niedziela 28 maja 2023r.   imieniny: Augustyn, Wiktor, Wiktoriusz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Zamiast klasy
W ubiegłym roku szkolnym część uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 przez kilka tygodni uczyło się na podłodze. W tym roku „niespodzianka” czeka na sześciolatków, którzy uczęszczać będą do przedszkola na Górnym Tarasie. Najprawdopodobniej do grudnia będą się uczyć w sali gimnastycznej.

W tej sprawie do naszej redakcji napisała mama jednego z zerówkowiczów (dane do wiadomości redakcji). „Dzisiaj dowiedziałam się – pisze zbulwersowana mama, że grupa zerówkowiczów w Przedszkolu nr 1, nie ma na tę chwilę sali lekcyjnej dla siebie. Wszystko przez to, że powstała druga grupa dzieci najmłodszych, trzy - czterolatków i automatycznie zabrakło jednej sali. Ucierpią na tym najstarsze dzieci.

Zajęcia mają odbywać się w sali gimnastycznej przez dwa miesiące. To zdecydowanie za długo, jak na remont jednego pomieszczenia z ubikacjami. Tym bardziej, że prace powinny rozpocząć się w czerwcu, a nie teraz, we wrześniu” – podkreśla.

REKLAMA

O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy dyrektorkę przedszkola Renatę Olejnik. – Dopiero po skończeniu naboru do przedszkoli ( w maju ), okazało się, że spora grupa dzieci do nich się nie dostała – informuje pani dyrektor. – W związku z tym postanowiono o wygospodarowaniu dodatkowych sal tak, żeby przyjąć jeszcze trochę dzieciaków. Na czerwcowej sesji Rady Miasta, radni przeznaczyli na ten cel pieniądze. W tej chwili czekamy na pozwolenia budowlane, które zezwolą na rozpoczęcie prac. - A to niestety trochę trwa – podkreśla dyrektorka. Zapewnia jednocześnie, że dzieciaki, które uczyć się będą przez jakiś czas w sali gimnastycznej nic na tym nie stracą. Znajdzie się tam wykładzina i lekcyjne ławki. Będą wszelkie pomoce, które byłyby w prawdziwej klasie. Prowizoryczna klasa będzie zasłonięta kotarą tak, żeby inne przedszkolaki nie przeszkadzały w nauce. – Jak tylko dostaniemy pozwolenie na budowę, prace od razu ruszą – dodaje Renata Olejnik. – Mam nadzieję, że pod koniec listopada lub początku grudnia, sześciolatki przeniosą się do nowych pomieszczeń.

jas

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.