Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 3 marca 2024r.   imieniny: Hieronim, Maryna, Wierzchosława

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
Image
XXI Finał WOŚP
7 grudnia w Barlineckim Ośrodku Kultury spotkali się wolontariusze XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia, szef sztabu Piotr Stanisławski, rozdawał ankiety wszystkim, którzy tego dnia przyszli do siedziby sztabu. Oczywiście, jak zawsze dla wszystkich nie starczyło.

Przypominamy, że 13 stycznia 2013 r. będziemy zbierać pieniądze dla ratowania życia dzieci i godną opiekę medyczną seniorów.

Osoby, które 7 grudnia wypełniły ankiety w biurze sztabu jako wolontariusze, prosimy o śledzenie wiadomości podawanych przez sztab, już niedługo ukaże się informacja o wydawaniu puszek oraz identyfikatorów. Czekajcie na kolejne komunikaty. Sie Ma!

Oddaj krew
W ramach nadchodzącego XXI Finału WOŚP po raz trzeci możemy oddawać krew. Podczas tegorocznego Przystanku Woodstockowego zebrano jej 756 litrów. Gorąco zachęcam mieszkańców naszej gminy do wzięcia udziału w barlineckiej akcji pt. - Zostań honorowym dawcą krwi. Tematem 21 finału jest ratowanie życia dzieci i godna opieka medyczna seniorów.

REKLAMA

Jak się przygotować?
Dawcą może być zdrowa osoba w wieku 18-65 lat, legitymująca się dokumentem ze zdjęciem i numerem PESEL stwierdzającym tożsamość wraz z adresem zamieszkania. Dokument taki trzeba będzie okazać przed rozpoczęciem oddawania krwi.

Kandydat na dawcę krwi powinien:
- W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki).
- Być wyspanym.
- Spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem).
- Wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe.
- Ograniczyć palenie papierosów.
- Nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest przeziębiony (katar) lub przyjmuje leki.
- Nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu.

Image

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Krew pobiera się zawsze sprzętem jednorazowego użytku! Bardzo liczymy na to, że mieszkańcy Barlinka chętnie odpowiedzą na nasz apel – krew to cenny dar, który może przekazać innym każdy z nas!

Barlinecki punkt krwiodawstwa mieści się na  ul. Szpitalna 11 otwarty jest od poniedziałku do piątku w godz. 8-10. tel. 95 746 30 33. Przy rejestracji proszę dodać hasło WOŚP. Akcja trwa do końca stycznia.     
    
Szef Sztabu WOŚP
Piotr Stanisławski

Image

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież