Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 3 marca 2024r.   imieniny: Hieronim, Maryna, Wierzchosława

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
Image
Pełczyce grały z pompą
"Graliśmy z pompą!". „Zdrowa matka, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko!”. Pod takim hasłem grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już XX finał. Wraz z Jurkiem grały również Pełczyce! I trzeba przyznać… z wielką pompą. To niespełna trzytysięczne miasteczko zaskoczyło wszystkich organizacją, zaangażowaniem, frekwencją i ofiarnością. W ciągu jednego dnia zebraliśmy 13.458,76 zł.

Ta garstka osób o wielkich gorących sercach wiedziała, że 8 stycznia nie trzeba myśleć o kryzysie i o tym, że w Pełczycach znów podnieśli cenę wody, nie mówiąc już o cenie benzyny czy leków. Liczyło się zupełnie coś innego. W tym dniu wszyscy byli radośni, życzliwi, uśmiechnięci. Chętnie wrzucali symboliczne grosze, które swoją drogą trzeba było później zliczyć, do puszek, które co rusz pod nos podsuwali wolontariusze. Ofiarność mieszkańców Pełczyc i ościennych wsi przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, za co serdecznie dziękujemy w imieniu swoim jak i fundacji Jurka Owsiaka.

Pomysł zorganizowania imprezy w Pełczycach zrodził się w głowach gimnazjalistów działających w Szkolnym Klubie Wolontariusza przy Zespole Szkół w Pełczycach. Niestety, same chęci to za mało, ale na szczęście otrzymaliśmy wsparcie pani pedagog Alicji Burdy oraz pani dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pełczycach, Julity Kołdy. Przygotowania trwały długo, ale zaangażowanie i pomoc wszystkich, do których się zwróciliśmy, dodawały nam skrzydeł.

REKLAMA

Dwudziestu wolontariuszy krążyło po ulicach miasteczka i wsi naszej gminy od rana do późnych godzin wieczornych. Nad bezpieczeństwem młodych ludzi oraz całej imprezy dzielnie czuwali strażacy. W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pełczycach impreza trwała do godziny 22.00. i szczerze mówiąc, brakowało nie tylko miejsc siedzących, ale nawet stojących. Co ważne, niemal cały program wypełniony był występami lokalnych zespołów takich jak” „Psotki-Chichotki, „Dreams”, „Top Dance”, „Unisono-Akord”, „Vox Dei”, „Pięciolinia” oraz solistów: Joanny Nieruchaj i Karola Kiezika. Na scenie zaprezentowały się również dzieci z przedszkola oraz ze szkoły podstawowej. Gościnnie wystąpił zespół „Pora Rock’u” z Gorzowa Wlkp. oraz „Strawberry Fields” z Choszczna. Imprezę nagłaśniał DJ Darek z ekipą i naprawdę dał czadu do tego stopnia, że w pewnym momencie wysiadła instalacja elektryczna, ale i z tym dzielnie sobie poradziliśmy. Ci, którzy nie mogli wcisnąć się do sali widowiskowej M-GOK-u, mogli śledzić całą imprezę bezpośrednio na stronie dzięki p. Michałowi Sziplukowi. I tym razem nie zawiodły nas „Kopystki” ze Związku Emerytów i Rencistów, które nakarmiły przybyłych gości swymi wytwornymi smakołykami, a Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Ala i As” ugościło pysznym ciastem, kawą i herbatą.

Image

Pomiędzy występami, które zachwycały publiczność, odbywał się kiermasz i licytacje gadżetów nadesłanych przez fundację oraz fantów przynoszonych przez sponsorów w trakcie trwania imprezy. Najdrożej zlicytowano koszulkę XX Finału. Poszła za 420 zł. Można było nabyć również kalendarze, apteczkę pierwszej pomocy, książkę autorstwa Jurka Owsiaka, płytę z Woodstocku, a także bony do fryzjera, gabinetu kosmetycznego, pizzerii, na profesjonalne sesje fotograficzne, masaż, obrazy, kosmetyki, kołdrę i wiele innych rzeczy, jak na przykład pałeczki perkusisty zespołu „Pora Rock’u” z Gorzowa Wlkp.. O godzinie 20.00, tak jak cała Polska, wysłaliśmy światełko do nieba – lampiony w kształcie serc.

Niedocenioną rolę odegrały panie: Dorota Odachowska, Judyta Czechowska i Barbara Jagiełło, które skrupulatnie zliczały wszystkie setki, złotówki i grosiki, by jeszcze przed północą zakomunikować Jurkowi Owsikowi, że takie maleńkie Pełczyce, leżące gdzieś na krańcu województwa zachodniopomorskiego, zebrały ponad 13 tysięcy złotych, że graliśmy i będziemy to robić do końca świata i jeden dzień dłużej. Siema!

Tomasz Burda

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież