Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 19 lipca 2024r.   imieniny: Alfred, Arseniusz, Lutobor

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

O parking przed firmą Barlinek Inwestycje pyta nas czytelnik. "Jestem pracownikiem Barlinek Inwestycje i mam do was pytanie, jak i gdzie można sprawdzić kto jest właścicielem parkingu przed biurowcem głównym zakładu? Wiadomo, że w Barlinku jest problem z parkowaniem a, na w/w parkingu pojawiły się tabliczki z miejscem wyznaczonym dla gości Barlinka Inwestycji.

Od 2 dni rozstawiono dziwne taśmy utrudniające wyjazd z parkingu. Ciekawi mnie czy zakład jest właścicielem parkingu i czy ma prawo do takiego postępowania?".

 

REKLAMA

O parking zapytaliśmy w barlineckim Urzędzie Miejskim. Jak nas poinformowano jego właścicielem jest miasto. Barlinek Inwestycje wystąpił o wydzierżawienie miejsca na 7 samochodów. I taką zgodę otrzymał. Jednak w żaden sposób nie wolno mu parkingu grodzić. Zlokalizowane tam taśmy grodzące, które utrudniają przejazd przez parking, są samowolnym działaniem zakładu.
js

 

Komentarze

+8

Guest

Cytuję czterdziestyczwarty:
Czy taśma zniknęła? Bo chyba ludzie stracili nieco jaj, zarówno wewnątrz tego *** jak i w okolicach. Dlaczego dajecie sobą pomiatać? Dlaczego nie znacie swoich praw? Dlaczego nie znajdzie się choć jeden człowiek z nożyczkami?


Mam pytanie do Urzędu. Skoro w Urzędzie już wiedzą, że dzierżawca samowolnie zagrodził teren, to czy Urząd wystąpił do niego z pismem żądającym usunięcia samowolki?
+12

czterdziestyczwarty

Czy taśma zniknęła? Bo chyba ludzie stracili nieco jaj, zarówno wewnątrz tego *** jak i w okolicach. Dlaczego dajecie sobą pomiatać? Dlaczego nie znacie swoich praw? Dlaczego nie znajdzie się choć jeden człowiek z nożyczkami?
-4

Guest

To w takim razie po co jest w gminie referat drogownictwa? O ile się nie mylę to jest przepis regulujący te sprawy. Urząd powinien wyjść z wnioskiem do starostwa. Pewnie się boisz że nie będzie miejsca dla ciebie. 68q
+15

Guest

Cytuję Guest:
Przy drzewnych jest tyle miejsc parkingowych ale miejsc dla niepełnosprawnych nie ma ani jednego. Ciekawe co robią ludzie którzy zajmują się tym w UM. Miejsca takie są dopiero na osiedlu. Może to jest zbyt trudne aby ruszyć d...ę i wyznaczyć i oznakować takie miejsca przy biurowcu?


Gmina nie jest od tego, aby wyznaczać jakiekolwiek miejsca przy biurowcu drzewnych. Gminę w ogóle nie powinien obchodzić jakiś biurowiec. Drzewne są od tego, aby zadbać o parkingi dla swoich pracowników i kontrahentów. Tych niepełnosprawnych też. Do nich miej pretensje, że tę sprawę olano.
Gmina swoje zrobiła - wybudowała za pieniądze nas wszystkich ogólnodostępne parkingi. Każdy może wzdłuż jezdni parkować.
-8

Guest

Przy drzewnych jest tyle miejsc parkingowych ale miejsc dla niepełnosprawnych nie ma ani jednego. Ciekawe co robią ludzie którzy zajmują się tym w UM. Miejsca takie są dopiero na osiedlu. Może to jest zbyt trudne aby ruszyć d...ę i wyznaczyć i oznakować takie miejsca przy biurowcu?
+12

Helena5

Cytuję Guest:
Czy ktoś słyszał, że Urząd myśli o nowych parkingach przy rynku i urzędzie?
Nie?
Ja też nie...


Ja słyszałam. Mają powstać nowe miejsca parkingowe naprzeciwko Urzędu. W sąsiedztwie kiosku z warzywami.
Naprawdę pomyślcie o parkingu dla pracowników. Zakład zlokalizowany jest na obrzeżach miasta i tam nie powinno być problemu z wygospodarowaniem terenu na ten cel. Skoro – jak piszesz – zakłady drzewne produkują luksusową deskę barlinecką (w co nie wątpię), to najistotniejszy element w łańcuszku produkcyjnym, czyli robotnik, jest z automatu robotnikiem luksusowym i wstyd żeby – jako taki – tułał się w poszukiwaniu wolnego miejsca do zaparkowania oraz narażał się na mandat czy negatywne komentarze ze strony właścicieli prywatnych parkingów, którzy są wściekli, że ktoś zajmuje ich miejsca i sami nie mają gdzie podziać się. Skoro np. spółdzielnię stać było, aby wybudować parkingi i garaże dla swoich mieszkańców, to zakłady drzewne powinno być stać na zapewnienie miejsc postojowych dla ich luksusowych pracowników, a już szczególnie dla robotników, którzy pracują przecież na zmiany i nie zwalniają miejsc wraz z wybiciem godziny 15. Okupują więc okoliczne parkingi 24 godziny na dobę.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież