sobota 13 sierpnia 2022r.   imieniny: Diana, Gertruda, Helena

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
POZIOMKOWA POD WODĄ

Problem trwa od wielu lat. Wszystko przez brak kanalizacji burzowej. Co jakiś czas tworzy się tam jezioro a chodzi o ulicę Poziomkową. Tutejsi mieszkańcy wiedzą jak to wygląda i latami nauczyli się bajoro omijać. Niestety, kilka dni temu, utknęła tam karetka, która m.in. wozi pielęgniarkę do noworodków czy też lekarzy do pacjentów.

 

REKLAMA

Problemy karetki, która wjechała w wodę i nie mogła z niej wyjechać, zauważył jeden z mieszkańców ul. Poziomkowej. Ruszył z pomocą, wyciągając pojazd swoim samochodem terenowym. Radnym Rady Miejskiej z tamtego okręgu jest Piotr Stanisławski. Zapytaliśmy go czy mieszkańcy zgłosili mu ten incydent i czy poruszy ten temat na najbliższej sesji RM.

- Czy mieszkańcy ul. Poziomkowej kiedykolwiek zgłaszali Panu, jako radnemu z tamtego okręgu, sprawę tworzenia się jeziora na środku drogi?

Oczywiście, rozmawiałem z mieszkańcami przed wyborami, kiedy tworzyłem swój program, który chciałbym zrealizować. Jest to bardzo ważny problem, który od 30 lat nie został rozwiązany przez gminę Barlinek. Mieszkam niedaleko, więc staram się być na bieżąco z problemami mieszkańców tej części naszego miasta.

- Czy poruszał Pan ten temat na sesjach RM?

Na sesjach i komisjach RM poruszałem wielokrotnie tematy związanych z drogami w naszej gminie, których stan miejscami jest dramatyczny, przykładem może być właśnie ulica Poziomkowa, Kopernika, Tunelowa przy budynkach (39, 39a, 40, 41) i wiele innych. W 2019 roku na sesji RM złożyłem do p. Burmistrza w tej sprawie wniosek o treści:

„Proszę o wprowadzenie do WPI inwestycji drogowej na ul. Poziomkowej. Budowa nawierzchni, chodnika, kanalizacji oraz oświetlenia.” Odpowiedź p. Burmistrza.

Wniosek nie został zrealizowany.

Dodatkowo złożyłem wnioski dotyczące ul. Jana Papugi, Bocznej, Leśnej, Strzeleckiej, Okrętowej, Flukowskiego, Młyn Leśny.

Czekam na realizację moich wniosków przez p. Burmistrza.

 

Ulica Poziomkowa
Foto: Piotr Stanisławski

 

- W swoim programie wyborczym miał Pan m.in. Budowa kanalizacji oraz nawierzchni na ul. Flukowskiego, Uklejowej, Łokietka, Poziomkowej – uda się zrealizować ten punkt programu? Mieszkańcy z tym problemem walczą już od lat.

Na bieżąco składam i będę składał poszczególne wnioski do WPI, a p. Burmistrz zdecyduje o kolejności ich realizacji i czy w ogóle będzie je realizował. Mam nadzieję że mieszkańcy tych ulic dość już się naczekali i ich problemy po 30 latach i więcej zostaną w końcu przez gminę rozwiązane bo po prostu dawno im się to uczciwie należy.

- Nie tak dawno w tym „jeziorze” utknęła karetka wizytowa. Konieczne było wyciągniecie jej przy pomocy samochodu terenowego. Czy mieszkańcy zgłosili Panu ten fakt i czy był Pan sprawdzić tą sytuację?

Mieszkańcy poinformowali mnie o tym fakcie. Otrzymałem również materiał fotograficzny i wideo z tego zdarzenia. Udałem się na miejsce, by osobiście zapoznać się z tą sytuacją.

- Jakie działania ma Pan w planach aby do takich sytuacji już nie dochodziło?

Będę na bieżąco śledził postęp robót melioracyjnych i budowlanych, które muszą być rozpoczęte przez gminę niezwłocznie i oczywiście reagował na bezczynność w tej sprawie. Na najbliższej sesji tj. 25.02.2021r. złożę kolejny już w tej sprawie wniosek by władza wykonawcza podjęła pilne działania zmierzające do rozwiązania problemu mieszkańców ul. Poziomkowej.

Zwracam się do mieszkańców mojego okręgu, a także gminy Barlinek, by zgłaszali swoje problemy z jakimi się borykają na mojego e-maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w celu poruszenia ich na posiedzeniach komisji i Rady Miasta Barlinka.

Link do moich interpelacji wraz z odpowiedziami Burmistrza >>>

W sprawie ul. Poziomkowej, zadaliśmy też pytania Burmistrzowi Barlinka Dariuszowi Zielińskiemu. Czekamy na odpowiedzi. 

M.Przybylska

 

Ulica Poziomkowa
Foto: Lidia Kulczycka - Perske

Ulica Poziomkowa
Foto: Lidia Kulczycka - Perske

 

 

Komentarze

+7

Guest

Ludzie przestańcie się za wszystko obwiniać nawzajem, gmina powinna zadbać o dojazdy do posesji ale od kilku lat gmina czeka na dotacje na drogi i dopiero rusza z remontem a WPF Barlinka z inwestycjami drogowymi się troche bardzo mija, Przewodniczący MM mówił "jeśli na danej ulicy skończą sie wszelkie inwestycje budowlane wtedy gmina jest zobowiązana do wykonania drogi gminnej" niestety nie działa to nigdzie, wręcz odwrotnie, np. ul. M. Konopnickiej trzy domy, dwa zamieszkane a drogę już mają, wiem wiem dotacja. Jest po prostu Tragedia w gminie i idzie w coraz gorszym kierunku.
-1

Guest

Dlaczego wozi pielegniarke do noworodków? Co to taxi? Karetki sa potrzebne I przeznaczone do ratowania ludzi a nie jako taryfa. Pani ma nóżki niech chodzi, Barlinek to nie metropolia. Pozdrawiam.
+8

Guest

Cytuję Guest:
Ważne, że UMiG zmasakruje poniemiecki cmentarz, kto by się tam przejmował jakąś ulicą w środku lasu ( jeszcze by trzeba było drzewa wyciąć)

Powiadasz zmasakruje ,a teraz to w jakim niby stanie jest /??
-4

Guest

Jak nie pasuje mieszkańcom ul. Poziomkowej to do bloku niech się przeprowadzą. Ja się z chęcią zamienię. Druga sprawa, to jest las i trzeba być na prawdę *** żeby jeszcze domagać się odprowadzania wody deszczowej czy z roztopów do kanalizacji. ***
-3

Guest

Drodzy Mieszkańcy ulicy Poziomkowej.Zbierzcie się sami i wykonajcie sobie drogę!!!Wiedzieliście,gdzie budujecie Swoje domy.Do dzieła i nie zrzucajcie winy na Urząd Miasta.Pozdrawiam serdecznie
+19

Guest

No bo to Barlinek jest. Ulica Chopina, w ciągu ostatnich 30 lat kolejny wielki remont. Matejki - to samo. Gdzie trzeba mieszkać, aby być dostrzeżonym ze swoimi problemami. Poziomkowa musi czekać i zwabiać w bagno karetki pogotowia, taksówki, lokalnych decydentów. Jak zakopie się śmieciarka i Maciejewski przyleci swoją Toyotą, to dziurę wykopać, dać mu wpaść po pachy, podtopić - może zrozumie problem
+17

Guest

Ludzie nie kometujcie jak nie znacie problemu. Nikt nie budował się samowolnie i nie problem z wodą gruntowa a z wykonaniem instalacji do odprowadzenia wody deszczowej .

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.