Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 12 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Euzebiusz, Feliks

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
CO DALEJ Z PSZOK W BARLINKU?

Co pewien czas, wraca temat budowy nowego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. O konieczności budowy mówi się już od wielu lat. Niejednokrotnie pisaliśmy o tym na naszej stronie. Zapytaliśmy nowe władze gminy Barlinek, co w tym temacie dzieje się obecnie? Gdzie i kiedy nowy PSZOK może powstać?

 

REKLAMA

Oto odpowiedź, jaką w tym temacie otrzymaliśmy: 

Co dalej z budową PSZOK? Jakie dofinansowanie dostała gmina na realizację tego zadania? Czy w najbliższym czasie, jeżeli prace nie ruszą, dofinansowanie to może przepaść?

 

Gmina uzyskała z Banku Gospodarstwa Krajowego promesę wstępną  przyznania dofinansowania w wysokości 7.600.000 zł. na budowę punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych w ramach  Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Zgodnie z warunkami Programu Gmina jest zobowiązana do przedłożenia do BGK do dnia 12 lipca b.r. oświadczenia o ogłoszeniu procedury zakupowej.  Nierozpoczęcie postępowania zakupowego w tym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z dofinansowania inwestycji z Programu.  Regulamin naboru wniosków o dofinansowanie umożliwia złożenie wniosku o zmianę inwestycji, jeśli wcześniej nastąpiła rezygnacja z dofinansowania. Wniosek o zmianę inwestycji może dotyczyć: nazwy inwestycji; opisu inwestycji, obszaru inwestycyjnego, terminu realizacji inwestycji, przewidywanej wartości inwestycji, kwoty dofinansowania lub kwoty udziału własnego. Niniejszy wniosek podlega ocenie przez Komisję do spraw wsparcia Programu. Ostateczną decyzję w sprawie dofinansowania podejmuje Prezes Rady Ministrów.

W jakiej lokalizacji PSZOK może powstać? Kiedy prace mogą ruszyć?

 

Obecnie przygotowywana jest dokumentacja na lokalizację PSZOK na nieruchomości oznaczonej  w ewidencji gruntów nr działki 405/2 obręb Rychnów, znajdującej się w odległości ok 4km od ul. Gorzowskiej w Barlinku. Planowane jest przygotowanie dokumentacji w formie programu funkcjonalno-użytkowego i zrealizowanie inwestycji w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonanie tego zadania nastąpiło by do połowy 2026 r.

 

Dodajmy tylko, że ostatnim miejscem wyznaczonym pod budowę, była ulica Fabryczna, przy drodze prowadzącej m.in. do i z Choszczna. Decyzja tamta została oprotestowana przez okolicznych mieszkańców. Stąd nowa lokalizacja PSZOK.

 

Jacek Słomka

 

Komentarze

-2

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Jestem na NIE dla smrodu na Moczkowie

A ja na tak.. Gdzieś musi pachnieć.


Jak sama nazwa wskazuje jest to Punk Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych dla tych co nie wiedzą.
Pytanie nr 1: Czy na ulicy Szpitalnej coś Wam śmierdzi w związku z tym że istnieje tam PSZOK ?
Pytanie nr 2: Czy każda lokalizacja jest dla Was zła?
Zgłębiając temat będzie to punkt przeładunkowy a nie wysypisko . Wszystkie odpady będą selektywnie w tym samym dniu wywożone z tego punktu.
Zatem proszę o konkretną i rzeczową krytykę i uzasadnianie Waszych sprzeciwów.
+1

Guest

Skoro poprzednia lokalizacja PSZOKu przy ul. Fabryvznej została oprotestowana przez mieszkańców to na co my czekamy mieszkańcy MOCZKOWA
+10

Guest

Już widzę jak mieszkańcy Barlinka będą jechać ze starym telewizorem bądź zużytą oponą pod Rychnów. Trafią w miejsca gdzie nie ma monitoringu. Łatwo rezygnuje się z dotacji, bo przecież to nie moje.
+12

Guest

to tak wygląda, jakby ktoś nam karę zrobił z tą kasą na PSZOK. Temat nieskonsultowany, mocno niechciany a jednak budowa ruszy. Za rok okaże się, że nie w tym miejscu, nie te potrzeby, nie te protesty. Skoro Lipowa jest passse, to może Rynek? A może nowy parking pod UM? Zgniłe jajo, jakby nie skubać skorupkę to i tak będzie waliło

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież