piątek 12 sierpnia 2022r.   imieniny: Bądzisław, Klara, Lech

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
#INWENTARYZACJA Z SERCEM

W niedzielę 28 lutego zapraszamy na spotkanie pt. #inwentaryzacjazsercem czyli kolejne działanie w ramach akcji #sercedladrzew w Barlinku, która jest odpowiedzią na plany Urzędu co do nieuzasadnionych wycinek drzew przy ulicach Strzeleckiej, Dworcowej i Pełczyckiej.

 

REKLAMA

  

Tym razem Drzewa poznamy lepiej, jak dobrych sąsiadów. Na początek prezentacja, czyli przedstawienie się. Mamy dla Was taką propozycję. Znajomi czasem, a przyjaciele to już zawsze, mówią sobie po IMIENIU! A co powiecie na nadanie barlineckim drzewom IMION? Przygotujecie im identyfikatory! Takie jakie chcecie. Kolorowe, serduszkowe, czy prostokątne.

Podczas spotkania na  drzewach zawiesimy kartoniki z ich imionami i nazwiskami. Nazwiska Drzew, tak jak ludzi  bywają długie...np. Lipa Strzelecka, albo Kasztanowiec Pełczycki, czasem Kasztan lub Kasztanek.

Zerkniemy, czy Pani Wanda Lipa-Strzelecka ma już pąki, czy Pan Adam Kasztan-Dworcowy ma w swej koronie ubiegłoroczne gniazda, czy w Pani Zofii Sośnie-Pełczyckiej wciąż są dziuple i kto je zamieszkuje.

Jeśli Państwo Pełczyccy pozwolą, zmierzymy ich obwód w pniu - ciekawe, czy poznamy po tym ich wiek? Z pewnością przyglądniemy się korom, kształtom i kolorom tych naszych pozornie nieruchomych sąsiadów, Drzew.

Spotkajmy się przy dworcu w niedzielę o 14.00. Akcja #sercedladrzew została zainicjowana 14 lutego tego roku. Kilka dni wcześniej wysłałam do urzędu list ze sprzeciwem wobec wycinki wskazanych drzew na ulicy Strzeleckiej  podpisany przez 94 sygnatariuszy.

W kolejnym tygodniu do urzędu wpłynęło pismo w sprawie:

  1. Wstrzymania wycinki drzew na ulicy Pełczyckiej,
  2. Zmiany projektu przeprowadzenia ścieżki i przebudowy ulicy Pełczyckiej.
  3. Skonsultowania projektu ze społecznością lokalną.

Na początku kończącego się tygodnia urzędnicy dostali od nas materiał filmowy - zaproszenie do podjęcia rozmów na temat zasadności wycinek w naszym mieście.

Niestety do tej pory nikt się nie odezwał. Wciąż czekamy.

W internecie dostępna jest petycja w sprawie ZAPRZESTANIA NIEUZASADNIONYCH WYCINEK DRZEW W BARLINKU.  Komu drzewa są miłe, zachęcam do składania podpisu.
Wspólnie obrońmy coraz już mniejszą i  uboższą zieloną strefę pięknego miasta jakim jest Barlinek.
 
Serdecznie zapraszam w imieniu swoim i Plantacji Wyobraźni na #inwentaryzacjęzsercem w najbliższą niedzielę. Pokażmy że drzewa są dla nas ważne!

Miejmy #sercedladrzew , bo one mają go dla nas mnóstwo!

 

Justyna Budzyn – nadesłane

 

barlinek

 

 

Komentarze

+2

Guest

Co do sąsiedztwa BTBS to walka trwa! Udało się dzięki postawie Sąsiadów pozostawić dęby, ale mają być tak obetonowane parkingiem, że nie wiadomo, co z nimi będzie. Macie #sercedladrzew, idźcie, zobaczcie tę destrukcję. Po co im taki parking - tam można stanąć na jezdni, przyjść pieszo, podjechać busem. Powstrzymajmy to szaleństwo. Miasto nie ma prawa chwalić się ścieżkami rowerowymi, ekologią, jeśli jest to kosztem wiekowych drzew w dobrym stanie!!!
+1

Guest

Akcja z serduszkami na drzewach ma taką siłę przebicia jak rysowanie kredkami na chodniku przez europarlamentarzystów na czele z panią Fredericią Mogherini przeciw przemocy terrorystów w Europie :lol:
-2

Guest

Cytuję Guest:
Chcialbym przypomniec o drzewach na wylocie w strone Gorzowa, w strone Rychnowa, piekne akacje przy ulicy Dlugiej, Stodolnej 7, 1maja, Sadowej, kasztan na ul. Rynek. Karczują na potege, jakos nie zauwzylem nasadzaniu nowych drzew!!
Teraz park na Gorzowskiej. O NIE!!!!!!
Czy prawda jest plan wyciecia drzew na przeciwko urzedu??? Slyszalem takie plany, na pytanie DLACZEGO? USLYSZALEM ZE PTAKI ZALATWIAJA SIE NA CHODNIK.
Szok!!!

Dlaczego nie zauważyłeś nasadzanie nowych drzew?Ponieważ nie zapuszczasz się głębiej do lasu. Możesz zgłosić się do nadleśnictwa i tam Cię poinformują gdzie są aktualne prowadzone sadzonki i zamiast bezproduktywnego stukania w klawiaturę przyłączyć się do sadzenia.
+2

Guest

interwencja mieszkańców mieszkających obok BTBS (podziękowania szczególnie dla pani F***) powstrzymała zakusy wycięcia wiekowego dębu
+4

Guest

Chcialbym przypomniec o drzewach na wylocie w strone Gorzowa, w strone Rychnowa, piekne akacje przy ulicy Dlugiej, Stodolnej 7, 1maja, Sadowej, kasztan na ul. Rynek. Karczują na potege, jakos nie zauwzylem nasadzaniu nowych drzew!!
Teraz park na Gorzowskiej. O NIE!!!!!!
Czy prawda jest plan wyciecia drzew na przeciwko urzedu??? Slyszalem takie plany, na pytanie DLACZEGO? USLYSZALEM ZE PTAKI ZALATWIAJA SIE NA CHODNIK.
Szok!!!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.