Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 19 lipca 2024r.   imieniny: Alfred, Arseniusz, Lutobor

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Do groźnego wypadku doszło 23 marca br. około godziny 14 na ulicy Szosowej. W kierującą vw kobietę, uderzył kierujący samochodem citroen. Kobieta przed zderzeniem skręcała w lewo, chcąc wjechać na parking.

Citroen jechał od strony ronda. Poszkodowaną kobietą zajęli się ratownicy Pogotowia Ratunkowego. Oprócz nich na miejscu zdarzenia pracowali strażacy.

 

 

REKLAMA

Okoliczności i winnego wypadku ustali policja. Najprawdopodobniej było to wymuszenie pierwszeństwa przez kierującą vw.

js

 

Komentarze

+9

Guest

A moim zdaniem podyskutować warto. Tylko może mnie o winie ale o tym czy można coś zrobić żeby na przyszłość uniknąć tego typu zdarzeń.
+3

Guest

Cytuję Guest:
A moim skromnym zdaniem komentarze przy takich artykułach powinny być blokowane. Trochę empatii dla innych życzę ;-)

nie widzę powodu blokowania komentarzy - nikt nie zginął, a wartości edukacyjne - niezmierzone.
-4

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Kierujący citroenem napewno nie jechał 40

Widziałam zdarzenie, jechal przepisowo.


Licznik zatrzymał się na 82km/h
+1

Guest

Nie zgadzam się - często przepuszczam wyjeżdżających z parkingu, inni kierowcy też. Miejsce upodobały sobie L-ki do ćwiczenia parkowania, a to nie jest bezpieczne miejsce. Parkowanie pod kątem to niezły pomysł....
+6

Guest

W żaden sposób nie kwestionuję winy tej kobiety. To ewidentnie ona wjechała pod Citroena i jej widna nie podlega dyskusji. Jednak gdyby kierujący Citroenem jechał przepisowe 40 to na pewno nie obróciłoby jej samochodu o 180 stopni i zapewne skutki tego zdarzenia byłyby mniejsze.
Ktoś tu podjął że crash testy są robione przy 60 km/h. i samochody składają sie w harmonijkę... TAK to prawda ale pomiędzy 60 km/h a 40 km/h jest naprawdę duża róznica.

Ale zostawiając ten temat fakt że przekraczanie dozwolonej prędkości na tej ulicy jest normą jest także niepodważalny. Kultura jazdy = 0.. ile to razy próbowałem wyjechać z parkingu i wycofywałem się spowrotem do zatoczki, bo żaden z kierowców ci nie ustąpi. Od czasu połączenia tej drogi z Górnym Tarasem bardzo wzrósł tam ruch. Czas naprawdę podjąć jakieś działania które go unormują, bo znaki z ograniczeniem nie odnoszą żadnego skutku.
+2

Guest

Wypadek miał miejsce - fakt. Nie wiem tylko jaki jest sens dyskusji w komentarzach. Co was to ludzie obchodzi? To nie wy powinniście dociekać czyja to wina. Ale taka już nasza mentalność...
+7

Guest

Cytuję Guest:
Wina w stu procentach kobiety w vw, wjechała citroenowi centralnie pod koła. Nieuczciwe jest napisanie w tym artykule, że citroen wjechał w vw.

zgadzam się byłem na miejscu i czy jechal wolniej czy szybciej to kobieta mu wymusila a po drugie to powiedziała ze go nie widziała ewidentne wymuszenie
+10

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Kierujący citroenem napewno nie jechał 40

Widziałam zdarzenie, jechal przepisowo.

Na jakiej podstawie twierdzisz, że kierujący Citrienem jechał 40 km/h. Masz urządzenie do pomiaru prędkości?

Ona hamowała i od razu zaczęła skręcać. No tak bezmyślnie się zachowała, że nie wiem. Musiała być zamyślona, może śpieszyła się... nie wiem. Ale tamten facet nie jechał szybko. Przeciez nie muszę mieć w oczach fotoradaru, aby stwierdzić, że nie jechał szybko. Wedlug mnie uszkodzenia aut wskazują na to, że nie jechał szybko. Po prostu nie miał szans zahamować przed zderzeniem. Uderzyl z całym impetem, ale przy dozwolonej prędkości. Ci, co tak bronią tej kobiety, a zdarzenia nie widzieli, niech sobie wyobrażą, że to im ktoś nagle zajeżdża drogę w taki sposób, że nie są w stanie w żaden sposób zareagować.
+9

Guest

przecież ten wypadek jest ewidentny i nie ma nic wspólnego z samym parkingiem. Ale ja nie o tym - może czas pomysleć o zmianie sposobu parkowania na tym parkingu. Ustawianie samochodów prostopadle do osi jezdni jest słabym pomysłem, zwłaszcza, że wiele z nich wystaje na pas ruchu. Być może przyjęcie zasady parkowania "pod kątem" ułatwi zarówno parkowanie jak i wyjeżdżanie z tego parkingu. Ideałem byłoby parkowanie równoległe, ale kto się na to zgodzi???

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież