BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 25 września 2022r.   imieniny: Franciszek, Kleopatra

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Wielka dziura
Podczas prac budowlanych w centrum Barlinka, na głębokości około 3,5 metra, natrafiono na fragmenty dawnej zabudowy.

Jakie tajemnice kryje jeszcze ziemia pod dawnym kinem? Jakie budynki stały w tym miejscu w Średniowieczu? Czy widoczny na zdjęciu fragment łuku sklepienia jest piwnicą dawnej karczmy? Co jeszcze odkryją archeolodzy? Kto zyska majątek na „Wielkiej dziurze”? Czy Barlinek też będzie miał swój „skarb”?

REKLAMA

Po kolorze ziemi widać, że dawniej w tym miejscu poziom gruntu był dużo niżej. Dlaczego więc nawieziono tak wiele gruntu w tym miejscu?

Pytań jest wiele, a odpowiedzi na razie brak. Mieszkańcy z uwagą obserwują postępy prac archeologicznych i zastanawiają się, jak daleko sięga historia Barlinka? Może nie 730, a 830 lat?

MIKA 

{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/dziura/] cols:=[4]}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.