Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 4 marca 2024r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
barlinek
Kibice czują się oszukani
Planowany remont stadionu miejskiego znowu został przełożony. Kibice miejscowej Pogoni, czują się zawiedzeni i oszukani. Oszukani, bo obiecuje im to każda kolejna władza miejska. Szczególnie przed wyborami. O konieczności wykonania remontu, mówi się praktycznie od lat. W obecnym stanie, stadion nie spełnia warunków koniecznych do rozgrywania na nim meczy IV ligi.

Tylko pozwolenia warunkowe sprawiają, że za każdym razem, kiedy gra ich ukochana drużyna, nie muszą wyjeżdżać poza Barlinek. Obawiają się jednak, że kiedy Pogoń awansuje do III ligi, sielanka się skończy.

Dlatego swoimi obawami i spostrzeżeniami postanowili podzielić się z nami. "Na niedawnym spotkaniu przedstawicieli fanklubu Pogoni z jej zarządem i głównym sponsorem, dowiedzieliśmy się, że po raz kolejny odłożono w czasie remont stadionu" – piszą do redakcji kibice Pogoni.

REKLAMA

"Prace, według wielu zapewnień, miały rozpocząć się pod koniec tego roku. Teraz słyszymy, że rozpoczną się one w połowie roku przyszłego. Wszystko zganiane jest na Unię Europejską, która nie dała na modernizację pieniędzy. Teraz mówi się nam, że pieniądze będą pochodzić od marszałka województwa zachodniopomorskiego. A, co będzie jak i on ich nie da? Jesteśmy zniesmaczeni takim stawianiem sprawy. Chcemy tylko przypomnieć wszystkim rządzącym miastem i gminą. Przypomnieć spotkania przed wyborcze trzy lata temu. Wtedy każdy, lub prawie każdy mówił, że sport to jego oczko w głowie. Remont stadionu miejskiego był priorytetem. Obiecani go nam, kibicom jak i piłkarzom i trenerom. Po raz kolejny, z tych obietnic wychodzą nici. Dlaczego tak się dzieje? Czy w roku przyszłym, znowu usłyszymy obiecanki? Pewnie tak, bo przecież wybory za pasem."

Image

W budżecie gminy na 2009 rok, na modernizację stadionu przeznaczono 500 tysięcy złotych. Jak się dowiedzieliśmy, suma ta widnieć też będzie w budżecie na rok przyszły. – Nie wycofujemy się z zapisanego w planie inwestycji, modernizacji stadionu miejskiego – tłumaczy przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Zieliński. – Jednak musimy poczekać na dodatkowe pieniądze potrzebne na ten cel. Liczymy, że otrzymamy dwa miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego. Po ich otrzymaniu rozpoczęte zostaną prace budowlane. Chcę przy tej okazji podkreślić, że nikt nie wycofuje się z danych obietnic, mówiących o konieczności wykonania takiego remontu. Potrzebne jednak są na to duże pieniądze. - Dlatego część z nich musi pochodzić z zewnątrz.
js

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież