Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 19 lipca 2024r.   imieniny: Alfred, Arseniusz, Lutobor

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Kolejny obiekt, który z miastem związany był od dawna przechodzi do jego historii. Mowa o budynku, w którym funkcjonowała powstała w 1975 roku Odzieżowa Spółdzielnia Pracy "Barola".

Po jej likwidacji budynek stał się własnością prywatną. Mieściły się w nim m.in. sklepy, zakłady usługowe, szkoły językowe i szkolące kierowców. Obecnie w byłej "Baroli" życie praktycznie zamarło. Okna z jednej jej strony zabito deskami, rozebrano wiatę, zdejmowany jest polbruk.

 

REKLAMA

Jej właściciel sprzedał ją kolejnemu prywatnemu inwestorowi. Co za jakiś czas w niej powstanie? Według warunków zabudowy i zagospodarowania terenu, obiekt usługowo - handlowy.

js

Komentarze

+2

Guest

Cytuję Guest:
Powstanie nowy budynek - świetnie (choć mam sentyment do "Baroli" - tam pracowała moja ś.p. Babcia Marianna. Jeśli zastąpi wyjazdy do galerii do Gorzowa czy Szczecina - jeszcze lepiej. Jeśli wyssie handel aż po Rynek, i przeniesie się tam np. drogeria, a padną lokalni handlowcy - niekoniecznie.

Jeśli porównujesz do galerii na "Manhatanie " w Gorzowie to może lepiej niech nie powstanie bo tam kompletnie nic nie ma.
+20

Alek

Nie nazwał bym tego budynku "zabytkowym", a już wcale że jest "ładny" . Po prostu klocek z luksferami powstały w początku lat siedemdziesiątych .Nie posiada on żadnych walorów estetycznych jak i jego otoczenie i "szałem " architektonicznym to on nie jest. Dobrze że ten "zabytek przemysłowy " zostanie rozebrany .Dużo ładniejszy obiekt niszczeje trzysta metrów dalej i ten można nazwać jako "zabytkowy" . Brak jest na niego pomysłu , niestety .
+6

Guest

Powstanie nowy budynek - świetnie (choć mam sentyment do "Baroli" - tam pracowała moja ś.p. Babcia Marianna. Jeśli zastąpi wyjazdy do galerii do Gorzowa czy Szczecina - jeszcze lepiej. Jeśli wyssie handel aż po Rynek, i przeniesie się tam np. drogeria, a padną lokalni handlowcy - niekoniecznie.
+21

Guest

Juz od dawna wiadomo, że bedzie to Galeria Hosso. O powierzchni użytkowej az 7500 m kw. Data otwarcia 2019 *** Najlepiej wpisac w google. Wszystko jest.
Moim zdaniem świetnie, ze z miasta znika paskudny budynek, na rzecz nowoczesnej galerii. Pozdrawiam
+38

Marceli

tylko błagam, nie mówcie mi że budynek Barola to kolejny zabytek, którego nie można ruszyć. Jeżeli jest pomysł i kasa -- równać z ziemią, budować nowe !
+8

krytyk

Być może oni są właścicielami. Ale to może być tylko zbieg okoliczności:)
"Hosso pod koniec 2017 roku otworzy dwie kolejne Galerie – w Policach oraz Świdwinie. Proces komercjalizacji jest już na ostatnim etapie. W tym roku oddany do użytku zostanie również kolejny budynek biurowo-usługowy w Koszalinie. W 2018 roku otwarte zostaną Galerie w Gubinie, Drawsku Pomorskim, Świebodzinie oraz Park Handlowy w Złocieńcu. W kolejnych latach grupa zapowiedziała budowę Galerii w Barlinku, Nowogardzie oraz rozbudowę Kołobrzegu."

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież