowana sygnalizacja świetlna na ul. Gorzowskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Myśliborską. Podobnie jeżeli chodzi o przejścia dla pieszych na ulicy Niepodległości. Także do końca tego roku zmodernizowanych zostanie pięć przejść. Będą one m.in. bardziej widoczne dla kierowców, co oznacza, że będą bezpieczniejsze.

 

Jacek Słomka

 

Pin It

Komentarze

+4

Guest

Porobić przejścia dla pieszych takie jak w Pełczycach, światła które reagują na prędkość i są takie potrzebne w kilku miejscach
+6

Guest

Do zestawienia dodałbym przejście dla pieszych przed głównym wejściem do zakładu Barlinek Inwestycje, strasznie słabo oświetlone!! dodatkowo samochody parkujące w wzdłuż tej ulicy czekające na pracowników po zmianie skutecznie zasłaniają i tamują ruch w tej okolicy, dlaczego nie ma tam znaku zakazu zatrzymywania??? oczywiście nie wszyscy, ale sami ludzie tez jak te św.k. kaptury na głowie, telefony i pchają się na przejście lub wyskakują z pomiędzy samochodów spieszać się do pracy, jest ograniczenie do 30km/h, ale to chyba nie zwalnia pieszych od myślenia???
-6

Guest

Na Górnym Tarasie są światła i co z tego jak kierowcy na czerwonym jadą wystarczy chwilę o godzinie 14 popatrzeć,ale do czasu aż ktoś zostanie potrącony .
-2

Guest

Cytuję Guest:
Wystarczy , by kierowcy wolniej jeździli koło Galerii Hosso.Problem by się wtedy rozwiązało!!!!

Może całkiem zamknąć ruch na ulicach i wtedy będzie w miarę bezpiecznie? Świętych krów nie brakuje.Jak nie na auta to na rowery albo pieszych będziecie narzekać , że stoi wam ktoś na drodze. W lesie pewnie drzewa będą wyrastać wam na drodze żeby wam zrobić na złość.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.